Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewagov.pl

Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa

Wojciech.Jenda
Sąd Rejonowy
adresŁódź, 6 Sierpnia 69
inwestorMiasto Łódź
REKLAMA

Minister Zbigniew Ziobro wyznaczył sobie jako cel, żeby warunki, w jakich korzystają z sądów obywatele, w tym wypadku mieszkańcy Łodzi i okolic, były jak najlepsze – powiedział wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha w trakcie wczorajszej (3 października br.) konferencji prasowej w Łodzi.

Wydarzenie było poświęcone budowie nowego gmachu Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa przy ul. 6 Sierpnia 69. To kolejna inwestycja w wymiar sprawiedliwości w regionie łódzkim. Wiceminister Piotr Cieplucha poinformował o uzgodnieniu programu przedsięwzięcia.

Potrzeby lokalowe łódzkich sądów wymagają zaspokojenia w sposób perspektywiczny – powiedział. – Chodzi o komfort dla interesantów, miejsce na archiwa, odpowiednie powierzchnie biurowe dla pracowników sądów i sędziów – dodał.

Nawiązał do wcześniejszych spotkań na temat inwestycji w łódzkim wymiarze sprawiedliwości.

Mówiliśmy o otwarciu nowej siedziby Sądu Apelacyjnego w Łodzi i wznoszonym już budynku wydziałów ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Dziś zajmujemy się tym, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. To dwa nowe obiekty: siedziba Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa oraz budynek przy Pl. gen. Józefa Hallera 1F, który pomieści Sądu Rejonowy dla Łodzi-Bałut i Polesia oraz Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia – zaznaczył wiceminister Piotr Cieplucha.

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa to drugi pod względem wielkości sąd w apelacji łódzkiej i jeden z największych sądów rejonowych w Polsce. Obecnie mieści się w dwóch budynkach, z których jeden jest wynajmowany, co pochłania ok. 210 tys. zł miesięcznie. Budowa nowej siedziby oznacza rezygnację z wysokich kosztów najmu, a więc znaczącą oszczędność dla Skarbu Państwa. Powierzchnia nowego budynku będzie wynosiła ok. 17 000 mkw., czyli trzy razy więcej niż łączna powierzchnia obu obecnych siedzib Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa. Przewidziano m.in. pokoje biurowe dla 437 pracowników.

REKLAMA

Z kolei gmach przy Pl. gen. Józefa Hallera, którego budowa już wcześniej została zaakceptowana, osiągnie ok. 26 000 mkw. powierzchni i będzie w nim miejsce dla 564 pracowników.

gov.pl
gov.pl
gov.pl

Źródło: gov.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA