Siedziba Wrocławskich Mieszkań na Ołbinie sprzedana. LC Corp znacząco przebił konkurencjęźródło: UM Wrocławia

Siedziba Wrocławskich Mieszkań na Ołbinie sprzedana. LC Corp znacząco przebił konkurencję

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Reja 55
adresWrocław, Reja 53-55
inwestorDEVELIA S.A.
projektantTomasz Ziaja Architektura
REKLAMA
Miejska spółka wyłoniła po roku negocjacji nowego właściciela nieruchomości przy ul. Mikołaja Reja. Wrocławski deweloper zaoferował niespełna 9 milionów złotych. To o kilkadziesiąt procent więcej niż dwójka rywali. Zrealizuje budynek z ponad 60 mieszkaniami i lokalami usługowymi.
LC Corp S.A. zawarł 14 marca umowę nabycia zabudowanej nieruchomości przy ul. Reja 53-55 o powierzchni 1413 mkw. Zapłacił 7 mln 225 tys. zł netto (8 mln 886 tys. 750 zł brutto), czyli około 30-40% więcej niż konkurenci – GC Deweloper Sp. z o.o. oraz grupa Dom Development S.A.
Kryterium ceny nie było jedynym branym pod uwagę w procedurze sprzedaży, ale wszystkie podmioty przyjęły zaproponowane warunki sprzedającej. Osiągnięta cena sprzedaży jest bardzo korzystna. Nieruchomość zostanie wydana w czwartym kwartale tego roku – wyjaśnia nam Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań Sp. z o.o.
Deweloper planuje postawić budynek z około 57 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi. Sprzedaż zamierza rozpocząć w I kwartale 2020 roku.
UM Wrocławia

Brak planu miejscowego

Na sprzedanej nieruchomości znajduje się biurowiec z lat 60. XX wieku o jednej/dwóch kondygnacjach (siedziba Wrocławskich Mieszkań – nie wiadomo, dokąd i kiedy zostanie przeniesiona). Teren nie jest objęty planem miejscowym. Zgodnie ze studium ukierunkować i kierunków zagospodarowania przestrzennego należy do śródmiejskich zespołów urbanistycznych.
Nieruchomość położona jest w atrakcyjnej części miasta ze względu na lokalizację, dobre skomunikowanie z wylotowymi trasami z Wrocławia oraz łatwy dostęp do komunikacji publicznej – piszą w ofercie urzędnicy.
REKLAMA
UM Wrocławia

Rok przygotowań do sprzedaży

O zamiarze sprzedaży miejskiej nieruchomości przy ul. Reja informowaliśmy w grudniu. Wrocławskie Mieszkania ustaliły rok temu minimalną cenę gruntu i rozpoczęły negocjacje z dwunastoma chętnymi. W kolejnym etapie zostało ich ośmiu, aż wreszcie finalna trójka.
Spółka gospodaruje swoim mieniem samodzielnie w oparciu o przepisy prawa, w szczególności przepisy kodeksu spółek handlowych i umowę spółki – wyjaśniają Wrocławskie Mieszkania. – W tym zakresie zarząd, kierując się profesjonalizmem i starannością, podjął decyzję o  zbyciu nieruchomości w trybie negocjacji. Przyjęty tryb zapewnia zarówno podmiotom uczestniczącym w postępowaniu, jak i spółce wypracowanie jak najlepszych warunków transakcji.
Wrocławskie Mieszkania dodają, że powodem takiej decyzji była również konieczność ustalenia terminu wydania nieruchomości z racji zajmowania jej przez spółkę. Podkreślają, że ogłoszenie było ogólnodostępne w internecie i w prasie, dlatego każdy miał możliwość się z nim zapoznać i zgłosić.

Siedziba MPK też ma trafić w prywatne ręce

Biurowca na Ołbinie ma się pozbyć także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, o czym informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Zamierza przenieść swoją administrację do przyszłej zajezdni. O jej planowanej budowie pisaliśmy w tym samym miesiącu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz