Powstający w Gorzowie Wielkopolskim Park Handlowy Silwana nabiera kształtów! To największy tego typu obiekt w województwie lubuskim. Budowlańcy zamknęli bardzo ważny etap – stan surowy, co symbolizuje zawieszona wiecha. Bardzo ważny, ponieważ oznacza m.in., że część marek przejmuje wynajęte powierzchnie, aby aranżować je według własnych kryteriów i potrzeb.
Brygady pracują pełną parą, co zwiastuje pomyślne dotarcie do mety w zaplanowanym terminie, czyli najpóźniej do połowy września, choć inwestorzy obiecują, że zrobią wszystko, aby Silwanę otworzyć jeszcze wcześniej.
Silwana będzie największym tego typu kompleksem handlowym w Lubuskiem – łącznie ma liczyć 25 tys. mkw. GLA. Przewiduje się, że obsłuży 160 tysięcy mieszkańców.
Obydwa budynki, w których usytuowanych będzie 40 sklepów marek z całego świata mają ściany (od wewnętrznego dziedzińca niemal w całości przeszklone), konstrukcja jest zadaszona, wewnątrz wykonano już także wszelkie założone w projekcie pomieszczenia, powstały ściany wewnętrzne. Pierwsze w kolejce marki: Jula, Halfprice, Decathlon i Biedronka dokonują odbiorów technicznych swoich lokali – będą je aranżować już na tym etapie do swoich potrzeb. Stoi także pylon – charakterystyczna konstrukcja obecna przy niemal każdym większym obiekcie handlowym na świecie.
Silwana w pigułce
⦁ Silwana, czyli największy w Lubuskiem park handlowy powstaje w północno-wschodniej części miasta, na działce o powierzchni 8 ha, przy jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum, co zapewni łatwy dojazd zarówno mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego jak i okolicznych miast. Stoi obok terenów dawnych, legendarnych Gorzowskich Zakładów Przemysłu Jedwabniczego, z których wzięła nazwę.
⦁ Silwana to 40 sklepów różnych marek, 25 tys. mkw. GLA. Silwana przeznaczona jest do obsługi 160 tysięcy mieszkańców.
⦁ W Silwanie będzie ponad 800 miejsc parkingowych.
⦁ Celem inwestorów Silwany jest stworzenie dla mieszkańców Gorzowa i okolic miejsca, którego brakuje na handlowym planie miasta – dużego parku handlowego z łatwym dojazdem, z wystarczającą liczbą miejsc parkingowych i przekrojową ofertą handlową pozwalającą na kompleksowe i wygodne zakupy.
⦁ Oprócz wspomnianych marek swoje salony otworzą tu Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Decathlon, Martes Sport, 4F, drogerie dm, Jysk, Smyk, Tedi, Maxi Zoo czy Jula, która uruchomi w Silwanie pierwszy i jedyny w mieście i regionie market o pow. 2300 mkw. Codziennie świeży asortyment spożywczy w Silwanie zapewni Biedronka, która otworzy sklep o powierzchni 1300 mkw.
Inwestorzy Silwany:
EQUILIS
To założona w 2006 roku, a obecna w Polsce od 2016 roku firma z Belgii. Działa w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech i Polsce. Specjalizuje się w nieruchomościach handlowych oraz mieszkaniowych, w Polsce Equilis wybudował Galerię Chełm, Galerię Andrychów, w planach jest pierwsze osiedle mieszkaniowe Fokus Ursus w Warszawie. Globalnie Equilis to też projekty rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki czy przestrzenie publiczne. Mottem Equilis jest budowanie miejsc, w których ludzie tworzą swoje szczęśliwe historie. Jesteśmy przekonani, że Silwana będzie tego dowodem.
ACTEEUM CENTRAL EUROPE
To międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Acteeum kompleksowo realizuje cały proces deweloperski, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Firma od wielu lat współpracuje z dużymi partnerami instytucjonalnymi, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis, BIG Shopping Centers, Falcon Investment Management, jak również z inwestorami prywatnymi.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałemu rozpoznaniu rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, Acteeum zyskało wiodącą pozycję w zakresie budowy centrów handlowych, zwłaszcza parków handlowych w formacie „Power Center”. Pozycję Acteeum na rynku potwierdzają zrealizowane w ostatnich lata na ogromną skalę przedsięwzięcia deweloperskie, a zwłaszcza ponad 350 tys. mkw. GLA obiektów handlowych obejmujących ponad 800 sklepów i lokali usługowych oraz ponad 40 tys. mkw. PUM projektów mieszkaniowych obejmujących ponad 800 lokali mieszkalnych w największych aglomeracjach Polski.