[Poznań] Kolejne firmy dołączają do najemców Maratonu

[Poznań] Kolejne firmy dołączają do najemców Maratonu

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
CenturyLink, centrum outsourcingowe amerykańskiego giganta usług telekomunikacyjnych, wprowadzi się we wrześniu do Maratonu – inwestycji biurowej Skanska Property Poland w Poznaniu. Dwa miesiące później do grona najemców budynku dołączy REHAU Business Services, europejskie centrum usług wspólnych, należące do firmy specjalizującej się w przetwórstwie polimerów. W transakcji najmu CenturyLink doradzała firma Knight Frank. REHAU reprezentowała agencja doradcza JLL.
CenturyLink to już czwarta firma z sektora usług dla biznesu, która podjęła decyzję o wynajmie powierzchni w Maratonie. Poznański oddział jest jedynym na świecie, który oferuje kontakt z klientem w aż dwunastu językach. CenturyLink zajmie ponad 960 mkw. powierzchni kompleksu już we wrześniu 2016 roku.
Biurowiec Maraton to była miłość od pierwszego wejrzenia – wysokie standardy w połączeniu z dużą funkcjonalnością i doskonałą lokalizacją! CenturyLink od zawsze ma swoją siedzibę w samym centrum miasta, a poprzez przeprowadzkę do Maratonu jesteśmy w stanie wprowadzić więcej udogodnień dla naszych obecnych i przyszłych pracowników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już we wrześniu będziemy mogli wprowadzić się do naszego nowego biura – mówi Tim Oldenburg, Dyrektor Operacyjny CenturyLink w Polsce.
Firmie CenturyLink doradzała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank.
CenturyLink, jak obecnie wielu najemców, poszukiwał budynku, który zapewniłby firmie przewagę w walce o utalentowanych pracowników, a także pozwolił jej na zminimalizowanie ewentualnej rotacji w zespole z powodu przeprowadzki. Wysoki standard biurowca Maraton w połączeniu z doskonałą lokalizacją w samym centrum miasta w pełni odpowiedziały na te potrzeby naszego klienta – mówi Karolina Wilczak-Łuczyńska, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemcy w firmie Knight Frank.
W listopadzie do Maratonu wprowadzi się również REHAU Business Services. Utworzona niedawno spółka jest pierwszą europejską jednostką z sektora usług biznesowych Grupy REHAU. Firma jest jednym z czołowych dostawców produktów i gotowych rozwiązań systemowych dla branży budowlanej, motoryzacyjnej, meblarskiej i przemysłowej. W budynku Maraton na powierzchni 700 mkw. otworzy pierwsze w Europie i Polsce centrum usług biznesowych.
Choć REHAU posiada już związki z Poznaniem, REHAU Business Services dopiero wkracza na rynek BPO/SSC w tym mieście. Dlatego właśnie szukaliśmy atrakcyjnej lokalizacji o wysokim standardzie w centrum miasta, która pozwoliłaby na elastyczność w kwestii wystroju wnętrza i ewentualnego powiększenia przestrzeni – komentuje Felix Ramaekers, Dyrektor Zarządzający REHAU Business Services Sp. z o.o.
W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy firmę REHAU Business Services reprezentowała międzynarodowa agencja doradcza JLL.
W związku z prowadzonymi procesami rekrutacyjnymi do swojego nowego centrum usług wspólnych REHAU poszukiwał bardzo dobrze zlokalizowanej i reprezentacyjnej powierzchni biurowej, która zapewni najwyższy komfort pracownikom i będzie stanowić reprezentacyjną siedzibę firmy. Maraton spełnia wszystkie te oczekiwania – informuje Edyta Pietranis, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.
W chwili obecnej poziom komercjalizacji Maratonu wynosi ponad 53%.
Jesteśmy pewni, że Maraton pomoże naszym najemcom w zrekrutowaniu najzdolniejszych poznaniaków. Bycie w centrum – gdzie wszystko dzieje się tu i teraz, wygoda biur, estetyka i nowoczesne rozwiązania budynku to dobra zachęta do podjęcia pracy właśnie w Maratonie. Dwie kolejne umowy najmu na pół roku przed oddaniem budynku do użytku potwierdzają, że jednocześnie Maraton przyciąga różne profilem firmy, które chcą rozwijać swój biznes w Polsce i Poznaniu – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem w Skanska Property Poland.
Zlokalizowany w ścisłym centrum miasta Maraton zaoferuje powierzchnię do pracy wielkości niemal czterech Stadionów Miejskich w Poznaniu. Projekt będzie miał sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. Niewątpliwym atutem inwestycji będzie także nawiązanie do historii miasta. Na terenie ogólnodostępnego patio zostanie zaznaczony przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań. Oddanie Maratonu do użytku jest zaplanowane na IV kwartał 2016 roku.

Maraton – kluczowe fakty i liczby:

  • Powierzchnia najmu – 25 000 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych – 300
  • Liczba stojaków na rowery – 187
  • Biurowiec uzyska certyfikację LEED na poziomie GOLD.
  • Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function – spółka specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości, Bridgestone – międzynarodowy producent opon i materiałów gumowych, a także firma APS należąca do grupy Bertelsmann Media Sp. z o.o.
  • Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...