DODAJ

Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu pnie się w górę

Mieszkania i domy / Poznań
Osiedle Nowych Kosmonautów w
Kajtman
2019-05-23 14:46:27
Powstające na poznańskich Winogradach osiedle Nowych Kosmonautów nabiera kształtu. Równolegle realizowane są dwa etapy inwestycji, a najbardziej zaawansowane budynki mają już osiem pięter. W sumie w tej lokalizacji powstaną 344 mieszkania. Pierwsze z nich będą gotowe pod koniec tego roku.

Realizowany przez Monday Development projekt Nowych Kosmonautów to obecnie jedno z największych osiedli powstających w tej części Poznania. W ramach pierwszego etapu  powstają dwa z trzech budynków inwestycji. Ich realizacja rozpoczęła się najwcześniej, dlatego już dziś podziwiać możemy konstrukcje sięgające ósmego piętra. Budowa drugiego etapu rozpoczęła się w kwietniu tego roku. – Klienci bardzo dobrze przyjęli projekt osiedla Nowych Kosmonautów. Choć na pierwszym etapie nie zawisła jeszcze wiecha, to połowa mieszkań w budynku, który zostanie oddany na koniec tego roku, znalazła swoich właścicieli – mówi Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży w Monday Development. Na niższych poziomach najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie obiektów prowadzone są już prace instalacyjne oraz montaż okien.

W ramach osiedla Nowych Kosmonautów powstaną łącznie 344 lokale. W ofercie są zarówno małe 2-pokojowe jak i przestronne wielopokojowe mieszkania. Pod całą inwestycją zrealizowana została dwupoziomowa hala garażowa, a w części parterowej jednego z budynków zaprojektowano lokale handlowo-usługowe. W głębi osiedla dla najmłodszych mieszkańców powstanie kolorowy plac zabaw. Warto dodać, że przy inwestycji znajduje się biuro sprzedaży mieszkań, które jest dostępne dla zainteresowanych także w sobotę. Cena metra kwadratowego mieszkania zaczyna się tu od 6150 zł. Dodatkowo w maju skorzystać można z oferty specjalnej na boks rowerowy i nabyć go z 30-procentowym rabatem.

Budynki osiedla zostały zaprojektowane tak, by wyeksponować jeden z atutów tej lokalizacji – widok na panoramę miasta, robiący największe wrażenie z mieszkań położonych na ostatnich kondygnacjach.

Kluczową zaletą mieszkań w tej części Poznania jest bogata infrastruktura handlowo-usługowa jaką oferują mieszkańcom Winogrady. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się duże obiekty handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie, czy dom kultury. Miłośnicy przemieszczania się po mieście rowerem z pewnością docenią tą lokalizację ze względu na liczne ścieżki rowerowe i przebiegającą nieopodal osiedla Wartostradę. Komfortowo poruszać się można także rozbudowaną komunikacją miejską. Do Starego Rynku dostać się stąd można autobusem w zaledwie 15 minut.

Osiedle położone jest w niedalekim sąsiedztwie realizowanej linii tramwajowej na Naramowice, dzięki czemu wachlarz dostępnych możliwości komunikacyjnych niebawem jeszcze się powiększy. Wszystko to sprawia, że osiedle Nowych Kosmonautów to doskonałe miejsce do zamieszkania jak i zakupu lokalu w celach inwestycyjnych.

Źródło: materiały prasowe