Rusza budowa ostatniego etapu Resortu Gwiazda Morza we Władysławowiefot. MatKoz

Rusza budowa ostatniego etapu Resortu Gwiazda Morza we Władysławowie

pomorskie
REKLAMA
Resort, w którego skład wchodzą dwa wcześniej oddane (2013 i 2015 rok) budynki apart hotelowe rozbudowywany jest o ekskluzywny hotel, który zostanie oddany do użytku w I kw. 2019 r. Resort swoją propozycję i formułę „mistrzowie aktywnego wypoczynku” kierować będzie do dynamicznych ludzi, ceniących prestiż i modną architekturę, a poziomem projektu doskonale wypełni lukę w ofercie nadmorskich kurortów. Przygotowywany jest w standardzie czterech gwiazdek przez krakowską pracownię architektoniczną Iliard, która zdobyła szereg nagród i wyróżnień za przygotowywane przez siebie projekty hoteli, budynków biurowych i ich wnętrz. Jak podaje główny architekt obiektu p. Łukasz Koziana: Hotel prezentuje nowoczesne kierunki w planowaniu funkcjonalnym. Wnętrza są obrazem różnorodnych potrzeb wymagających klientów. Łączenie, przeplatanie się, różnorodność planowana na dużych otwartych i jasnych przestrzeniach jest myślą przewodnią konceptu. To one mają wprowadzić klimat i życie do hotelu. Dadzą możliwość niczym nieskrępowanego wglądu w sąsiadującą „twarzą w twarz” nadmorską przyrodę.
Położenie i ofertaResort położony jest nad otwartym morzem, w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Od plaży hotel dzieli jedynie 120 metrów spacerem przez wydmowy las i funkcjonująca już hotelową strefę relaksu i zabaw dla dzieci. Głównym motywem przewodnim oferty hotelu będzie aktywność ruchowa, relaks i odnowa biologiczna. Na poziomie -1 przygotowywana jest strefa z dwoma basenami, jacuzzi, profesjonalna strefa saunarium oraz klub fitness i siłownia z bezpośrednim wyjściem do hotelowego parku. Ekskluzywne przestrzenie z przeszkloną fasadą strefy basenów z widokiem na las nadmorski i profesjonalna kadra trenerów personalnych pozwolą gościom hotelowym na pełną regenerację fizyczną w czasie ich pobytu w hotelu. Dużą atrakcją hotelu będzie przeszklona ścianka wspinaczkowa, wiodąca ku górze przez cztery kondygnacje hotelu, której punkt szczytowy znajdzie się na otwartym tarasie widokowym hotelowego dachu. Na kondygnacjach 2 i 3 przygotowywane jest SPA – zespół gabinetów kosmetycznych i odnowy biologicznej. 
Charakter projektuEstetyka wnętrz hotelu ma spełniać wymagania najbardziej wymagających klientów. Łukasz Koziana podkreśla wyjątkowy charakter projektu wnętrz: Stylistyka wnętrz to nieformalny, prosty, ciepły i przyjazny klimat, w którym znajdują się naturalne polskie gatunki szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamienia, beton, len, kamionka, miedź. Stosujemy te materiały, bo mając wiedzę o rzemiośle, metodach obróbki i ich stosowania, przygotowujemy projekt, który ma zachwycić swoim poziomem. We wnętrzach odczuwalny jest skandynawski nurt, który z polskimi materiałami i polskimi projektantami mebli będzie prezentował się spójnie. Dziś Goście hotelowi szukają miejsca gdzie mogą się identyfikować z ich indywidualnym sposobem spędzania czasu. Dlatego znajdą w Gwieździe Morza strefy „chillout” z wygodnymi intymnymi strefami, które będą dawały okazję do wspólnego biesiadowania przy potężnych stołach. W hotelu znajdzie się także wolnostojący bar z recepcją, otwarta na salę restauracyjną kuchnia, stanowisko do gotowania na żywo, otwarte palenisko …i wiele innych atrakcji. Odkrywanie przez Gości hotelu, krok po kroku, będzie dla nich dużą przyjemnością. Inwestor w bardzo przemyślany sposób zaplanował koncepcję wystroju wnętrz tak, aby goście hotelowi czuli się komfortowo nie tylko w częściach wspólnych hotelu, ale również w pokojach, w których będą odpoczywali. Projektant następująco scharakteryzował swoją wizję: pokoje zaprojektowane są tak, aby z jednej strony wypełniać rygorystyczne i, wydawać się może, bezkompromisowe zasady ich projektowania, a z drugiej zaskakiwać zupełnie indywidualnym, niespotykanym wyglądem, dostosowanym do różnych gustów i upodobań. Klienci w pokojach znajdą miejsca do ćwiczeń, duże okna i lustra, dzieci miejsca do zabawy, rodziny stoły do wspólnie spędzanych chwil. W hotelu wiele pokoi posiada przeszklone łazienki gwarantujące maksimum przestrzeni, wolnostojące wanny w częściach nocnych, indywidualne sauny i duże balkony oraz tarasy z osłonami od wiatru i upalnego słońca. 
Oferta InwestycyjnaNowopowstający hotel to nie tylko ciekawa realizacja obiektu turystycznego, ale również bezpieczna lokata i interesująca oferta inwestycyjna. Pokoje hotelowe można nabyć na własność w modelu biznesowym condo. Zakup nieruchomości w tym wariancie jest aktualnie jednym z ciekawszych trendów inwestycyjnych. Łączy w sobie dwie z pozoru sprzeczne cechy – wysokie bezpieczeństwo inwestycji oraz satysfakcjonującą stopę zwrotu. Klient staje się właścicielem nieruchomości, a jego prawa zabezpiecza akt własności lokalu. Równocześnie podpisuje umowę z operatorem hotelu, który ponosi koszty utrzymania nieruchomości, zapewnia prowadzenie obiektu, kompleksową politykę promocji i pozyskania gości. W umowie klient ma dodatkowo zapisane gwarantowane przychody. W przypadku Gwiazdy Morza okres gwarancji przychodów sięga aż 15 lat. Właściciel po dokonaniu zakupu przekazuje apartament w dzierżawę operatorowi w zamian za czynsz, który stanowi przychód właściciela z tytułu dzierżawy pokoju hotelowego. Opłaty czynszowe są z góry określone: w pierwszym roku po uruchomieniu hotelu będzie to 5,5% ceny netto zakupionego pokoju. W drugim roku 6%, trzecim 6,5, a od czwartego roku do końca 15-letniej umowy dzierżawy czynsz wynosić będzie 7%. Operator hotelu zakłada przedłużenie umowy na dalsze lata.
Właściciel pokoju hotelowego może z niego korzystać w ramach pobytów właścicielskich w wymiarze 14 dni rocznie poza sezonem wysokim, z możliwością przedłużenia do 21 dni.
REKLAMA
W uruchomionej już ofercie sprzedaży dostępne są pomieszczenia o zróżnicowanej aranżacji:
  • 85 pokoi o powierzchni od 22 do 40 m2, znajdujących się na kondygnacjach od 1 do 4 piętra,
  • 2 apartamenty o powierzchni 56 i 66 m2, znajdujące się na IV piętrze,
  • 13 Exclusive Serviced Apartments, o powierzchni od 36 do 58 m2, znajdujących się na kondygnacjach 3 i 4.
Oferta Exclusive Serviced Apartments to nowość na rynku nieruchomości wychodząca naprzeciw oczekiwaniom grupy klientów zainteresowanych posiadaniem komfortowej nieruchomości nad morzem na własny użytek. W hotelu inwestor wydzielił prywatną strefę apartamentów z pełnym dostępem do serwisu hotelowego. Oferta kierowana jest do najbardziej zamożnych klientów, oczekujących najwyższego poziomu komfortu. Exclusive Serviced Apartments to 13 indywidualnie projektowanych apartamentów na najwyższych kondygnacjach z dużymi, widokowymi tarasami. Właściciel apartamentu będzie mógł korzystać z bogatego zaplecza hotelowego i obsługi na najwyższym poziomie. Ekskluzywny charakter każdego apartamentu zapewni prestiżowa pracownia projektowania wnętrz w oparciu o indywidualne wytyczne klientów.
InwestorInwestycję przygotowała spółka Gwiazda Morza sp. z o.o. SK. Jej właścicielami jest trzech wspólników, którzy w swoim długoletnim doświadczeniu zawodowym mają szereg zrealizowanych projektów deweloperskich, w tym ponad 300 lokali mieszkalnych. Prezesem Zarządu Spółki jest Krzysztof Sobolewski, doświadczony menedżer i inwestor, dodatkowo odpowiedzialny również za projekt zagospodarowania terenów postindustrialnych w Shipyard City Gdańsk. Dwóch pozostałych wspólników to inwestor z Władysławowa Zygmunt Skoczke, który w branży deweloperskiej działa od ponad 20 lat oraz Ryszard Korczak, inwestor, współwłaściciel firmy Joanna, polskiego lidera na rynku kosmetyków do pielęgnacji włosów i farb fryzjerskich.
Dane spółki:Gwiazda Morza Sp. z o.o. spółka komandytowaUl. Kaperska 14 | Chałupy | 84-120 WładysławowoKRS 0000491640 | NIP 5871649628 | REGON 220553119Kapitał zakładowy 741 600 zł
Plan operacyjny Gwiazdy Morza Resort Spa&Sport
Gwiazda Morza Resort Spa&Sport doskonale wykorzystuje trendy na polskim rynku turystycznym. Spadek zainteresowania wyjazdami zagranicznymi już teraz powoduje, że nadmorskie kurorty nad polskim wybrzeżem Bałtyku przeżywają swój złoty okres. Analizy prowadzone przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną zakładają dalszy wzrost zainteresowania tym kierunkiem wakacyjnym w najbliższych latach. Gwiazda Morza wpisuje się w rosnący trend rynku, który od kilku lat jest widoczny  we Władysławowie i okolicznych miejscowościach. Zbudowane w latach dziewięćdziesiątych hotele dalece odbiegają od międzynarodowych standardów ekskluzywnych resortów. Coraz bardziej odczuwalny jest brak obiektów, które adresują swoją ofertę do zamożnych, a jednocześnie świadomych i wymagających klientów. W tym obszarze Gwiazda Morza doskonale wpisuje się swoim projektem i przygotowywanym standardem do zaspokojenia ich oczekiwań. Przygotowany plan operacyjny Resortu również uwzględnia rosnące zainteresowanie klientów zdrowym i aktywnym stylem życia. Władysławowo i okolice od lat niezmiennie są mekką dla miłośników wszelkich sportów wodnych. Obiekt położony jest 300 metrów od portu i mariny jachtowej, której oferta w najbliższych latach będzie dodatkowo rozbudowywana. Resort jest zresztą najbliższym mariny obiektem hotelowym. Pas nadmorski stanowi ponadto atrakcyjny obszar dla miłośników innych aktywności. W pobliżu hotelu ciągną się jedne z najbardziej malowniczych tras rowerowych, a okoliczne plaże również poza sezonem przyciągają miłośników nordic walkingu, biegania czy lotów na paralotniach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA