Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w PolsceFot. UM Poznań

Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Stolica Wielkopolski po raz piąty została najlepszą w gminą w Polsce. Poznań zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

• Perły Samorządu to wyróżnienie przyznawane w rankingu, w którym niezależni eksperci porównują ze sobą gminy w całej Polsce i wyłaniają prawdziwych liderów lokalnego rozwoju

• Wyniki zestawienia ogłoszono 15 czerwca podczas uroczystej gali towarzyszącej X Kongresowi Pereł Samorządu w Dworze Artusa w Toruniu

• To już 14. edycja tego wydarzenia

Najlepszym samorządem w Polsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców okazał się - już po raz piąty - Poznań. Wśród miast do 100 tys. mieszkańców zwyciężył Mińsk Mazowiecki, w kategorii gmin miejsko-wiejskich wygrał Radzymin, a gmin - Iława (gmina wiejska). Ankiety nadesłane przez samorządy oceniał partner merytoryczny rankingu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

– To wyróżnienie cieszy szczególnie dlatego, że ranking przygotowywany jest przez niezależnych ekspertów ze Szkoły Głównej Handlowej, opiera się na konkretnych danych i mierzalnych wskaźnikach. To ocena oparta na faktach – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

REKLAMA

– Poznań od kilku lat regularnie znajduje się w czołówce najważniejszych zestawień oceniających jakość życia, rozwój gospodarczy i sposób zarządzania miastem. Potwierdzają to również inne rankingi, chociażby ostatnie zestawienie Business Insider, w którym Poznań został uznany za najlepsze miasto do życia w Polsce. Takie wyniki nie biorą się z przypadku. Są efektem konsekwentnej pracy wielu osób: mieszkanek i mieszkańców, radnych, urzędniczek i urzędników, miejskich spółek, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców. Dziękuję wszystkim, którzy każdego dnia dokładają swoją cegiełkę do rozwoju naszego miasta. To wspólny sukces Poznanianek i Poznaniaków – dodaje.

Podczas kongresu w Toruniu nagrodzono również najlepszych "Skarbników samorządu". Piotr Husejko, Skarbnik Miasta Poznania, zajął drugie miejsce w swojej kategorii (gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców), za Wojciechem Ostrowskim z Płocka. Wśród gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców najlepsza okazała się Ewa Szeluga - skarbnik Ciechanowa, w gminach miejsko-wiejskich zwyciężył Piotr Gustyn - skarbnik Kamienia Krajeńskiego, a w gminach wiejskich - Barbara Marzec z Lipki.

Fot. UM Poznań
Fot. UM Poznań
Fot. UM Poznań
Fot. UM Poznań
Fot. UM Poznań
Fot. UM Poznań

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA