DODAJ

Osiedle Nowych Kosmonautów powstanie w Poznaniu

Mieszkania i domy / Poznań
Osiedle Nowych Kosmonautów powstanie
Kajtman
2018-03-23 15:29:11
Wkrótce na poznańskich Winogradach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa – osiedle Nowych Kosmonautów. Nazwa nie jest przypadkowa – trzy nowoczesne budynki staną w sąsiedztwie dobrze znanego poznaniakom osiedla. Projekt realizowany będzie przez Monday Development, dewelopera należącego do grupy Unidevelopment. Budowa rozpocznie się w połowie 2018 roku.

Winogrady to dzielnica Poznania słynąca z bogatej infrastruktury, wysokiej zabudowy i doskonale rozwiniętej komunikacji. Inwestycja Nowych Kosmonautów zlokalizowana jest u zbiegu ulic Serbskiej i Naramowickiej i stanowić będzie naturalną kontynuację istniejącego tu od lat Osiedla Kosmonautów, ale w nowoczesnym wydaniu. W skład kompleksu wchodzić będą trzy budynki mieszkalne o wysokości od 11 do 13 pięter. – Firma Monday Development kojarzona jest z inwestycjami położonymi w atrakcyjnych lokalizacjach Poznania. Tak będzie także w przypadku tego projektu. Osiedle Nowych Kosmonautów to propozycja dla pragnących żyć wygodnie, blisko ważnej w codziennym życiu infrastruktury. Szkoła, przedszkole, centrum handlowe czy przychodnia – to wszystko mieszkańcy będą tu mieć w zasięgu kilku kroków – mówi Piotr Kasprowicz, wiceprezes Monday Development. – Jest to kolejny, po Osiedlu Czarnieckiego czy Hevelii, realizowany wspólnie z Unidevelopment S.A. duży projekt mieszkaniowy na terenie miasta. Skala inwestycji dała nam możliwość przygotowania oferty dopasowanej do różnych potrzeb klientów. Wśród oferowanych lokali znajdują się odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, młodych par czy inwestorów poszukujących nieruchomości pod wynajem – dodaje. 

Osiedle składać się będzie z 344 mieszkań o powierzchni od 28 do 103 mkw. Do wszystkich przynależeć będą balkony, loggie lub tarasy. Część lokali na parterze będzie posiadała ogródki. Z mieszkań znajdujących się na najwyższych piętrach rozpościerał się będzie wspaniały widok na panoramę miasta. 

Pod kompleksem znajdzie się dwukondygnacyjna, podziemna hala garażowa wraz z komórkami lokatorskimi. Projekt osiedla zakłada zabudowę zaledwie 30 proc. działki. Resztę posesji wypełni niezbędna komunikacja, plac zabaw oraz starannie dopasowana zieleń.

Za projekt Nowych Kosmonautów odpowiedzialna jest pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Inwestycja realizowana będzie dwuetapowo. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest na 2019 rok.

Mieszkańcy Nowych Kosmonautów do swojej dyspozycji będą mieli bogatą infrastrukturę Winograd, jak szkoły, przedszkola, przychodnie, domy kultury czy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji większe obiekty handlowe i usługowe. Dodatkowo, na parterze jednego z budynków, powstaną lokale komercyjne o łącznej powierzchni ponad 1300 mkw. Do lokali przynależeć będą odrębne, zewnętrzne miejsca postojowe przeznaczone dla klientów.

Niewątpliwym atutem osiedla Nowych Kosmonautów jest jego położenie w miejscu o doskonale rozbudowanym systemie komunikacji miejskiej. Do Starego Rynku dostać się stąd można w zaledwie 15 minut korzystając z autobusu, którego przystanek znajduje się tuż przy inwestycji, lub tramwaju oddalonego o kilka minut pieszo. Co więcej, osiedle położone jest nieopodal planowanej linii tramwajowej na Naramowice. Już niebawem wachlarz dostępnych rozwiązań komunikacyjnych będzie zatem jeszcze większy.

Źródło: materiały prasowe