Postępują prace na budowie Ośrodka Radioterapii w Płocku Materiały prasowe

Postępują prace na budowie Ośrodka Radioterapii w Płocku

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech

Zakończenie inwestycji Ośrodka Radioterapii w Płocku zbliża się wielkimi krokami – trwają ostatnie prace wykończeniowe. W ramach inwestycji na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku powstał trzykondygnacyjny budynek szpitalny. Zgodnie z umową, inwestor jeszcze w tym roku będzie mógł rozpocząć przygotowywanie obiektu do przyjęcia pierwszych pacjentów. Generalnym wykonawcą jest firma ALSTAL Grupa Budowlana z Bydgoszczy.

To bardzo duży projekt – na pierwszym piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, natomiast na drugim oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane zostaną pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych. Wszystkie piętra są już w trakcie prac wykończeniowych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA