Europejska firma florystyczna wynajęła magazyny Panattoni Park Poznań

Europejska firma florystyczna wynajęła magazyny Panattoni Park Poznań

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma GASA GROUP, europejski eksporter roślin i kwiatów, podpisała umowę na 2 500 mkw. powierzchni w kompleksie magazynowym Panattoni Park Poznań IV. W procesie negocjowania warunków najmu GASA GROUP doradzali eksperci JLL.
GASA GROUP to jeden z europejskich liderów w kategorii dostawców roślin doniczkowych i kwiatów ciętych, koncentrujący się na sprzedaży hurtowej, sprzedaży detalicznej, centrach ogrodniczych i młodych roślinach.
Nasza firma specjalizuje się nie tylko w imporcie zielni, ale także mocno stawia na ekologiczne rozwiązania minimalizujące wpływ działalności firmy na środowisko naturalne. Dokonując wyborów, zawsze bierzemy pod uwagę wpływ na ludzi i planetę, budując solidne i trwałe podstawy dla przyszłych pokoleń, dlatego nowe magazyny GASA GROUP znajdują się w energooszczędnych budynkach, a do transportu roślin wykorzystywane są kontenery, które poddawane są recyklingowi. GASA GROUP jest członkiem wielu inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, w skali lokalnej są to np. nasadzenia drzew, w skali globalnej jesteśmy członkiem inicjatywy FSI dotyczącej zrównoważonego łańcucha dostaw w sektorze ogrodniczym, a także innych zielonych projektów – komentuje Marcin Malinowski, dyrektor handlowy GASA GROUP Poland Sp. z o.o. 
REKLAMA
Nasz klient jest bez wątpienia marką o bardzo wysokiej świadomości ekologicznej, która bardzo dużo wysiłku wkłada w działania proekologiczne, redukujące między innymi ślad węglowy firmy. Stąd też decyzja o wynajęciu powierzchni w Panattoni Park Poznań IV, który sąsiaduje z firmą logistyczną współpracującą z GASA GROUP. To przełoży się nie tylko na usprawnienie logistyki dostaw, ale także skróci ich czas i trasę. Ponadto, magazyny Panattoni zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej, co oznacza zastosowanie w nich rozwiązań minimalizujących zużycie ciepła i energii elektrycznej – tłumaczy Klaudia Dąbroś, konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL. 
Panattoni Park Poznań IV to projekt trzech budynków o docelowej powierzchni prawie 90 000 mkw., z przeznaczeniem zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję. Inwestycja jest zlokalizowana w Komornikach pomiędzy strategicznymi węzłami autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Gdy dobiegnie końca planowana budowa drogi ekspresowej S5, klienci Panattoni Park Poznań IV będą mieć również dogodne połączenie z aglomeracją bydgosko-toruńską, poznańską i wrocławską.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA