[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechąfot. grzybson

[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą

REKLAMA
Na pierwszym z trzech budynków osiedla Nowych Kosmonautów na poznańskich Winogradach zawisła już wiecha. To najbardziej zaawansowany etap inwestycji, którego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Łącznie na realizowanym przez Monday Development osiedlu powstaną 344 mieszkania, co czyni je jednym z największych projektów powstających w tej części Poznania.
Osiedle Nowych Kosmonautów już dziś staje się charakterystycznym punktem przy ulicy Serbskiej w Poznaniu. – Nasza inwestycja nabiera kształtów, a prace przy jej realizacji nie zwalniają tempa. Wiecha to zawsze ważny moment budowy zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy odpowiedzialnego za realizację obiektu. To, co jeszcze do niedawna było koncepcją, dziś ma realny wymiar, a już za kilka miesięcy wprowadzą się tu pierwsi mieszkańcy – mówi Iwona Chmielewska, Wicedyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development. – W budynku, którego konstrukcję właśnie ukończono, prawie 70 proc. mieszkań zostało już sprzedanych. Ten świetny rezultat jest potwierdzeniem ogromnego zainteresowania inwestycją wynikającego z doskonałej lokalizacji osiedla i jego nowoczesnej architektury – dodaje.  W budynku obecnie równolegle prowadzone są prace elewacyjne oraz instalacyjne wewnątrz lokali. Jeszcze w lipcu inwestor zakłada zakończenie montażu wszystkich okien w tym etapie. Zaawansowanie budowy kolejnych budynków osiedla także postępuje. W drugiej, trzynastopiętrowej wieży trwa już wznoszenie ostatnich pięter. 
Za projekt osiedla Nowych Kosmonautów odpowiedzialna jest pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Z ofertą mieszkań zapoznać się można w biurze sprzedaży zlokalizowanym przy inwestycji, otwartym również w sobotę. – Warto nas odwiedzić w lipcu, albowiem mamy specjalną ofertę wakacyjną. Klienci, którzy w tym czasie zawrą umowę deweloperską, do zakupionego lokalu za symboliczną złotówkę otrzymają bon o wartości 2000 zł na wakacje. Dla wielu osób zakup mieszkania to spory wydatek, a dzięki naszej promocji nie będą musieli rezygnować z urlopu w oczekiwaniu na wymarzone M – mówi Iwona Chmielewska. 
Jednym z atutów tego osiedla jest widok z ostatnich kondygnacji budynków. To za sprawą ich położenia na skraju osiedla Kosmonautów, przez co są najbardziej wysunięte w kierunku centrum miasta. 
Winogrady słyną z bogatej infrastruktury handlowo-usługowej, co czyni lokalizację wygodną dla obecnych i przyszłych jej mieszkańców. Znajdują się tu duże obiekty handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie, czy dom kultury. Ponadto okolica wciąż się rozwija. W pobliskim centrum handlowym przy ul. Serbskiej otwarto klub fitness Fabryka Formy, a także sklep sieci Decathlon, do których przyszli mieszkańcy będą mogli bez trudu dotrzeć pieszo. Miłośnicy przemieszczania się po mieście rowerem również docenią tą lokalizację. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przebiegają liczne ścieżki rowerowe, w tym znana ze swojego niezwykłego uroku Wartostrada. Komfortowo poruszać się można także rozbudowaną komunikacją miejską. Do Starego Rynku dostać się stąd można autobusem w zaledwie 15 minut, a dzięki realizowanej linii tramwajowej na Naramowice już niebawem liczba dostępnych rozwiązań komunikacyjnych jeszcze się zwiększy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nowy Rynek w Poznaniu wynajęty przez Allegro
Ponad 26 tys. mkw. – właśnie taką powierzchnię w budynku D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Ryn...
Primark otworzy sklep w Katowicach
Sieć sklepów Primark poinformowała o zamiarze otwarcia swojego kolejnego sklepu w Polsce. Tym razem...
Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2...
Postępują prace przy budowie S3 zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra [FILM]
W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała realizację prac na trz...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...
Warszawa: biurowe plany Skanski
Szwedzka firma Skanska, działająca od 1887 roku, inwestuje w całej w Polsce, a jej flagowymi inwesty...
Warszawa: Trwa budowa apartamentowca Puławska 186 [FILM + ZDJĘCIA]
Nowy budynek przy stacji metra Wilanowska sięgnie szesnastu pięter. Znajdzie się w nim około 200 lok...
Racibórz: ARP E-Vehicles uruchomiła produkcję autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA]
ARP E-Vehicles, spółka z Grupy Kapitałowej ARP SA, uruchomiła w Raciborzu produkcję autobusów z napę...
Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze [FILM]
Z końcem września 2020 roku w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku r...
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstały w 2015 roku wydział matematyki doczeka się w tym roku swojego miejsca. Znajdzie się w nim m...