Słupsk dostanie prawie 161 mln zł dofinansowania na obwodnicę

Słupsk dostanie prawie 161 mln zł dofinansowania na obwodnicę

pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Dzięki unijnemu wsparciu Słupsk zyska obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 21, która zmieni swój przebieg. Inwestycja otrzymała wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Umowę o dofinansowanie podpisał tydzień temu Maciej Kobyliński, prezydent Słupska i Paweł Szaciłło z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

 

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 161 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie jest realizowane w ramach działania 8.2 Drogi krajowe poza siecią TEN-T.

 

Przedmiotem inwestycji wartej ponad 190 mln zł jest przebudowa drogi krajowej nr 21 w Słupsku i nadanie jej nowego przebiegu. Budowa tak zwanej małej obwodnicy pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne miasta.

 

REKLAMA

Projekt składa się z trzech etapów i zakłada przebudowę istniejących odcinków dróg przeznaczonych na nowy przebieg DK-21. Umożliwi to poprowadzenie komunikacji lokalnej i tranzytowej z pominięciem centrum miasta.

 

Roboty drogowe wraz z budową infrastruktury towarzyszącej są podzielone na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę i budowę ulicy Koszalińskiej na odcinku Poznańska – Szczecińska oraz budowę wiaduktu nad linią kolejową.

 

Drugi etap to przebudowa i budowa ulicy 11 Listopada, Piłsudskiego i Rejtana na odcinku Szczecińska – Grunwaldzka. Ostatnia część inwestycji to przebudowa ulicy Braci Staniuków i budowa połączenia do ulicy Portowej przez Słupską Specjalną Strefę Ekonomiczną waz z budową wiaduktu nad linią kolejową.

 

Trasa będzie gotowa w połowie 2015 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na budowie ruszą w kwietniu, a ich wykonawcą jest Budimex z Warszawy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA