Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

graviteo
REKLAMA

Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów, który na czas trwania UEFA EURO 2012 został włączony do uruchomionego w związku z Turniejem systemu bezpieczeństwa.

Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a w czasie Mistrzostw dodatkowo włoskim i hiszpańskim.


W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny - do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny - obsługuje połączenia z sieci komórkowych).


Operatorzy doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. 


Akcja ,,Telefon bezpieczeństwa" to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji realizowana cyklicznie od 2002 roku. Jest odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane, m.in. z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych w okresie wakacyjnym.


Głównym celem ,,Telefonu Bezpieczeństwa" jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych odwiedzających Polskę poprzez zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak kłopoty ze zdrowiem, zaginięcie dokumentów, kradzieże itp.


,,Telefon Bezpieczeństwa" został włączony do systemu bezpieczeństwa uruchomionego na czas trwania UEFA EURO 2012(TM).


Infolinia w okresie wzmożonego ruchu turystycznego stanowi również wsparcie dla jednostek organizacyjnych Policji, szczególnie w sytuacjach kontaktu lub udzielenia pomocy osobom, z którymi ze względu na barierę językową dialog jest utrudniony.
 
 

Liczba porad na przestrzeni 10 lat funkcjonowania infolinii stopniowo maleje, co może świadczyć o poprawie bezpieczeństwa w naszym kraju i sprawnym funkcjonowaniu punktów informacji turystycznej w Polsce i poza jej granicami. Kilkuletnie doświadczenie wskazuje, iż infolinia wspiera zarówno obcokrajowców jak i obywateli Polski, a w okresie wzmożonego ruchu turystycznego wpływa korzystnie na efektywność działań jednostek organizacyjnych Policji.


Funkcjonowanie ,,Telefonu Bezpieczeństwa" stanowi istotny element kształtowania wizerunku Polski jako kraju otwartego, bezpiecznego i przyjaznego turystom zagranicznym, co jest szczególnie ważne w obliczu zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012(TM).


Doceniając potrzebę zagwarantowania bezpieczeństwa turystom zagranicznym odwiedzającym Polskę, a w szczególności kibicom przybywającym na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012(TM), zdecydowano o zintensyfikowaniu i zmodyfikowaniu dotychczasowych działań realizowanych w zakresie Akcji ,,Telefon Bezpieczeństwa".


,,Telefon Bezpieczeństwa" będzie działał do 31 maja w godzinach od 10:00 do 22:00.
W tym okresie infolinia będzie obsługiwana przez operatorów w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. W okresie bezpośrednio poprzedzającym oraz w trakcie rozgrywek UEFA EURO 2012(TM), tj. od 1 czerwca do 3 lipca, wprowadzone zostaną całodobowe dyżury operatorów ,,Telefonu Bezpieczeństwa", a zgłoszenia będą przyjmowane dodatkowo w językach hiszpańskim i włoskim. Po zakończeniu Mistrzostw zostanie przywrócony standardowy tryb funkcjonowania infolinii. Od 4 lipca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach od 10:00 do 22:00, udzielając informacji w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.


Przez cały czas funkcjonowania infolinii zgłoszenia będą przyjmowane pod nadzorem Komendy Głównej Policji, co w nagłych przypadkach znacznie przyspieszy podejmowanie interwencji.


Podstawową formą promocji ,,Telefonu Bezpieczeństwa" w kraju i za granicą będą ulotki (300 tys.) oraz plakaty (4 tys.) ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, uwzględniające 5 wersji językowych - angielską, niemiecką, rosyjską, hiszpańską i włoską.


Informacja o działaniu infolinii znajdzie się we wszystkich wydawnictwach promocyjnych POT, na stronach internetowych współorganizatorów akcji oraz stronach organizatorów UEFA EURO 2012(TM). Materiały informacyjne w formie ulotki będą dystrybuowane za granicą przez Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane na przejściach granicznych, dworcach i lotniskach oraz w konsulatach i ambasadach Rzeczypospolitej Polskiej. W okresie poprzedzającym Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz bezpośrednio w trakcie rozgrywek ulotki i plakaty będą dystrybuowane na terenie miast-gospodarzy UEFA EURO 2012(TM) w ambasadach kibiców, strefach kibica, na stadionach, w punktach informacji turystycznej, w wybranych hotelach, w ważniejszych węzłach komunikacyjnych oraz w pociągach kursujących na liniach istotnych z punktu widzenia organizacji Mistrzostw.


Ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki skieruje pisma informujące o uruchomieniu infolinii wraz ze wzorami ulotek i plakatów do wybranych placówek dyplomatycznych w Polsce, w szczególności będą to przedstawicielstwa państw, których reprezentacje wezmą udział w UEFA EURO 2012(TM).


W siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie odbył się briefing prasowy po podpisaniu porozumienia dotyczącego uruchomienia jedenastej edycji Akcji informacyjnej ,,Telefon Bezpieczeństwa". Wzięli w nim udział: Katarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, nadinspektor Krzysztof Gajewski - I Zestępca Komendanta Głównego Policji, Rafał Rogala - Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


źródło: Komenda Główna Policji

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...