POWIERZCHNIE BIUROWE RZESZÓW

Znaleziono inwestycji: 2
Pokaż inwestycję
Panorama
Rzeszów, Józefa Piłsudskiego 32
całkowita powierzchnia
3000 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
9.40 EUR
Pokaż inwestycję
SkyRes Warszawska
Rzeszów, 1000-Lecia, Warszawska 18
dostępna powierzchnia
6664 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
12.00

Rzeszów to miasto położone w południowo-wschodniej Polsce i jednocześnie najważniejsze miasto pod względem biznesowym na linii Kraków – Lwów. Stolica województwa podkarpackiego od wielu lat dynamicznie się rozwija. Miasto jest regionalnym ośrodkiem przemysłu lotniczego, AGD, maszynowego, farmaceutycznego. Swoje siedziby mają tutaj również firmy z branży IT. Na terenie miasta funkcjonują 3 specjalne strefy ekonomiczne.

Rynek biurowy w Rzeszowie

Ostatnia dekada przyniosła miastu spore zmiany w infrastrukturze drogowej. Otóż poprawie uległy połączenia z takimi miastami jak Kraków, Lwów czy Lublin. Warto również dodać walor lotniczy, otóż ruch pasażerski w ciągu ostatnich dziesięciu lat podwoił się. Swoim rozwojem również może się poszczycić rynek biurowy w tym mieście. Atrakcyjne warunki najmu i duża liczba absolwentów szkół wyższych przyciągają na rynek biurowy w Rzeszowie nowe firmy, nie tylko polskie. Stolica Województwa Podkarpackiego podobnie jak Lublin walczy o stanie się znaczącym ośrodkiem biznesowym w Polsce Wschodniej.

Na początku 2022 roku Rzeszów mógł poszczycić się powierzchnią biurową o łącznej liczbie 107 tys. mkw. Biurowce klasy A stanowią tutaj 49% wszystkich powierzchni biurowych. W budowie było wówczas 15,4 tys. mkw.

Jakie branże inwestują w Rzeszowie?

Miasto stawia na rozwój ośrodków akademickich i nowych technologii. Rzeszów staje się również coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na inwestycje dla sektora BPO i SSC, a w szczególności dla sektora IT. Dużym atutem miasta jest ciągły wzrost liczby mieszkańców. Jako jedno z nielicznych miast w Polsce można się spodziewać również tego w kolejnych latach.

Rzeszów liczy obecnie prawie 200 tys. mieszkańców. Studentów w mieście jest ok. 40 tys., a liczba absolwentów szacowana jest na 13,6 tys. Do dyspozycji żaków jest 5 wyższych uczelni w mieście.

Liczba firm z sektora BPO/SSC/IT wynosi obecnie 18, przy czym zatrudniają one 5,3 tys. pracowników.

Jakie są połączenia komunikacyjne z Rzeszowem?

Z Rzeszowa dostaniemy się do Krakowa transportem kolejowym w 3 godziny, natomiast samochodem w 2 godziny. Połączenie z Warszawą koleją jest wciąż dość uciążliwe i wynosi 7 godzin, natomiast samochodem dostaniemy się tam szybciej, bo w ok. 5 godzin. Aby dostać się samochodem do Wrocławia, potrzeba 4 godziny, natomiast do Trójmiasta 7 godzin.

Ilość połączeń lotniczych w ciągu dnia z Warszawą wynosi 3, natomiast z Londynem 2.

Analiza SWOT Rzeszowa

Do mocnych stron miasta należy zaliczyć: stosunkowo niski poziom wynagrodzenia absolwentów, wysokie wsparcie instytucjonalne dla sektora BPO/SSC, wysoko rozwinięty przemysł lotniczy, dobre połączenie drogowe z autostradą A4 oraz stosunkowo niski poziom czynszów.

Do szans jakie może w przyszłości wykorzystać miasto należy zaliczyć: stosunkowo niskie koszty działalności, silne wsparcie dla miast z Polski Wschodniej, wyraźna tendencja do rozszerzania działalności firm z sektora BPO/SSC w mniejszych miastach.

Natomiast słabymi stronami miasta są: brak zdefiniowanych dzielnic biznesowych, niska dostępność powierzchni biurowej klasy A, niska jakość życia społecznego, brak solidnej reputacji wśród inwestorów oraz stosunkowo długi czas dojazdu do Warszawy.

Do zagrożeń trzeba zaliczyć takie czynniki jak: stały odpływ młodej generacji, dostępność powierzchni biurowej głównie w ramach budowanych obiektów oraz stosunkowo mała liczba planowanych budynków klasy A.

Jakie powierzchnie biurowe są najdroższe w Rzeszowie?

Najdroższe powierzchnie biurowe w Rzeszowie znajdziemy w biurowcach kategorii A. Są to nowoczesne budynki, posiadające wiele udogodnień. Znajdują się najczęściej w dogodnych lokalizacjach miasta. Do wynajęcia w takich miejscach są przestrzenie kilkuset metrów kwadratowych.

W jakiej lokalizacji znajdują się najtańsze biura do wynajęcia w Rzeszowie?

Najtańsze lokalizacje na biuro w Rzeszowie można znaleźć w dzielnicach oddalonych od centrum. Jednak nawet w centrum miasta można spotkać tanie biura. Przykładowo 100 metrów kwadratowych powierzchni biurowej z parkingiem w centrum można wynająć za jedyne 14,5 zł/mkw./miesiąc.

Ile wynoszą obecnie stawki za mkw. powierzchni biurowej w Rzeszowie?

Do typowych warunków najmu w mieście należy zaliczyć opłaty eksploatacyjne wynoszące 10-12 zł/mkw./miesiąc, budżet na aranżacje powierzchni to 50-100 euro/mkw., a okres bezczynszowy wynosi 4-6 miesięcy.

Jaki był wskaźnik pustostanów w Rzeszowie w 2020 roku?

Wskaźnik pustostanów w Rzeszowie kształtował się w wysokości 12,3% w 2020 roku.

Zobacz również dzielnice w Rzeszów

Najnowsze artykuły z Rzeszów

Rzeszowski hotel Hetman przechodzi modernizację. Będzie funkcjonować pod szyldem marki Best Western Plus [WIZUALIZACJE]
Rzeszowski hotel Hetman przy ul. Langiewicza 29B, który przechodzi modernizację i będzie funkcjonować pod szyldem marki Best Western Plus, może pochwalić się nowo opracowanym pokojem wzorcowym. Całkowitej renowacji zostanie poddanych łącznie 60 pokoi.
W Rzeszowie otwarto nowe centrum operacyjne Voice Contact Center
Voice Contact Center (VCC), spółka z grupy OEX oferująca m.in. usługi outsourcingu infolinii, planuje zwiększenie zatrudnienia i otwarcie nowego biura w Rzeszowie. To efekt intensywnego rozwoju spółki oraz poszerzenia portfolio klientów Voice Contact Center. Spółka w 2022 roku rozpoczęła współpracę między innymi z TAURON Obsługa Klienta, niemiecką marką meblową Loberon, siecią bezobsługowych wypożyczalni rowerów Nextbike oraz CCC.
Grono najemców galerii handlowej Nowy Świat nadal się powiększa
W Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, należącej do grupy Womak Holding nadszedł czas dużych zmian. Grono najemców tego obiektu handlowego powiększyło się w bieżącym roku i jeszcze powiększy o kolejne znane i lubiane marki.
ALDI otworzy drugi sklep w Rzeszowie
Niemiecka sieć ALDI otwiera kolejny nowy sklep w województwie podkarpackim. Tym razem w Rzeszowie przy ulicy Witolda 34. Będzie to drugi obiekt tej popularnej sieci w stolicy Podkarpacia. Pierwszy sklep ALDI znajduje się przy ul. Okulickiego 10.
W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracy
Najnowszy, czwarty magazyn dystrybucyjny sieci Stokrotka o powierzchni 26 tys. mkw. powstaje w Rzeszowie. Będzie docelowo zaopatrywać 250 sklepów spożywczych sieci Stokrotka. Obiekt zacznie działać ostatnim kwartale 2023 roku.
Kaufland otworzył drugi market w Rzeszowie
Atrakcyjne promocje, powitalny poczęstunek, upominki, a także konkurs Koło Szczęścia – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na klientów w nowym sklepie Kaufland w Rzeszowie przy al. Rejtana, który został otwarty 24 listopada. Rzeszowski market będzie drugą placówką sieci w mieście oraz 238 sklepem Kaufland na mapie Polski.
Niemiecki koncern Knorr-Bremse zainwestował w Rzeszowie. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w stolicy Podkarpacia. Niemiecki koncern Knorr-Bremse zainwestował w nowoczesny obiekt produkcyjno-usługowy o powierzchni 23 000 mkw. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Strefie Aktywności Gospodarczej "Rzeszów-Dworzysko". Inwestycja wzmocni pozycję Podkarpacia jako obszaru, w którym są produkowane komponenty i systemy do pojazdów szynowych. Przewidywane przez inwestora zatrudnienie to minimum 350 osób.
CTP planuje wielką inwestycję w Rzeszowie
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w stolicy Podkarpacia. Międzynarodowa firma CTP, planuje wybudować w Rzeszowie swój kolejny park magazynowy w Polsce. CTP obecnie znajduje się w pierwszej piątce europejskich deweloperów przemysłowych i logistycznych oraz jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej i realizuje cele, aby do 2023 roku rozszerzyć swoje portfolio do 10 mln mkw.
W Galerii Nowy Świat w Rzeszowie pojawią się nowe sklepy znanych i lubianych marek
W Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, należącej do grupy Womak Holding nachodzi czas dużych zmian. Już niebawem grono najemców tego obiektu handlowego powiększy się o znane i lubiane marki.
Przy ulicy Wita Stwosza w Rzeszowie planowana jest nowa inwestycja mieszkaniowa
Przy ulicy Wita Stwosza w Rzeszowie, na działce obok siedziby oddziału Urzędu Dozoru Technicznego planowana jest budowa nowego budynku wielorodzinnego.
REKLAMA