REKLAMA

Opinie o Przebudowa ul. Borowskiej (16)

Napisz komentarz
Orzech
Przy Borowskiej inne przystanki

Pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy przejeżdżają przez ul. Borowską, mogą się bardzo zdziwić.Wrazz zakończeniem remontu przeniesiono niektóre przystanki. Teraz będą wsiadali i wysiadali gdzie indziej. Zmiany dotyczą trzech przystanków.

Przesunęły się one nawet o 100 metrów. Przystanek Jabłeczna przewędrował z ul.Świeradowskiej na Borowską. Teraz wsiadamy tuż przed skrzyżowaniem ze Świeradowską. Tymczasem przystanek Jabłeczna po drugiej stronie cofnął się o 50 metrów w kierunku ul. Świeradowskiej. Aż o 100 metrów zmieniła się lokalizacja przystanku Przystankowa. Teraz jest on położony bliżej ulicy Świeradowskiej. Remont ulicy Borowskiej kosztował 20 mln złotych i trwał od 2006 roku.

POLSKA Gazeta Wrocławska
Godfath3r
borowska.jpg

Źródło: logo.jpg - 87/2008, 12-13 kwietnia 2008, strona 10
bystrzak2000
http://www.zdik.wroc.pl/news/show/52

Uwaga! Termin zamknięcia drugiej połowy jezdni pod wiaduktem na ul. Borowskiej zostaje przesunięty z weekendu 8 - 9 marca na 15 - 16 marca.
matternhorn
No nie! To już skandal!

"bystrzak2000" napisał:
Robotnicy jeszcze w zeszłym roku dokopali się pod wiaduktem do rury, której nie było na planach. Kanał, do którego spływała m.in. deszczówka, był w tak złym stanie, że trzeba go było remontować.


Skoro w planach nie było rury odprowadzającej deszczówkę, to na pewno zaplanowali taką do wykonania podczas przebudowy. Więc tą starą mogli spokojnie usunąć i posuwać się dalej wg planu, a nie remontować. Czy tylko ja czegoś tu nie rozumiem?

"bystrzak2000" napisał:
Same prace nie trwały długo, ale naniesienie zmian w projekcie zajęło miesiąc.


Jak nanoszenie zmian przebudowy jednej rury może trwać miesiąc? Całe stadiony projektuje się w pół roku, a oni jedną rurę projektowali miesiąc! ;/

"bystrzak2000" napisał:
- Ostatnio mamy stosunkowo ładną pogodę i moglibyśmy prowadzić prace, ale w każdej chwili może spaść śnieg. Wtedy musielibyśmy przerwać remont i zostawić wszystko rozgrzebane - tłumaczy Ewa Mazur.


Ciekawe, a prognoz pogody to w Polsce nie ma? Tak trudno się zapytać speców od pogody czy jest zagrożenie opadami śniegu?

"bystrzak2000" napisał:
Tunel też miał być już dawno gotowy, ale tam pracowników wykonawcy również spotkała niespodzianka. Odkryli w nasypie płyty ze zbrojonego betonu.


To w czasie przygotowań do inwestycji nie robi się odwiertów? Nie sprawdza się tego jak został wykonany nasyp?

"bystrzak2000" napisał:
to on odpowiadałby za niedotrzymanie terminu


A tak to nikt nie odpowiada... ;(
bystrzak2000
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4907936.html

Borowska będzie gotowa dopiero w kwietniu


Magda Nogaj
2008-02-07, ostatnia aktualizacja 2008-02-07 14:02

O kolejne miesiące przeciągnie się przebudowa ul. Borowskiej przy Nowej Akademii. Inwestycja miała się skończyć w grudniu, ale urzędnicy miejscy uznali, że drogowcy nie mogą kontynuować prac ze względu na nieprzewidywalną w zimie pogodę

Na Borowskiej auta wciąż jeżdżą tylko jedną jezdnią. Druga ma już gotową nawierzchnię, ale nadal jest zamknięta. Drogowcy muszą tam dokończyć w paru miejscach układanie chodnika. Najwięcej do zrobienia mają jednak pod wiaduktem. Przebudowę kilkumetrowego odcinka jezdni drogowcy rozpoczęli tam w listopadzie. Dziś są dopiero w połowie prac. Wymienili nawierzchnię jednego pasa. Na tym roboty stanęły.

Robotnicy jeszcze w zeszłym roku dokopali się pod wiaduktem do rury, której nie było na planach. Kanał, do którego spływała m.in. deszczówka, był w tak złym stanie, że trzeba go było remontować. Same prace nie trwały długo, ale naniesienie zmian w projekcie zajęło miesiąc. Z tego powodu grudniowy termin zakończenia całej inwestycji stał się nieaktualny. Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, zapewniała wtedy, że Borowska będzie gotowa w styczniu. - To było założenie czysto teoretyczne, w praktyce jego realizacja okazała się niemożliwa - tłumaczy rzeczniczka. - Sądziliśmy, że gdy połowa jezdni pod wiaduktem będzie już gotowa, natychmiast rozpoczniemy wymianę nawierzchni na drugim pasie. Ale urząd miejski wydał nam inne dyspozycje.

Wykonawca przerwał prace w połowie, bo dostał zakaz ich kontynuowania. W efekcie pod wąskim wiaduktem, gdzie z trudem mieszczą się większe samochody, oba pasy tej samej jezdni znajdują się teraz na różnej wysokości.

- Ostatnio mamy stosunkowo ładną pogodę i moglibyśmy prowadzić prace, ale w każdej chwili może spaść śnieg. Wtedy musielibyśmy przerwać remont i zostawić wszystko rozgrzebane - tłumaczy Ewa Mazur. - Dlatego polecono nam najpierw skończyć tunel dla pieszych w nasypie kolejowym.

Tunel też miał być już dawno gotowy, ale tam pracowników wykonawcy również spotkała niespodzianka. Odkryli w nasypie płyty ze zbrojonego betonu. Musieli je kuć, by przebić się na drugą stronę. - Prace w tunelu powinny zakończyć się w tym miesiącu. Trzeba tam tylko jeszcze wylać posadzkę i zrobić chodniki przy wejściu i wyjściu - mówi rzeczniczka.

Okazuje się, że przez jedną rurę i kilka płyt kierowcy cztery miesięce dłużej będą musieli znosić korki na Borowskiej. ZDiUM podpisał aneks do umowy z wykonawcą, w którym wyznaczył mu nowy termin. Cała inwestycja ma się zakończyć dopiero w połowie kwietnia.

- Nie mogliśmy zakładać, że pogoda będzie ładna i będzie można prowadzić prace. Żaden wykonawca by się na to nie zgodził, bo gdyby jednak zrobiło się zimno, to on odpowiadałby za niedotrzymanie terminu - tłumaczy Mazur.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
Orzech
Udrożnienie przejazdu pod wiaduktem w ul. Borowskiej.

Pomimo niukończonych prac drogowych na drugiej połówce, ruch odbywa się całą szerokością jezdni. Wyremontowana połowa została obniżona w stosunku do "starej" połówki ale różnica poziomów nie stwarza zagrożenia gdyż na granicy starej i nwej naiwerzchni zostały zamontowane separatory.

Udrożnienie ruchu nie oznacza zakonczenia prac. Do czasu uruchomienia tunelu pieszo - rowerowego w nasypie kolejowym (ok. 1 miesiąc), prace na starej połowie jezdni nie będą kontynuowane. Do tej pory zapewne poprawią się również warunkie atmosferyczne nie zezwalające obecnie na prowadzenie intensywnych prac drogowych (betonowanie, układanie nawierzchni bitumicznej etc.)
Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac na ul. Borowskiej to pierwsza połowa kwietnia br., ale przy wczesnej wiośnie jest szansa na ukończenie inwestycji jeszcze w marcu.

http://www.zdium.wroc.pl/news/show/22
Jan Augustynowski
"Orzech" napisał:
10.01.2008

Przebudowa Borowskiej. Końcowe prace budowlane przy przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu z ul. Działkową (w kierunku Centrum)

195405.jpg

Skrzyżowanie ul. Borowskiej z Jabłeczną na kilka dni przed zakończeniem inwestycji

195406.jpg
Jan Augustynowski
Za Sławkiem:

img7627ki5.jpg
bystrzak2000
http://www.wroclaw.pl/m3302/

Zarząd Dróg i Komunikacji informuje: w nocy z piątku na sobotę (9/10 listopada) zmieni się organizacja ruchu na ulicy Borowskiej na wysokości Akademii Medycznej. Kierowcy nie będą już korzystać z tymczasowego objazdu przez teren akademii, ale wrócą na wyremontowaną jezdnię ulicy Borowskiej. Jednocześnie na odcinku od ul. Kukuczki do wiaduktu kolejowego będzie obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany przez tymczasową sygnalizację świetlną.

Zmiany będą obowiązywać przez około 2-3 tygodnie.

Zmiana jest podyktowana realizacją kolejnego etapu budowy, która – zgodnie z zawartą umową – powinna się zakończyć w grudniu 2007 r.
Darek
183194.jpg

183196.jpg

183198.jpg

183200.jpg
Jan Augustynowski
Chyba raczej Borowska na odcinku od AK do Kamiennej ;)
Sławek_K
Odcinek al.AK do Kamiennej (01.11.1007)

IMG_7519.jpg

IMG_7520.jpg
Jan Augustynowski
Szkoda, że nie ma torów od Glinianej do Świeradowskiej :(
Sławek_K
Odcinek od ul. Kamiennej do dworca centralnego PKS

Część drogi przy Aquaparku (widok w kierunku dworca)

IMG_6373.jpg

Wjazd do Aquaparku

IMG_6374.jpg

Jedno z przejść dla pieszych przy Aquaparku (widok w kierunku południowym)

IMG_6375.jpg

Zbliżamy się do skrzyżowania z Glinianą

IMG_6376.jpg

... skrzyżowanie

IMG_6377.jpg

IMG_6378.jpg

Skrzyżowanie z Dyrekcyjną po prawej dworzec PKS

IMG_6380.jpg

i koniec podróży :-)
Sławek_K
Odcinek od Armii Krajowej do Kamiennej

Roboty przy myjni samochodowej

IMG_6363.jpg

IMG_6365.jpg

to co już wykonano do tej pory w ramach budowy al. Armii Krajowej

IMG_6364.jpg

Koparka na skrzyżowaniu z ul. Wieczystą

IMG_6366.jpg

IMG_6367.jpg

... i dalej w kierunku Kamiennej

IMG_6368.jpg

IMG_6369.jpg

Widok w kierunku południowym

IMG_6370.jpg

Skrzyżowanie z ul. Kamienną

IMG_6371.jpg
Sławek_K
Kompletna fotorelacja od wiaduktu kolejowego na Wojszycach do dworca centralnego PKS

09.08.2007

Odcinek od ul.Grota-Roweckiego do al. Armii Krajowej

Tunelowe przejście pod wiaduktem kolejowym łączące osiedla Gaj i Wojszyce

IMG_6330.jpg

IMG_6331.jpg

IMG_6332.jpg

Jezdnia w kierunku Nowej Akademii Medycznej

IMG_6333.jpg

Zwężenie jezdni przy Akademii

IMG_6334.jpg

Nowa jezdnia wschodnia

IMG_6335.jpg

Skrzyżowanie nowej jezdni z ulicą Długopolską

IMG_6337.jpg

Wyjazd z Akademii Medycznej

IMG_6339.jpg

Nowa jezdnia zachodnia

IMG_6340.jpg

Kolejny wjazd na teren NAM

IMG_6342.jpg

Widok w kierunku Wojszyc (przy wjezdzie do NAM)

IMG_6343.jpg

Skrzyżowanie z ulicą Świeradowską

IMG_6344.jpg

IMG_6346.jpg

Widok w kierunku południowym (ze skrzyżowania z ulicą Świeradowską)

IMG_6345.jpg

Nowa jezdnia zachodnia przy skrzyżowaniu z ulicą Świeradowską

IMG_6347.jpg

...widok w kierunku Wojszyc

IMG_6348.jpg

Nowa ścieżka rowerowa

IMG_6349.jpg

... i jeszcze jej brak :)

IMG_6350.jpg

Nowy ekran dzwiękochłonny

IMG_6351.jpg

Widok w kierunku skrzyżowania z Świeradowską

IMG_6352.jpg

Nowa jezdnia przy kościele Św. Franciszka z Asyżu

IMG_6353.jpg

...od strony bloku mieszkalnego

IMG_6354.jpg

Zatoczka dla autobusów przy skrzyżowaniu z Świeradowską

IMG_6355.jpg

...świeży asfalcik i smoła :)

IMG_6356.jpg

...przy kościele

IMG_6357.jpg

Okolice ul. Brzoskwiniowej

IMG_6358.jpg

Przy Wojewódzkiej Komendzie Straży Pożarnej

IMG_6359.jpg

IMG_6360.jpg

Skrzyżowanie z Armii Krajowej

IMG_6361.jpg

IMG_6362.jpg
REKLAMA