[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą

[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą

REKLAMA
Na pierwszym z trzech budynków osiedla Nowych Kosmonautów na poznańskich Winogradach zawisła już wiecha. To najbardziej zaawansowany etap inwestycji, którego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Łącznie na realizowanym przez Monday Development osiedlu powstaną 344 mieszkania, co czyni je jednym z największych projektów powstających w tej części Poznania.
Osiedle Nowych Kosmonautów już dziś staje się charakterystycznym punktem przy ulicy Serbskiej w Poznaniu. – Nasza inwestycja nabiera kształtów, a prace przy jej realizacji nie zwalniają tempa. Wiecha to zawsze ważny moment budowy zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy odpowiedzialnego za realizację obiektu. To, co jeszcze do niedawna było koncepcją, dziś ma realny wymiar, a już za kilka miesięcy wprowadzą się tu pierwsi mieszkańcy – mówi Iwona Chmielewska, Wicedyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development. – W budynku, którego konstrukcję właśnie ukończono, prawie 70 proc. mieszkań zostało już sprzedanych. Ten świetny rezultat jest potwierdzeniem ogromnego zainteresowania inwestycją wynikającego z doskonałej lokalizacji osiedla i jego nowoczesnej architektury – dodaje.  W budynku obecnie równolegle prowadzone są prace elewacyjne oraz instalacyjne wewnątrz lokali. Jeszcze w lipcu inwestor zakłada zakończenie montażu wszystkich okien w tym etapie. Zaawansowanie budowy kolejnych budynków osiedla także postępuje. W drugiej, trzynastopiętrowej wieży trwa już wznoszenie ostatnich pięter. 
Za projekt osiedla Nowych Kosmonautów odpowiedzialna jest pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Z ofertą mieszkań zapoznać się można w biurze sprzedaży zlokalizowanym przy inwestycji, otwartym również w sobotę. – Warto nas odwiedzić w lipcu, albowiem mamy specjalną ofertę wakacyjną. Klienci, którzy w tym czasie zawrą umowę deweloperską, do zakupionego lokalu za symboliczną złotówkę otrzymają bon o wartości 2000 zł na wakacje. Dla wielu osób zakup mieszkania to spory wydatek, a dzięki naszej promocji nie będą musieli rezygnować z urlopu w oczekiwaniu na wymarzone M – mówi Iwona Chmielewska. 
Jednym z atutów tego osiedla jest widok z ostatnich kondygnacji budynków. To za sprawą ich położenia na skraju osiedla Kosmonautów, przez co są najbardziej wysunięte w kierunku centrum miasta. 
Winogrady słyną z bogatej infrastruktury handlowo-usługowej, co czyni lokalizację wygodną dla obecnych i przyszłych jej mieszkańców. Znajdują się tu duże obiekty handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie, czy dom kultury. Ponadto okolica wciąż się rozwija. W pobliskim centrum handlowym przy ul. Serbskiej otwarto klub fitness Fabryka Formy, a także sklep sieci Decathlon, do których przyszli mieszkańcy będą mogli bez trudu dotrzeć pieszo. Miłośnicy przemieszczania się po mieście rowerem również docenią tą lokalizację. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przebiegają liczne ścieżki rowerowe, w tym znana ze swojego niezwykłego uroku Wartostrada. Komfortowo poruszać się można także rozbudowaną komunikacją miejską. Do Starego Rynku dostać się stąd można autobusem w zaledwie 15 minut, a dzięki realizowanej linii tramwajowej na Naramowice już niebawem liczba dostępnych rozwiązań komunikacyjnych jeszcze się zwiększy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiu
Poznaliśmy oferty trzech firm, które zainteresowane są przeprowadzeniem remontu 123-letniego mostu Z...
Rynek magazynowy w Łodzi – logistyczne serce Polski
Polska Centralna to trzeci do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także jeden z najważniejszyc...
Łódź: Ulica Wydmowa przeszła remont
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Plan dla Osiedli. Prace obejmowały odcinek od ulic...
Kraków: Mieszkańcy zdecydowali – wyniki głosowania 7. edycji Budżetu Obywatelskiego
Zrealizowanych zostanie 195 projektów na łączną kwotę 32 mln złotych. Najwięcej zwycięskich zadań do...
Kraków: tereny pod kolejowymi estakadami zostaną zagospodarowane
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. powołały zespół z udziałem miasta, którego zadaniem jest przygotowan...
Miasto sprzedaje atrakcyjną działkę tuż obok Dworca Głównego PKP. Znamy nową datę przetargu
Magistrat wystawia na sprzedaż nieruchomość położoną blisko zbiegu ulic Gwarnej i Kościuszki. Liczy...
Wrocław najbardziej aktywnym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Największe polskie miasta regionalne już drugi raz w tym roku wyprzedziły Warszawę pod względem iloś...
Znane wyniki głosowania w Legnickim Budżecie Obywatelskim 2020
W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego do głosowania zakwalifikowało się 41 projektów z 11 obs...
W gminie Miękinia powstaje nowoczesna fabryka z branży budownictwa
Na ponad 17-hektarowej nieruchomości w gminie Miękinia powstaje fabryka prefabrykacji elementów beto...
Żabka inwestuje na Dolnym Śląsku
Żabka Polska, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, w tym roku dokonała największych w swojej...