[Poznań] Rozstania i powroty

[Poznań] Rozstania i powroty

REKLAMA

Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom. Wychowując się i dorastając w jednej dzielnicy, przyzwyczajamy się do tego miejsca, do najbliższego otoczenia. Jeśli jednak koleje życia spowodowały, że w końcu byliśmy zmuszeni do wyprowadzki, to i tak po latach chętnie wracamy do korzeni.


Przyzwyczajenia poznaniaków w kontekście miejsca zamieszkania rządzą się swoimi prawami. Mieszkańcy Rataj uważają, że to najlepsza dzielnica w Poznaniu, podobnie twierdzą lokatorzy z Wildy czy Świerczewa. Również właściciele posesji na przedmieściach będą powtarzać, że tam im mieszka się najlepiej. Te przyzwyczajenia są tak mocno zakorzenione, że nawet po kilku czy kilkudziesięciu latach rozłąki z danym miejscem nadal mamy ochotę powrócić w „znane” rejony. – Mieliśmy wiele ofert do wyboru – tańsze i droższe, w różnym położeniu. Tak naprawdę jednak od początku czuliśmy, że to będzie Dębiec. Wychowaliśmy się na Dębcu, poznaliśmy się na Dębcu i tu chcemy zostać. Mieszkają tu nasi najbliżsi, rodzina, znajomi. Wszędzie mamy blisko. Korzystamy z ryneczku, parku, banków, aptek. To jest nasze miejsce na ziemi. Kiedy zobaczyliśmy ulotki promujące Red Park zdecydowaliśmy się zajrzeć do biura sprzedaży i dowiedzieć się szczegółów. Po tym spotkaniu już byliśmy pewni, że dobrze trafiliśmy – mówią Państwo Krobscy, mieszkańcy Red Parku.


Takie podejście to nic nowego dla dewelopera. Trend związany z powrotami funkcjonuje od wielu lat, a tym samym jest doceniany i jest chętnie wykorzystywany w strategiach marketingowych i sprzedażowych. – Rozpoczynając budowę inwestycji Red Park na Dębcu spodziewaliśmy się, że pewne grono naszych klientów będą stanowić byli lub aktualni mieszkańcy z najbliższego otoczenia. Dlatego tak mocno jesteśmy obecni z wszelkimi działaniami w tej części Poznania. Pomagamy miejscowym szkołom, współpracujemy z przedszkolem,  instytucjami publicznymi i różnego rodzaju lokalnymi stowarzyszeniami. Sponsorujemy najważniejsze wydarzenia, jak i organizujemy własne eventy zachęcając mieszkańców Dębca do udziału. I trzeba przyznać, że często korzystają z naszych propozycji, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Roma Pikulska, marketing manager inwestycji Red Park.


Ci, którzy wracają po latach, to czasem osoby starsze, a bardzo często młodzi ludzie, którzy pozakładali już rodziny, a swoim potomkom chcą pokazać gdzie się wychowywali jak również zagwarantować  szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo. Oczywiście decyduje nie tylko sentyment, ale także nowoczesne mieszkanie, hala garażowa, bezpieczeństwo oraz często podkreślane tańsze koszty utrzymania. Jednym słowem wracamy do starych emocji i przyzwyczajeń przy jednoczesnym podniesieniu komfortu życia. – Około 30 procent naszych klientów podkreśla, że mocno związani są z tym rejonem miasta i stąd zainteresowanie naszą inwestycją. Zarówno są to byli mieszkańcy Jeżyc jak i ci, którzy jeszcze niedawno – przed zakupem – mieszkali w bliskiej odległości od naszego budynku – mówi Marlena Zapalska ze spółki Proxin Ogrody, inwestora Nowych Ogrodów.


Trend związany z powrotami nie zawsze koncentruje się jedynie na danej dzielnicy czy osiedlu. Dotyczy on również przedmieść poznańskiej metropolii. Mieszkańcy Rataj chętnie przeprowadzają się w najbliższym im rejon, czyli do gmin położonych na zachód od miasta. – Wielu naszych klientów to byli mieszkańcy tzw. wielkiej płyty. Zwłaszcza z dzielnicy Rataje. Poza sentymentem do geograficznego położenia liczy się dla nich także dogodny dojazd do Poznania, komfortowa infrastruktura czy to, czego im brakowało – czyli np. możliwość posiadania własnego ogródka – mówi Tomasz Palacz, prezes spółki Planetbud Development.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...