[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą

[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą

REKLAMA
Na pierwszym z trzech budynków osiedla Nowych Kosmonautów na poznańskich Winogradach zawisła już wiecha. To najbardziej zaawansowany etap inwestycji, którego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Łącznie na realizowanym przez Monday Development osiedlu powstaną 344 mieszkania, co czyni je jednym z największych projektów powstających w tej części Poznania.
Osiedle Nowych Kosmonautów już dziś staje się charakterystycznym punktem przy ulicy Serbskiej w Poznaniu. – Nasza inwestycja nabiera kształtów, a prace przy jej realizacji nie zwalniają tempa. Wiecha to zawsze ważny moment budowy zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy odpowiedzialnego za realizację obiektu. To, co jeszcze do niedawna było koncepcją, dziś ma realny wymiar, a już za kilka miesięcy wprowadzą się tu pierwsi mieszkańcy – mówi Iwona Chmielewska, Wicedyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development. – W budynku, którego konstrukcję właśnie ukończono, prawie 70 proc. mieszkań zostało już sprzedanych. Ten świetny rezultat jest potwierdzeniem ogromnego zainteresowania inwestycją wynikającego z doskonałej lokalizacji osiedla i jego nowoczesnej architektury – dodaje.  W budynku obecnie równolegle prowadzone są prace elewacyjne oraz instalacyjne wewnątrz lokali. Jeszcze w lipcu inwestor zakłada zakończenie montażu wszystkich okien w tym etapie. Zaawansowanie budowy kolejnych budynków osiedla także postępuje. W drugiej, trzynastopiętrowej wieży trwa już wznoszenie ostatnich pięter. 
Za projekt osiedla Nowych Kosmonautów odpowiedzialna jest pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Z ofertą mieszkań zapoznać się można w biurze sprzedaży zlokalizowanym przy inwestycji, otwartym również w sobotę. – Warto nas odwiedzić w lipcu, albowiem mamy specjalną ofertę wakacyjną. Klienci, którzy w tym czasie zawrą umowę deweloperską, do zakupionego lokalu za symboliczną złotówkę otrzymają bon o wartości 2000 zł na wakacje. Dla wielu osób zakup mieszkania to spory wydatek, a dzięki naszej promocji nie będą musieli rezygnować z urlopu w oczekiwaniu na wymarzone M – mówi Iwona Chmielewska. 
Jednym z atutów tego osiedla jest widok z ostatnich kondygnacji budynków. To za sprawą ich położenia na skraju osiedla Kosmonautów, przez co są najbardziej wysunięte w kierunku centrum miasta. 
Winogrady słyną z bogatej infrastruktury handlowo-usługowej, co czyni lokalizację wygodną dla obecnych i przyszłych jej mieszkańców. Znajdują się tu duże obiekty handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie, czy dom kultury. Ponadto okolica wciąż się rozwija. W pobliskim centrum handlowym przy ul. Serbskiej otwarto klub fitness Fabryka Formy, a także sklep sieci Decathlon, do których przyszli mieszkańcy będą mogli bez trudu dotrzeć pieszo. Miłośnicy przemieszczania się po mieście rowerem również docenią tą lokalizację. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przebiegają liczne ścieżki rowerowe, w tym znana ze swojego niezwykłego uroku Wartostrada. Komfortowo poruszać się można także rozbudowaną komunikacją miejską. Do Starego Rynku dostać się stąd można autobusem w zaledwie 15 minut, a dzięki realizowanej linii tramwajowej na Naramowice już niebawem liczba dostępnych rozwiązań komunikacyjnych jeszcze się zwiększy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...
[Kraków] Budowa VIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie zbliża się do końca
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, w ramach której wykonano...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Wrocław: Kończą się przygotowania do budowy Alei Wielkiej Wyspy
Miasto już kilkanaście miesięcy temu wybrało firmy Banimex i Azi-Bud na wykonawcę inwestycji. Projek...
Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to,...
Wrocław: Do trzech razy sztuka? Miasto wydłuża czas projektowania remontu mostu Osobowickiego i wymaga konsultacji
Zabytkowa przeprawa nad Odrą ma być odnowiona do 2024 roku. Urzędnicy unieważnili już dwa postępowan...
[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańs...
Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budyne...