Drugie piętro budynku C Red Park w Poznaniu już wykonaneźródło: Materiały inwestora

Drugie piętro budynku C Red Park w Poznaniu już wykonane

Poznań
REKLAMA
Na poznańskim Dębcu, przy ulicy 28 czerwca 1956 prowadzone są intensywne prace budowlane przy budowie III etapu kompleksowego osiedla Red Park. Zakończenie prac planowane jest na maj 2019 r.
Postępy na budowie – drugie piętro budynkuInwestorem trzeciego budynku osiedla, podobnie jak poprzednich, jest firma RED Real Estate Development, a generalnym wykonawcą – Alfa-Bet Polska. Na budowie III etapu Red Parku wykonywane jest drugie piętro budynku mieszkalnego, które lada moment zostanie zakończone stropem. Ponadto na części trzeciego piętra są wykonywane ściany. – Przyjęliśmy system budowania kaskadowego, a to oznacza, że strop piętra jest podzielony na dwie połówki. Kiedy na jednej części wykonywany jest jeszcze strop, na drugiej części, gdzie wcześniej został ułożony beton na stropie, są wykonywane już ściany następnej kondygnacji. Takie rozwiązanie będziemy stosować aż do ostatniego piętra – mówi Artur Bortnowski, kierownik budowy trzeciego etapu Red Parku, firma Alfa-bet. Dzięki zastosowanemu systemowi, w przypadku wysokich budynków jak Red Park, można wykorzystać każdą wolną przestrzeń na układanie elementów szalunkowych i zbrojeniowych. Powoduje to, że nie ma konieczności zwożenia dźwigiem elementów szalunkowych z góry na dół i odwrotnie. 
Oprócz prac na drugiej i trzeciej kondygnacji, budowlańcy wykonują roboty instalacyjne w podziemnej hali garażowej oraz murują komórki lokatorskie. Cała inwestycja postępuje według wcześniej ustalonego harmonogramu. Finalnie w budynku C, stanowiącym III etap osiedla Red Park, zostanie przygotowanych łącznie 137 mieszkań o metrażu 34-99 m kw. Osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem, a sprzedane jest już 55 procent lokali z całego budynku wielorodzinnego. 
REKLAMA
Estetyka Red ParkuDeweloper dba o to, aby kolejny budynek na osiedlu Red Park swoją stylistyką i estetyką w pełni nawiązywał do dwóch poprzednich etapów, tj. budynków A oraz B. – Wszystkie części wspólne zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego bezpośrednim otoczeniu, będą wyglądały możliwie podobnie. To charakterystyczna cecha Red Parku, ponieważ estetyka takich elementów, jak klatki schodowe, korytarze, windy, czy elewacja mają dla nas ogromne znaczenie – zastrzega Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu w RED Development. Wraz z budynkiem C powstanie także plac zabaw oraz kolejne ogólnodostępne naziemne miejsca parkingowe. Obok osiedla Red Park znajduje się Lasek Dębiecki, a w pobliżu Łęgi Dębińskie. Niedaleko zlokalizowana jest także Galeria Dębiec. Młode rodziny, mieszkające w Red Parku lub planujące zakup mieszkania zwracają uwagę na to, że wiele ważnych miejsc, w tym tereny zielone, przedszkola i szkoły są pod ręką. 
Osiedle Red Park powstaje w sercu tej dzielnicy, pomiędzy Galerią Dębiec i Laskiem Dębieckim, które docelowo obejmować będzie 4 budynki. Całość osiedla jest ogrodzona i monitorowana. Do dyspozycji mieszkańców są naziemne miejsca postojowe na terenie osiedla oraz podziemny garaż z miejscami postojowymi. Do tej pory deweloper – RED Real Estate Development – oddał do użytku 2 budynki z 263 mieszkaniami. Do 2020 roku zbuduje 2 kolejne budynki z 274 mieszkaniami.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz