Firma logistyczna wprowadzi się do Śląskiego Centrum Logistycznego

Firma logistyczna wprowadzi się do Śląskiego Centrum Logistycznego

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma logistyczna podpisała umowę dotyczącą najmu 3 250 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym należącym do Biura Inwestycji Kapitałowych. Powierzchnia dedykowana ALB Logistics powstaje w nowobudowanej hali, która według planów będzie gotowa jeszcze w tym roku. W transakcji pośredniczyła agencja Axi Immo.
Firma ALB Logistics podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu 3 250 mkw. powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Z tego 3 150 mkw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostałe 100 mkw. na cele biurowe. Powierzchnia przeznaczona dla nowego najemcy powstaje w nowobudowanej hali nr 5, która według planów będzie gotowa jeszcze w tym roku. W transakcji pośredniczyła agencja Axi Immo.
ALB Logistics jest nowym klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Najemca specjalizuje się w usługach logistycznych, spedycyjnych i magazynowych. 
Podpisana umowa potwierdza, że oferowane przez nas powierzchnie w nowobudowanej hali w Sosnowcu są bardzo atrakcyjne dla najemców. Prowadzimy jeszcze negocjacje w zakresie komercjalizacji pozostałej powierzchni w ramach tej inwestycji. Oddanie do użytku nowego obiektu przełoży się na wzrost skali działania i osiąganych wyników – powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.
REKLAMA
Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., z czego 2 tys. mkw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa.
Nowobudowana hala nr 5 docelowo będzie oferowała 11,5 tys. mkw. Obiekt będzie dysponował powierzchniami przeznaczonymi pod wysokie składowanie oraz powierzchniami przeładunkowymi z dużą liczbą doków. W ramach realizowanej rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego planowane jest również przeznaczenie części powierzchni na cele cross-dockingu.
Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych – autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA