Ruszyła budowa wewnętrznej obwodnicy

Ruszyła budowa wewnętrznej obwodnicy

Płock
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Między rondem Wojska Polskiego i ulicą Otolińską w Płocku pojawiły się ekipy budowlane. Oznacza to początek prac związanych z budową wewnętrznej obwodnicy Płocka. Umowę z wykonawcą, firmą Bilfinger Infrastructure, podpisano w listopadzie zeszłego roku.

 

Kontrakt zakłada, że odcinek łączący rondo z ulicą Otolińską powstanie do listopada tego roku. Na przełomie 2013 i 2014 roku trwały prace przygotowawcze na placu budowy. Teren sprawdzono pod względem pirotechnicznym. Przeprowadzono również prace geodezyjne.

 

W tym tygodniu rozpoczęły się prace w branży sanitarnej i energetycznej. Obecnie w rejonie ronda Wojska Polskiego prowadzone są prace ziemne związane z odwodnieniem terenu i wykonaniem studni i kolektorów kanalizacji deszczowej.

 

REKLAMA

Trwają również roboty energetyczne na liniach średniego napięcia w celu wyeliminowania kolizji. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na początku marca na plac budowy wejdzie ciężki sprzęt i rozpoczną się roboty z branży drogowej. W pierwszej kolejności zostanie wykonane koryto nowej drogi.

 

Wykonawca prac nie przewiduje poważnych utrudnień w ruchu związanych z prowadzonymi pracami. W okresie letnim planowane jest zwężenie na jednym pasie ulicy Wyszogrodzkiej w stronę centrum miasta.

 

Dzięki budowie pierwszego odcinka wewnętrznej obwodnicy Płocka uda się całkowicie wyeliminować ruch tranzytowy jadący do Płońska. Natomiast uruchomienie kolejnego, zaprojektowanego już, odcina od ulicy Otolińskiej do Bielskiej całkiem wyprowadzi z miasta ruch pojazdów poruszających się na kierunku zachód – kraje nadbałtyckie. Z miasta wyjadą też pojazdy transportujące materiały niebezpieczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA