ROTHLEHNER – podesty i podnośniki koszowe do prac wysokościowych

ROTHLEHNER – podesty i podnośniki koszowe do prac wysokościowych

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Każda branża i każdy rodzaj pracy na wysokościach ma swoja specyfikę i wymaga starannie dobranego narzędzia, które sprawdzi się w danej sytuacji. Niekiedy różnica w zasięgu bocznym, maksymalnej wysokości kosza, czy zastosowane podwozie może w dużym stopniu wpłynąć na jakość i przebieg prac oraz bezpieczeństwo pracowników. To wszystko odbija się na rentowności inwestycji i czasie trwania prowadzonych prac. Nie ma więc wątpliwości, że właściwie dobrane narzędzia są w takim wypadku kluczowe. Takich właśnie narzędzi dostarcza firma ROTHLEHNER, mająca ponad 50 lat doświadczenia w sprzedaży, wynajmie, naprawie oraz doradztwie w zakresie podnośników różnego typu.
Podnośniki nożycoweFirma oferuje bogatą ofertę podnośników nożycowych. W zależności od wielkości i modelu podnośniki mogą być wyposażone w silnik elektryczny lub silnik diesla. Mniejsze modele producent zaopatrzył w małe, niebrudzące koła, dzięki czemu każdy podnośnik cechuje niewielki promień skrętu, co z kolei sprawia, że są idealnymi maszynami do prac w pomieszczeniach. Większe podnośniki mające większą wagę posiadają również trwalszą i bardziej odporną konstrukcję. Ich głównym przeznaczeniem jest praca w otwartym terenie. W zależności od modelu, podnośniki nożycowe mogą mieć zasięg wysokościowy aż do 27 metrów. Podnośniki dostępne są zarówno w wersji samojezdnej, jak i montowanej na auta.
Podnośniki przeguboweW wszelkich rodzajach prac, które wymagają dużego zasięgu bocznego, firma ROTHLEHNER poleca stosowanie podnośników przegubowych. Niektóre rozwiązania samojezdne dają możliwość jednoczesnego sterowania podnośnikiem oraz jazdy. Do zalet tego typu podnośników należy mały promień skrętu, silna konstrukcja i stosunkowo niska waga. Podnośniki wyposażone są bądź silnik elektryczny, bądź spalinowy, co rozszerza ich zakres użytkowania przy różnego rodzaju pracach prowadzonych w różnych warunkach. 
Podnośniki masztoweBędące bestsellerem firmy ROTHLEHNER podnośniki masztowe sprawdzają się przy wszelkiego rodzaju pracach konserwatorskich czy magazynowych. Bez problemu mogą być użytkowane w pomieszczeniach czy na zewnątrz. Dostępne są podnośniki samojezdne i platformowe z funkcja ręcznego nastawiania. 
REKLAMA
Podnośniki gąsienicoweFirma ROTHLEHNER poszła jeszcze dalej. Wyposażając zwyżki, podnośniki nożycowe i teleskopowe w napęd gąsienicowy. Zyskała w ten sposób maszyny, które można stosować nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych, bez obaw z utraty pełnej funkcjonalności. Niektóre typy podnośników zostały wyposażone w system automatycznego niwelowania, co zwiększyło ich stabilność i pozwoliło na prowadzenie prac w nierównym terenie nawet na podnośnikach nożycowych. Obsługa podnośnika przebiega bezpośrednio z kosza, co uniezależnia pracujących od obsługi naziemnej.
Ładowarki teleskopoweW swojej ofercie firma posiada również ładowarki teleskopowe firmy DIECI. Są to maszyny przystosowane do pracy we wszystkich sektorach gospodarki. Umożliwiają pracę w trudnym terenie, zapewniając jednocześnie duży zasięg boczny. Ich kompaktowa budowa gwarantuje mały promień skrętu i dużą zwrotność. Sprawdzają się zarówno przy pracach magazynowych, jak i na budowach oraz we wszystkich pracach, gdzie konieczny jest transport ciężkich przedmiotów na dużą wysokość.
Duży wybór podestów, zwyżek i podnośników otwiera przed każdym użytkownikiem wiele możliwości, budzi jednak również wiele wątpliwości, która maszyna będzie najlepiej odpowiadać specyfice firmy. Specjaliści firmy ROTHLEHNER od przeszło 50 lat radzą klientom, która maszyna będzie najlepiej sprawdzać się przy danym rodzaju pracy i w danych warunkach.
REKLAMA