Obwodnica Augustowa: Zaawansowanie prac systematycznie rośnie

Obwodnica Augustowa: Zaawansowanie prac systematycznie rośnie

podlaskie
REKLAMA

Mimo trwającego okresu zimowego, na obwodnicy Augustowa wciąż prowadzone są prace. Co prawda, niskie temperatury i zalegający śnieg utrudniają realizację inwestycji, to wykonawca prowadzi roboty w mniejszym zakresie.

 

Obwodnica Augustowa będzie miała 34,2 km długości. Pierwszy 21,5-kilometrowy fragment pobiegnie w ciągu drogi krajowej nr 8, a drugi 12,8-kilometrowy w ciągu drogi ekspresowej S61. Oba odcinki połączą się na węźle Szkocja.

 

Wykonawcą obwodnicy Augustowa jest Budimex, który podpisał umowę z białostockim oddziałem GDDKiA na realizację tego zadani 11 marca 2011 roku. Wartość kontraktu to 535,9 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 11 września tego roku.

 

Według stanu robót na 24 stycznia tego roku, na 21,5-kilometrowym odcinku obwodnicy biegnącym w ciągu drogi krajowej nr 8 dobiegają końca prace ziemne, a poziom ich zaawansowania wynosi około 95 procent.

REKLAMA

 

Na DK-8 wykonano około 85 procent warstwy mrozoochronnej oraz 85 procent górnej warstwy nasypów. Oznacza to, że do listopada 2013 roku zaawansowanie tych robót zwiększyło się o 5 procent. Podobnie jest z budową dróg wewnętrznych, w przypadku których zaawansowanie wzrosło z 70 procent w listopadzie do 75 procent w styczniu.

 

W ramach budowy odcinka obwodnicy w ciągu trasy S61 również wykonano 75 procent dróg wewnętrznych. Z kolei roboty ziemne na trasie głównej są wykonane w około 95 procentach. Aktualnie trwa układanie warstwy mrozoochronnej i górnej warstwy nasypu – zaawansowanie tych robót to 80 procent.

 

Poziom zaawansowania prac na całym kontrakcie wynosi aktualnie 62 procent i w porównaniu ze stanem na listopad zeszłego roku, zrealizowano 12 procent prac więcej. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne niektóre prace, jak na przykład betonowanie, zostały wstrzymane.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA