Powstaje droga ekspresowa S6 – Obwodnica Metropolitarna Trójmiasta GDDKiA

Powstaje droga ekspresowa S6 – Obwodnica Metropolitarna Trójmiasta

FILMY
REKLAMA

Prace przy budowie S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej weszły na optymalny poziom zaangażowania. Na obu odcinkach wykonawcy działają zgodnie z przyjętym harmonogramem robót budowlanych.

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 powstaje bardzo ważna z perspektywy mieszkańców Trójmiasta Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, której realizacja została podzielona na dwa zadania: Chwaszczyno - Żukowo (OMT 1) i Żukowo - Gdańsk Południe (OMT 2).

Firma Budimex realizuje pierwsze zadanie w ramach budowy OMT, gdzie odcinek od Chwaszczyna do Żukowa wynosi ponad 16 kilometrów. Obecnie prowadzone są prace na wszystkich frontach: w branży drogowej, mostowej, melioracyjnej, sanitarnej, telekomunikacyjnej i teletechnicznej. Kontynuowane są również roboty kubaturowe.

Ponadto widać już konstrukcję stalową wiaty na sprzęt dla Obwodu Utrzymania Drogowegow Miszewie, gdzie powstanie jeden z dwóch węzłów drogowych. Pogoda pozwala również na prace bitumiczne, a także na intensyfikację działań w obrębie obiektów inżynierskich, takich jak estakada (ES-14) czy obiekty w rejonie jeziora Borowiec.

Wartość umowy na tym zadaniu opiewa na kwotę 715 mln zł. Planowany termin ukończenia robót to kwiecień 2025 r.

REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA