Rusza postępowanie o wydanie ZRID dla węzła na obwodnicy Augustowa

Rusza postępowanie o wydanie ZRID dla węzła na obwodnicy Augustowa

podlaskie
REKLAMA
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej drugiego odcinka obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 w zakresie budowy węzła drogowego Augustów.

W ramach tego zadania powstanie węzeł drogowy Augustów, wiadukt i przepusty. Przewidziano rozbiórkę budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz przebudowę kolizji z istniejącą infrastrukturą. Inwestycja obejmuj również budowę urządzeń ochrony środowiska, urządzeń organizacji ruchu oraz bezpieczeństwa ruchu.

 

REKLAMA

Obwodnica Augustowa w przebiegu przez Raczki realizowana jest w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Inwestycja polega na wykonaniu dwóch odcinków dróg o łącznej długości 34,23 km. Pierwszy z odcinków to jednojezdniowa droga krajowa nr 8 na odcinku obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 (na odcinku od węzła Augustów do węzła Raczki (dawniej Szkocja) o długości 21,48 km.


Drugim odcinkiem będzie dwujezdniowa droga ekspresowa S61 na odcinku od węzła Raczki do węzła Suwałki Południe (dawniej Lotnisko) o długości 12,75 km. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA