Złożono dwie oferty w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla MPK Wrocławźródło: MPK Wrocław

Złożono dwie oferty w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla MPK Wrocław

Orzech
Orzech
REKLAMA
Coraz bliżej pojawienia się pierwszych autobusów elektrycznych w barwach MPK Wrocław. Na przetarg na dostawę autobusów elektrycznych wraz z systemami ich ładowania, które wrocławskie MPK ogłosiło 18 października wpłynęły oferty dwóch firm. Obie mieszczą się w budżecie spółki na ten cel.
Firmami zainteresowanymi dostawą do Wrocławia 11 autobusów o napędzie elektrycznym wraz z budową infrastruktury do ich ładowania i serwisowania wpłynęły oferty firmy EvoBus Polska (jest dostawcę autobusów marki Mercedes) i Solaris Bus&Coach (dostawca autobusów marki Solaris). Pierwsza oferta opiewa na ponad 44,1 mln zł, natomiast druga, na kwotę 46 mln zł.  MPK Wrocław zamierza przeznaczyć na ten cel przeznaczyć blisko 48,5 mln zł. Tyle ile dokładnie wyniosło dofinansowanie z programu "Zielony Transport Publiczny", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dzięki tym środkom finansowym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu ma zyskać 11 autobusów o napędzie elektrycznym i 18 m długości. Pojazdy te będą niskopodłogowe i przegubowe. Wstępnie ustalono też, że autobusy elektryczne będą obsługiwały linię K na trasie Kamieńskiego-Gaj. Miasto zorganizowało także konsultacje społeczne, które miały na celu zorientowanie się, na których trasach mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska chcieliby nimi jeździć. Wyniki nie zostały jeszcze opublikowane.
REKLAMA
Oprócz zakupu 11 autobusów wybrana w przetargu firma dostarczy także stacje szybkiego i wolnego ładowana, które mają zostać zamontowane na terenie zajezdni przy ul. Obornickiej. Jedna ładowarka zostanie zainstalowana również na pętli autobusowej przy ul. Kamieńskiego. Część dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostanie przeznaczona także na szkolenie 25 kierowców i 18 mechaników obsługujących nowe autobusy elektryczne.
Firma wybrana w przetargu będzie miała 16 miesięcy na realizację zadania. Jak podkreślają przedstawiciele MPK Wrocław, cena nie będzie jedynym kryterium wyboru oferty w tym postępowaniu przetargowym.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
michu(gość)
Brać Solarisa.
REKLAMA