Powstaje wielka estakada na drodze ekspresowej S7 nad ul. Petőfiego i torami kolejowymi. Niemal kilometrowa część tego obiektu przygotowywana jest w technologii nasuwu (betonowe segmenty są kolejno wysuwane na podpory). Jezdnia w kierunku Warszawy liczyć będzie 40 segmentów, a w kierunku Rzeszowa 41.
Na budowie kładki Kazimierz–Ludwinów zakończył się kluczowy etap – łączenie ogromnych stalowych segmentów konstrukcji. Ze względu na wysokie temperatury powietrza w ciągu dnia prace związane z łączeniem przęseł były prowadzone nocami w dniach od 30 czerwca do 2 lipca.
Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa zaprezentowano aktualny stan zaawansowania prac nad przygotowaniem budowy metra. Zespół Zadaniowy ds. przygotowania Studium kierunków rozwoju metra w Krakowie złożony z ekspertów transportowych, urbanistycznych i finansowych – przekazał założenia powstającego przebiegu pierwszej linii oraz szeroki kontekst planistyczny całego projektu szynowego transportu w mieście.
W siedzibie Muzeum Nowej Huty odbyło się uroczyste podpisanie umowy na modernizację i rozbudowę dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty – oddziału Muzeum Krakowa. W 2028 r. mieszkańcy Nowej Huty zyskają nowoczesne i wielofunkcyjne centrum kultury. To efekt długo wyczekiwanej inwestycji, której realizacja właśnie się rozpoczyna. To będzie największa kulturalna inwestycja Krakowa w tej unijnej perspektywie.
Kolejna inwestycja ArcelorMittal w Krakowie. W czwartek 26 czerwca, w obecności wicewojewody małopolskiego Ryszarda Śmiałka, marszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki oraz wiceprezydenta Krakowa Stanisława Mazura, przedstawiciele ArcelorMittal Poland dokonali oficjalnego uruchomienia pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiej huty. Projekt za 52 mln zł to jedna z dwóch inwestycji wchodzących w skład pakietu o wartości 100 mln zł. Drugą jest wdrożenie do produkcji nowej powłoki cynkowniczej.
W stolicy Małopolski realizowana jest jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w Polsce. Choć obecnie plac budowy tramwaju do Mistrzejowic może wydawać się nieuporządkowany, to prace na całej długości tej inwestycji postępują sprawnie i szybko.
W stolicy Małopolski planowana jest budowa metra. Kraków ma się stać drugim miastem w Polsce, posiadającym ten środek komunikacji zbiorowej. Co obecnie dzieje się w sprawie realizacji tej wielkiej inwestycji? Miasto Kraków informuje, że decyzją organu prowadzącego postępowanie administracyjne – Prezydenta Miasta Oświęcimia – termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla pierwszego etapu budowy przyszłego metra w Krakowie został przedłużony do 31 grudnia.
Najnowszy projekt deweloperski Warimpexu, biurowiec Mogilska 35 w Krakowie, jest już w pełni wynajęty. Do grona najemców dołącza Avenga – międzynarodowa firma technologiczno-konsultingowa. W transakcji firmie Avenga doradzali eksperci Colliers.
Kolejna duża, amerykańska firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to producent oprogramowania do zarządzania danymi prawnymi i identyfikowania kluczowych informacji w trakcie procesów sądowych, amerykańska firma Relativity, która została założona przez przedsiębiorcę polskiego pochodzenia Andrew Sieję. W 2015 roku wybrał on Kraków na siedzibę marki w Polsce i tutaj rozwijane jest drugie najważniejsze centrum badawczo-rozwojowe firmy.
International Workplace Group, największa na świecie firma w dziedzinie pracy hybrydowej i właściciel takich marek jak Spaces i Regus, otwiera w Krakowie nowoczesną przestrzeń coworkingową. W związku z rozwojem hybrydowego modelu pracy, IWG rozszerza swoją sieć, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na elastyczne przestrzenie biurowe w całej Polsce.