Sosnowiec: nowa siedziba pogotowia uroczyście otwarta

Sosnowiec: nowa siedziba pogotowia uroczyście otwarta

śląskie
graviteo
REKLAMA

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie pomieszczeń dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowe w Sosnowcu - Stacji Pogotowia Ratunkowego, która od niedawna mieści się w budynku po byłym szpitalu przy ul. 3-go Maja 33. Do centrum miasta pogotowie przeniosło się z ul. Czarnej.

To właśnie spod budynku po byłym szpitalu wyjeżdżają teraz do chorych karetki, tutaj także mieści się nowoczesna dyspozytornia. - Nowa siedziba to efekt bardzo dobrej współpracy z miastem. Mamy tutaj naprawdę komfortowe warunki do pracy. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy nam w tym pomogli, a zwłaszcza nadzorowi inwestycyjnemu, czyli pani naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Sosnowcu, Elżbiecie Pękali, która cierpliwie znosiła wszystkie nasze zachcianki - mówił z uśmiechem Marek Jeremicz, dyrektor pogotowia.  


W uroczystym przekazaniu pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku - wejście od strony ul. ks. biskupa Śmigielskiego - wzięli udział m.in.: przedstawiciele środowisk medycznych, władz wojewódzkich oraz władze Sosnowca, z prezydentem Kazimierzem Górskim. - Mam nadzieję, że pracownicy pogotowia będą sobie chwalić pracę w nowych warunkach. Kiedyś w tym budynku mieścił się szpital, teraz mamy namiastkę służby zdrowia w postaci stacji pogotowia. Wcześniej zaadaptowaliśmy skrzydło budynku na pomieszczenia dla MOPS-u, Wydziałów Zdrowia i Polityki Społecznej, a więc tych jednostek, które na co dzień mają służyć mieszkańcom. Zawalczyliśmy o ten budynek, dokonaliśmy gruntownej modernizacji, w planach mamy dalszą jego adaptację. Wszystko to dzieje się w trosce o mieszkańców. Warunki jakie ma teraz pogotowie są naprawdę bardzo dobre. Na każdym kroku widać nowoczesność - podkreślał prezydent Sosnowca.  

REKLAMA


Na kompleksową modernizację budynku po byłym szpitalu przy ul. 3 Maja miasto wyda ponad 6 mln zł.
Przypomnijmy, że oprócz stacji pogotowia ratunkowego w odremontowanym gmachu mieszczą się już Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydziały Zdrowia i Polityki Społecznej sosnowieckiego UM, Punkt Paszportowy, a w przyszłości swoje miejsce ma tam mieć także Straż Miejska. 


źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA