Producent urządzeń medycyny estetycznej inwestuje pod Wrocławiemźródło: Zarzycki Konstrukcje

Producent urządzeń medycyny estetycznej inwestuje pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Rusza kolejna inwestycja produkcyjna w aglomeracji wrocławskiej. Polski producent urządzeń medycyny estetycznej CM International S.A. za blisko 7,5 mln zł zwiększy zdolności produkcyjne istniejącej fabryki w Wilczycach w gminie Długołęka pod Wrocławiem.

Firma otrzymała właśnie decyzję o wsparciu inwestycji ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i, zgodnie z zasadami udzielonego wsparcia publicznego, otrzyma zwrot do 45% wartości poniesionych kosztów, tj. do kwoty 3,4 mln PLN.

CM International S.A. rozbuduje istniejące powierzchnie produkcyjno-magazynowe na terenie przyległym do obecnego budynku firmy w Wilczycach, zakupi nowe maszyny i urządzenia oraz doinwestuje dział badawczo-rozwojowy.

8 września 2021 roku CM International S.A. podpisał umowę z wrocławską firmą Krajewski Konstrukcje sp. z o.o. sp. k. o generalne wykonawstwo inwestycji polegającej na rozbudowie budynku stanowiącego siedzibę spółki. Za projekt budowlany odpowiada firma Zarzycki Konstrukcje Budowlane Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Rafał Zarzycki z Wrocławia.

– Zawarta umowa obejmuje kompleksową obsługę przez wykonawcę procesu budowlanego, w tym przeprowadzenie całości przewidzianych prac budowlanych obejmujących zwiększenie powierzchni produkcyjno-montażowej wraz częścią biurowo socjalną, infrastrukturą techniczną, niezbędnym zagospodarowaniem, zbiornikiem na wody opadowe oraz zbiornikiem na nieczystości stałe oraz instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi, z zastrzeżeniem możliwości zlecenia części zadań podwykonawcom za zgodą CM International – informuje spółka.

Przyjęty harmonogram realizacji inwestycji zakłada rozpoczęcie czynności związanych z umową do dnia 15 września 2021 roku oraz zakończenie realizacji przedmiotu umowy w maju 2022 roku.

– Planowana rozbudowa wynika z konieczności zwiększenia posiadanych mocy produkcyjnych CM International, co związane jest ze znacznym zwiększeniem skali działalności w ostatnich latach. Ponadto dodatkowa powierzchnia pozwoli na wzrost potencjału działu badawczo-rozwojowego, który otrzyma większe możliwości testowania nowopowstających koncepcji i prototypów urządzeń – czytamy w komunikacie CM International S.A.

CM International zajmuje się produkcją urządzeń nowej generacji do zabiegów kosmetycznych. Planowana rozbudowa rozbudowa wpisana jest w strategię rozwoju firmy na lata 2021-2026.

– Ze względu na planowane rozpoczęcie produkcji nowych urządzeń, będzie to powierzchnia głównie produkcyjno-magazynowa. Spółka posiada pozwolenie na rozbudowę istniejącego budynku o dodatkowe 1100 m kw. – czytamy w opisie strategii firmy.

Plany CM International na najbliższe lata zakładają także powiększenie portfolio o nową linię urządzeń, m.in. medyczny laser diodowy do usuwania owłosienia, IPL z szerokim spektrum fal świetlnych o różnej długości do usuwania owłosienia, fotoodmładzania i zmniejszania przebarwień oraz plazmę do zabiegów blefaroplastyki. Nad nowymi projektami pracują specjaliści działu badawczo-rozwojowego firmy, którzy świadczą także usługi dla firm zewnętrznych.

CM International S.A. powstała w 2011 roku, od 2019 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect. CM International działa na rynku medycyny estetycznej, skupiając się na projektowaniu, rozwijaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń wykorzystywanych podczas zabiegów kosmetycznych. Urządzenia oferowane przez spółkę są tworzone w oparciu o własny software i hardware, wykorzystując autorskie technologie.

CM International posiada partnerów biznesowych w kilkudziesięciu krajach Europy, Afryki i Azji, m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Algierii, Maroku, Wietnamie, Libanie, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich czy Indiach.

W kolejnych latach spółka planuje rozpoczęcie prac nad uzyskaniem certyfikacji FDA, która umożliwi wprowadzenie produktów na rynek Stanów Zjednoczonych.

Źródło: evertiq.pl , materiały prasowe


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA