Regionalny deweloper stawia małe osiedle domów jednorodzinnych w GdańskuMateriały prasowe

Regionalny deweloper stawia małe osiedle domów jednorodzinnych w Gdańsku

mariusz.marcinkowski
REKLAMA

Firma Arthome-Invest realizuje obecnie III etap inwestycji Nowa Źródlana. W jego skład wchodzi 5 budynków jednorodzinnych, z czego 4 w zabudowie bliźniaczej i 1 wolnostojący. Osiedle powstaje na trzech działkach o łącznej powierzchni 1 498 mkw., położonych przy ul. Źródlanej w Gdańsku.

7 lipca 2022 roku firma Arthome-Invest złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. 31 października 2022 roku prezydent Gdańska wydała decyzję pozytywną dla tego projektu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kw. 2023 roku.

4 budynki w zabudowie bliźniaczej będą posiadały powierzchnię od 130 do 165 mkw. Z kolei działki, na których staną domy będą miały od 549 do 650 mkw. Wszystkie domy zostaną wyposażone w garaże, oprócz jednego, przy którym stanie wiata (dom wolnostojący).

REKLAMA

Domy D1 i D2 będą miały rekuperację tj. wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Natomiast budynki D3, D4 i D5 wyposażone zostaną w wentylację grawitacyjną. Poza tym we wszystkich domach będzie wyprowadzona instalacja pod fotowoltaikę. Jeśli chodzi o ogrzewanie domów to wyposażone zostaną w powietrzną pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe na każdej kondygnacji.

Kubatura budynków wyniesie 3 123,03 metrów sześciennych. Generalnym wykonawcą jest firma Arthome-Invest. Z kolei za projekt architektoniczny odpowiada Marcin Zajkowski.

Ceny domów zaczynać się będą od 7 300 zł/mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA