Pszczyna: Na kąpielisku w Łące uruchomiono baseny

Pszczyna: Na kąpielisku w Łące uruchomiono baseny

śląskie
graviteo
REKLAMA

W piątek 13 lipca na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące dla plażowiczów uruchomiono trzy baseny. Dzięki temu będzie można się kąpać w czasie, kiedy w Zbiorniku Łąckim pojawią się sinice.

Najmniejszy basen idealnie nadaje się dla dzieci. Z większych swobodnie korzystać mogą osoby dorosłe. Największy basen ma pojemność 18 500 litrów.


- Zdecydowaliśmy się na przygotowania basenów, ponieważ rok rocznie okresie letnim w Zbiorniku Łąckim pojawiły się sinice. W tym tygodniu odbędzie się kolejne badanie. Wygląda na to, że woda jest już czysta. Oczywiście baseny pozostaną do dyspozycji plażowiczów do końca sezonu - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.


Do dyspozycji plażowiczów jest także wypożyczalnia sprzętu wodnego, m.in. rowerków, kajaków oraz desek windsurfingowych. Na terenie OSW można biwakować. Bugsy's Jazz Club, który wynajmuje punkt gastronomiczny (Riwiera Łącka) dba o przygotowanie atrakcji na weekendy. W piątki, soboty i niedziele organizowane są wieczorki muzyczne, taneczne, a także koncerty.

 

REKLAMA

W piątek, 27 lipca, odbędzie się impreza muzyczna w klimatach jazzowo-klubowych i positiv funk + beatbox. Debiut Planu Beach to pierwsza z cyklu imprez Dobre Relacje, skierowane do aktywnych ludzi, szukających innych form rozrywki i relaksu.

 

źródło: UM Pszczyna

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA