Sosnowiec: otwarto kompleks boisk sportowych ,,Orlik 2012"

Sosnowiec: otwarto kompleks boisk sportowych ,,Orlik 2012"

śląskie
graviteo
REKLAMA

Przy ulicy 11 Listopada w Sosnowcu (Plac Papieski) odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk sportowych ,,Orlik 2012".

W uroczytościach wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz miasta, Urzędu Marszałkowskiego oraz społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7. To właśnie ta szkoła będzie zarządzała trzecim już Orlikiem w naszym mieście. - Zagórze to duża dzielnica, taki obiekt to duża radość zarówno dla szkoły jak i mieszkańców tej części miasta. Radość jest tym większa, że ten Orlik będzie żył także zimą w momencie gdy zostanie przekształcony w lodowisko - podkreśla Andrzej Biernacki,  dyrektor ZSO nr 7 w Sosnowcu.


W skład Orlika wchodzą: ogrodzone boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki o wymiarach 19,1m x 32,1m. Wybudowany został także budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, który pełnić będzie funkcję magazynu sprzętu gospodarczo-sportowego, szatni, zespołu higieniczno-sanitarnego, pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego. Całość będzie oświetlona.


Zimą obiekt przekształcał się będzie w ,,Białego Orlika". To pierwszy taki Orlik w Sosnowcu. Obecnie trwają procedury przetargowe, uruchomienie lodowisko planowane jest na połowę grudnia. Będzie ono miało 28 metrów długości i 15 szerokości.

REKLAMA


W dni powszednie Orlik w godz. 8.00-15.00 będzie do dyspozycji szkół, od 16.00 do 21.00 będzie ogólnodostęny. W weekend będzie można z niego korzystać od 8.00 do 21.00 z godzinną przerwą między 15.00 a 16.00.

źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA