MPK Wrocław jest zainteresowane zakupem elektrycznych autobusówźródło: facebook.com/mpkwroc/

MPK Wrocław jest zainteresowane zakupem elektrycznych autobusów

Orzech
Orzech
REKLAMA
MPK Wrocław złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczący dofinansowania kwotą 98 mln zł zakupu 28 elektrycznych autobusów . Wrocławska spółka chce aby docelowo po Wrocławiu poruszało się 76 takich pojazdów.
Jest to pierwszy z wniosków złożonych przez MPK Wrocław. Przewoznik stara się na początek o dofinansowanie w wysokości ponad 73 mln zł i niecałe 25 mln zł pożyczki. Informacja czy dostanie wnioskowane pieniądze powinna być znana w III kwartale 2021 roku.
Docelowo MPK chce posiadać w swojej flocie 76 elektrycznych autobusów. Nowe pojazdy powinny pojawić się na liniach K, 106, 129 i 142.
REKLAMA
Oprócz zakupów autobusów, wrocławska spółka planuje również kupno ładowarek typu plug-in i ładowarek pantografowych, montowanych na pętlach autobusowych. Resztę pozyskanych środków finansowych planuje przeznaczyć na dedykowane szkolenia kierowców i mechaników.
Tymczasem MPK Wrocław testuje różne, elektryczne autobusy. Jednym z testowanych był produkowany w Polsce, w fabryce Autosana w Sanoku model SANCITY 12LFE. Autobus ten był testowany na wrocławskich ulicach w dniach od 25 września do 23 października 2020 roku.
facebook.com/mpkwroc/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA