Poznań: Miasto stawia na ekologię – przedszkole nr 144 zyska fotowoltaikęźródło: UM Poznań

Poznań: Miasto stawia na ekologię – przedszkole nr 144 zyska fotowoltaikę

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
W ramach pilotażowego programu miejskiego, przedszkole położone na os. Czecha 76 zyska energooszczędne oświetlenie oraz panele fotowoltaiczne na dachu budynku. Prace zakończą się w trakcie wakacji. 
Za wykonanie prac odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo SunEco. Nad realizacją ekologicznych rozwiązań czuwa Odział Miejskiego Energetyka, który jest odpowiedzialny za politykę energetyczną stolicy Wielkopolski.  
REKLAMA
Przedszkole "Wesoła Gromada" to pierwszy obiekt tego typu w Poznaniu, który będzie wykorzystywał odnawialne źródła energii do zasilania. Na dachu budynku zamontowano łącznie 31 paneli fotowoltaicznych, których moc określono na poziomie 10 kW. Liczba paneli została dopasowana do rocznego zużycia prądu w placówce. Dzięki nowym instalacjom, przedszkole będzie samowystarczalne energetycznie. Dodatkowo, w budynku zainstalowano nowoczesny system monitoringu zużycia prądu, gazu oraz wody – pozwoli to na bieżąco analizować nie tylko zapotrzebowanie na energię, ale również monitorować jej produkcję. 
Prace są na zaawansowanym poziomie – fotowoltaika na dachu została już zamontowana, obecnie trwają prace wewnątrz placówki. Przedszkole przeszło również podstawową termoizolację związaną m.in. z dociepleniem ścian.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA