Projektant rewitalizacji Starej Rzeźni w Poznaniu wybranyźródło: Materiały inwestora

Projektant rewitalizacji Starej Rzeźni w Poznaniu wybrany

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Vastint Poland powierzył pracowni Przemysława Borkowicza przygotowanie projektu architektonicznego Starej Rzeźni w Poznaniu. Projekt zakłada przywrócenie świetności historycznym budynkom starych zakładów mięsnych i przekształceniu obszaru o powierzchni około 5,5 ha w spójny urbanistycznie, interesujący pod względem architektonicznym fragment centrum miasta. Szacowana powierzchnia zabudowy kompleksu z miejscami do pracy, budynkami mieszkalnymi oraz ogólnodostępną przestrzenią publiczną wyniesie około 70 000 mkw.
Dorobek oraz oczekiwane przez nas podejście do strategii rozbudowy i rewitalizacji zabytkowych kompleksów miały decydujący wpływ na naszą decyzję. Liczymy, że współpraca z wybranym zespołem pracowni architektonicznych, kierowanym przez Przemysława Borkowicza, architekta mocno związanego z Poznaniem, zaowocuje projektem o wyrazistym charakterze, przemyślanym układzie funkcjonalnym i otwartą na ludzi przestrzenią publiczną, doskonale wpisaną w strukturę miasta i otaczającą przestrzeń – mówi Rafał Przybył, dyrektor regionalny Vastint Poland.
REKLAMA
Teren przyszłej inwestycji położony jest w północnej części centrum Poznania w obrębie ulic Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. Stanowi on pozostałość po zamkniętych w latach 90. XX wieku zakładów mięsnych. Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno-wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie pod funkcje hotelowe, biurowe i mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA