Sieć Student Depot otworzyła w Łodzi drugi akademik Materiały prasowe

Sieć Student Depot otworzyła w Łodzi drugi akademik

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Łodzi został otwarty nowy, prywatny akademik. Sieć Student Depot otworzyła w tym mieście drugi dom studencki. W obiekcie przy ul. Wróblewskiego 21w od połowy września może zamieszkać ponad 370 osób. Budynek zlokalizowany jest w okolicy Politechniki Łódzkiej, blisko Uniwersytetu Medycznego oraz części wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego.

W nowym akademiku Student Depot zamieszkają m.in. studenci z Polski, ale też z krajów takich jak Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Francja oraz Włochy. Do dyspozycji lokatorów oddano jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienką i aneksem kuchennym.

– Student Depot już od prawie dekady dynamicznie rozwija się na polskim rynku, oferując mieszkania i pokoje na wynajem we wszystkich największych, akademickich miastach Polski. W tym roku wzmacniamy swoją obecność w Warszawie i Łodzi, otwierając kolejne obiekty w tych miastach, do których od października wprowadzą się studenci z Polski i zagranicy – mówi Jolanta Bubel, dyrektor zarządzający Student Depot.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Za projekt domu akademickiego odpowiadało studio Mixd, a generalnym wykonawcą był Murapol. Nowy Student Depot został wyposażony w przestrzenie wspólne, w których znajdą się m.in. strefy work & chill, pokoje do nauki, a także sale multimedialne, gamingowe i ze stołem bilardowym czy stołem do piłkarzyków.

– Sięgnęliśmy po materiały kojarzone z industrialną architekturą Łodzi, wyraziste kolory i operowanie mocnymi, barwnymi płaszczyznami, tak charakterystycznymi dla łódzkiej awangardy. Wykorzystaliśmy także nietypowe, zróżnicowane oświetlenie – jak przystało na miasto-siedzibę festiwalu Light Move. W lobby akademika znalazł się, stworzony specjalnie dla Student Depot, mural Katarzyny Boguckiej „Nioski” – projektantki graficznej silnie związanej z Łodzią – podkreśla Anna Kosecka, design manager Mixd.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Student Depot zarządza dziewięcioma prywatnymi akademikami w kluczowych miastach akademickich w Polsce. W październiku 2022 roku sieć otworzyła swój największy dotychczas obiekt – akademik w Krakowie na 795 miejsc. Oprócz nowego domu studenckiego w Łodzi, Student Depot w październiku odda do użytku także nowy obiekt w Warszawie, który pomieści prawie 600 lokatorów.

Łódź jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Łącznie na 19 łódzkich uczelniach – 6 publicznych i 13 niepublicznych – studiuje ponad 70 tys. studentów, w tym ponad 5,5 tys. studentów zagranicznych.

Oprócz nowo otwartego akademika przy ul. Wróblewskiego, w Łodzi od 2015 r. funkcjonuje już bursa Student Depot przy ul. Wigury 7, która rocznie gości ponad 300 studentów z Polski i zagranicy z większości łódzkich uczelni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA