Pisałem do nich ale cisza jakby niemowy byli ;) zresztą widzę że zamiast planowanej przez HCS stacji benzynowej pięknie się ociepla siedziba zakładu pogrzebowego gratulacje dla HCS po prostu marketing na wysokim poziomie ;) Polecam innym samorządom fantazje HCS ;)
"misiek" napisał: A co ze stacją paliw? Będą ją budowali czy zrezygnowali? Bo na okolicznych stacjach ceny mocno zawyżone więc przydałaby się jakaś konkurencja.
Na razie zastygło w tym temacie nawet nie zapowiada się na jakieś prace budowlane :/
Nie potrzeba takiej zgody. Jedyne jak można reagować to zgłaszanie naruszenia ciszy nocnej, ale to tez nie wiele daje patrz przykład nieopodal "pub 2 Tygodnie" gdzie często wieczorami gości policja ale lokal jest zamknięty wiec nie wiele mogą zrobić. przypomnę Jeszce że jest to informacja jeszcze nie oficjalna wiec nie ma co robić zamieszania z góry ;) Przy okazji witam nowa forumowiczke :)
A czy żeby powstała zaraz pod oknami ludzi sala balowa na imprezy okolicznościowe nie potrzebna jest zgoda lokatorów ,którzy mieszkanja na przeciwko w bloku ? To jakies nie porozumienie zeby takie ocś tam powstało zamiast Biedronki
Co do sytuacji w firmie Jeronimo Martins mały artykuł
Biedronka warunkowo w Plusie
Jeronimo Martins Dystrybucja może przejąć kontrolę nad siecią Plus Discount, ale musi sprzedać 38 sklepów, a w 3 kolejnych wynająć część powierzchni.
Decyzja Urzędu jest nietypowa. Na kilkaset postępowań dotyczących koncentracji przedsiębiorców o obrotach przekraczających 50 mln euro, które rok rocznie przeprowadza UOKiK, tylko w pojedynczych przypadkach wydawana zgoda jest warunkowa. – Nie jesteśmy rygorystyczni. W przypadku połączenia sieci Plus i Biedronka, zgoda warunkowa wynika ze specyfiki tej koncentracji i jej wpływu na detaliczną sprzedaż artykułów codziennego użytku – podkreśla Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK. Przed podjęciem decyzji, Urząd zbadał, jaki wpływ będzie miało połączenie działalności dwóch sieci sklepów wielkopowierzchniowych na sprzedaż detaliczną w przypadku 200 rynków lokalnych. Pod uwagę brano: obroty sklepów, ich wielkość, otoczenie handlowe, liczbę mieszkańców itp. Urzędnicy korzystali z danych udostępnionych przez przedsiębiorców i zasięgali informacji w urzędach gmin. Nigdy wcześniej analizy rynkowe, robione przez UOKiK na potrzeby fuzji, nie były tak dogłębne. Zgodnie z decyzją Urzędu, Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD) może przejąć 210 placówek Plus Discount od koncernu Tengelmann, ale do końca przyszłego roku musi pozbyć się 13 Biedronek oraz 25 sklepów Plus. Urząd nakazał również wynajem części powierzchni trzech innych placówek na działalność handlową lub usługową, na co właściciel Biedronki ma czas do końca marca 2009 roku. Jeśli spółka nie dotrzyma tych warunków, UOKiK może uchylić swoją decyzję i uznać zgodę za nieważną. Spółka JMD wydała oświadczenie, że akceptuje warunki transakcji, a wydana zgoda umożliwia dotrzymanie planowanych na ten rok założeń rozwoju firmy, która do końca grudnia chce mieć 1300 sklepów (dziś jest ich 1115). Na sprzedaż zostaną wystawione sklepy z tych regionów, w których Plus miał silną pozycję i był największym konkurentem Biedronki. Chodzi o małe miejscowości, jak Tomaszów Lubelski, Giżycko, Kętrzyn czy Kluczbork. – W celach analizy rynków lokalnych, wydzieliliśmy hipermarkety i dyskonty, pomijając sklepy osiedlowe czy targowiska, choć JMD nalegała, by brać pod uwagę całość rynku detalicznego – zaznacza Robert Kamiński, dyrektor departamentu kontroli koncentracji w UOKiK. Zdaniem Urzędu, we wniosku dotyczącym zamiaru koncentracji spółka podała nieprawdziwe informacje dotyczące jednego z rynków lokalnych. – W tej sprawie jest prowadzone odrębne postępowanie wyjaśniające. Czekamy na ustosunkowanie się spółki JMD do tych zarzutów. Mamy mocne powody, aby przypuszczać, że dane we wniosku były nieprawdziwe – mówi Kamiński. Zaznacza, że nie chodzi o obroty tych placówek, ale do czasu zakończenia postępowania nie chce zdradzać szczegółów. Za podanie niezgodnych z prawdą danych we wniosku zgłoszeniowym prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę finansową w wysokości do 50 mln euro. (AK)
Wiadomości Handlowe Nr 10(78) Październik 2008
Podejrzewam jednak iż to będzie przeprowadzka Biedronki, natomiast słyszałem, że w obecnym obiekcie po Biedronce powstanie sala balowa na imprezy okolicznościowe, ile w tym prawdy czas pokaże :) Jestem tez za aby powstawała w mieście różnorodność sieci handlowych.
Plus raczej odpada, bo Jeronimo Martins wykupiła tą sieć. Najwiarygodniejsza wydaje się być plotka z przeprowadzką starej Biedronki do obecnie budowanej (???), chociaż nie ukrywam, że wolałbym coś innego - może we wcześniejszych postach wspomniany Piotr i Paweł? :)
"misiek" jak na razie trudno powiedzieć jakiej sieci powstanie sklep, jak tylko się dowiem oczywiście dam znać :)
"BEREK" Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale zwracam uwage na słownictwo nie na miejscu ;) Myśle że problemy parkingowe są obecnie przejściowe, jak powstanie sklep będzie parking nawet lepszy niż dotychczas, bo nie będzie dziur a estetyczna kostaka betonowa. Jak może zauważyłes na zawiszowie koło sklepu Biedronka jest parking z którego korzystają okoliczni mieszkańcy ;)
A mi to wisi co tam bedzie. Najgorsze jest to , właściciel ogradzając teren zabrał wszystkie miejsca parkingowe dostepne w promieniu 50m od bloku. A jak zostawić auto na trawniku to mendy zaraz mandaty wlepiają bo raz , że niby nie mozna a dwa , że stare jebane raszple ze Spółdzielni Mieszkaniowej biadolą że im trawka sie zniszczy.. KURWAAAA bezprawie i chuj. Przecież jest obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych!! MAm 2 auta i musze je zostawiac na parkingu pod przychodnią.
Zgodnie z art. 32 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2008 r. Nr 25, poz.150)
podaje się do publicznej wiadomości
informację o zamieszczeniu w publicznie dostępnym wykazie danych o decyzjach:
że w dniu 24.04.2008 r. została wydana dla firmy „HCS” Sp. z o.o., ul. Nyska 83/85, 55-505 Wrocław , decyzja - Nr 55/Ś/08 o znaku: DIM.Oś.7625-6/08 - o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.:
„Budowa pawilonu handlowo – usługowego z niezbędną infrastrukturą w Świdnicy przy ul. Zamenhofa”
na dz. nr 3/7, 10/3, 12/67, 3,8 a.m. 9 obręb 1 – będących własnością Spółki „HCS”, oraz działkach (przeznaczonych pod drogę wewnętrzną) nr 10/1, 12/68, 3/5, 7, 11/8, 3/6, 6/1, 5/1 – będących własnością Gminy Miasta Świdnica.
Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 i art. 53 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150)
podaje się do publicznej wiadomości
informację o zamieszczeniu w publicznie dostępnym wykazie danych o wniosku :
pełnomocnika P. Andrzeja Mikuły - Architektoniczna Pracownia Projektowa „Architekt” s.c. w Świdnicy ul. Długa 6, reprezentującego ”HCS” Sp. z o.o. , ul. Nyska 83/85 we Wrocławiu, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.
„Budowa pawilonu handlowo – usługowego z niezbędną infrastrukturą w Świdnicy przy ul. Zamenhofa” (teren byłej kotłowni), stanowiącego I etap zadania pn. „Budowa zespołu handlowo – usługowego : obiekt handlowy, samoobsługowa stacja paliw, z niezbędna infrastrukturą w Świdnicy przy ul. Zamenhofa”
Informuje się jednocześnie o możliwości składania uwag i wniosków w siedzibie Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 231, w terminie 21 dni od dnia ukazania się niniejszego obwieszczenia.