Kolejne Mercedesy we wrocławskiej komunikacji miejskiej

Kolejne Mercedesy we wrocławskiej komunikacji miejskiej

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
MPK Wrocław podpisało umowę z konsorcjum firm EvoBus Poland i Mercedes-Benz na dostawę nowych autobusów dla wrocławskiej komunikacji miejskiej. W ciągu najbliższych 180 dni konsorcjum ma dostarczyć pierwsze z 60 nowych autobusów Citaro 2, które będą obsługiwały linie wrocławskiej komunikacji miejskiej. Dzisiaj wrocławskie MPK podpisało umowę z wykonawcą przetargu na dzierżawę 60 nowych pojazdów (40 autobusów przegubowych i 20 typu "solo").
Aktualnie po wrocławskich ulicach po wrocławskich ulicach jeżdżą już 102 autobusy marki Mercedes (to prawie 1/3 całego taboru autobusowego MPK Wrocław). Nowe autobusy będą w pełni niskopodłogowe oraz wyposażone w klimatyzację.
Pierwsze pojazdy mają pojawić się w mieście w ciągu 180 dni. Wszystkie wydzierżawione autobusy po wrocławskich ulicach będą jeździć już w pierwszej połowie przyszłego roku. 10-letnia dzierżawa 60 pojazdów kosztować będzie miasto Wrocław 168,3 mln złotych.
REKLAMA
Przypomnijmy: MPK Wrocław otrzymało w postępowaniu przetargowym oferty od 2 konsorcjów: 1. EvoBus sp. z o.o. i Mercedes-Benz Leasing Polska sp. z o.o.
2. mLeasing sp. z o.o. i MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o.
Po szczegółowej analizie miejski przewoźnik uznał pierwszą ofertę za korzystniejszą. Konsorcjum zaoferowało sumę 168.268.779,20 zł brutto i 4-letnią gwarancję na dostarczane autobusy. Częściami składowymi oferowanej kwoty jest wartość czynszu za 10-letnią dzierżawę, a także wartość systemu monitoringu oraz deklarowanych materiałów, części i podzespołów potrzebnych do obsługi technicznej pojazdów w okresie 10 lat.
Teraz w przetargu oferentom przysługuje prawo do odwołania się od wyboru dokonanego przez MPK.Jeśli odwołań nie będzie, pierwsze dzierżawione autobusy pojawią się we Wrocławiu najpóźniej pół roku od podpisania umowy, a kolejne zostaną dostarczone partiami w ciągu 30 dni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA