Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:
Ministerstwo Rozwoju i Technologii kończy prace nad nowym, rynkowym modelem odpłatności za grunt sprzedawany użytkownikowi wieczystemu – przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i obywatelom. Nowe przepisy mają przyczynić się do zwiększenia aktywności inwestorów.
Projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami to kontynuacja procesu głębokiej reformy użytkowania wieczystego wprowadzonego w okresie PRL. Po uwłaszczeniu w 2019 r. mieszkańców i spółdzielni na gruntach pod budynkami mieszkalnymi, teraz czas na biznes i organizacje społeczne, sportowe i inne grunty.










![Przebudowa ulicy Ruskiej coraz bliżej. Przejdzie wielką metamorfozę! [NOWE WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/14/14/696590_100x70.jpg)


![[Wrocław] Lokum Deweloper skupuje grunty przy Góralskiej](https://investmap.pl/_i/image/233/105/34025_100x70.jpg)
![[Polska] Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań](https://investmap.pl/_i/image/205/77/26061_100x70.jpg)



![[Wrocław] Fadesa Polnord Polska kupuje działki pod nową inwestycję mieszkaniową](https://investmap.pl/_i/image/194/66/36546_100x70.jpg)


![[śląskie] Chorzów chce odzyskać niszczejącą zabytkowa rzeźnię](https://investmap.pl/_i/image/153/25/10393_100x70.jpg)