REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Kolejna wielka inwestycja: będą u nas produkować nadwozia do szybkich pociągówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejna wielka inwestycja: będą u nas produkować nadwozia do szybkich pociągów
Bombardier Transportation Polska, specjalizujący się w rozwiązaniach dla transportu szynowego i lotn...
Co małe reaktory jądrowe (SMR) mogą dać polskiemu przemysłowi?artykuł
Pokaż artykuł
Co małe reaktory jądrowe (SMR) mogą dać polskiemu przemysłowi?
ORLEN i firma należąca do najbogatszego Polaka Michała Sołowowa - Synthos Green Energy - zapowiadają budowę we Włocławku pierwszej małej elektrowni jądrowej w technologii SMR (Small Modular Reactor). Jakie to może mieć znaczenie dla krajowego przemysłu?
Poznań ma stać się sercem polskiej zbrojeniówki. PGZ buduje Wielkopolskie Centrum Pancerne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Poznań ma stać się sercem polskiej zbrojeniówki. PGZ buduje Wielkopolskie Centrum Pancerne [FILM]
Stolica Wielkopolski wchodzi do pierwszej ligi przemysłu obronnego. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. ujawnia plany, które mogą całkowicie odmienić rolę Poznania w krajowym sektorze obronnym. W stolicy Wielkopolski powstaje Wielkopolskie Centrum Pancerne – nowy, strategiczny ośrodek produkcji i serwisowania pojazdów wojskowych. Projekt zakłada połączenie potencjału Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych oraz H. Cegielski-Poznań, a jego efektem ma być m.in. produkcja Ciężkiego Bojowego Wozu Piechoty oraz rozwój pancernych dronów lądowych.
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izeraartykuł
Pokaż artykuł
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izera
Geely Holding największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna – lider technologii – podpisał umowę licencyjną, w ramach której udostępni ElectroMobility Poland dedykowaną dla samochodów elektrycznych platformę SEA (Sustainable Experience Architecture).
[śląskie] Firma samochodowa nowym najemcą w Śląskim Centrum Logistycznymartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Firma samochodowa nowym najemcą w Śląskim Centrum Logistycznym
Producent produktów dla przemysłu samochodowego wprowadził się do Śląskiego Centrum Logistycznego na...
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku. JOYNEXT - globalny producent elektronicznego sprzętu powszechnego użytku, służącego do odbioru sygnału radiowego oraz GPS w samochodach osobowych, rozbudowuje po raz kolejny swoją polską fabrykę, zlokalizowaną w Obornikach Śląskich (powiat trzebnicki) pod Wrocławiem. Inwestycja jest częścią nowego projektu dla klienta, który zakłada produkcję ponad 10 milionów kompaktowych i wysoce elastycznych urządzeń multimedialnych dla renomowanego południowoniemieckiego producenta samochodów. Powstaną nowe miejsca pracy.
Pod Gdańskiem powstanie wielki Pomorski Park Technologiczno-Przemysłowyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Gdańskiem powstanie wielki Pomorski Park Technologiczno-Przemysłowy
Nowy impuls dla high-tech w Polsce Północnej. 15 września 2025 roku, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, podpisano porozumienie dotyczące utworzenia jednego z najważniejszych projektów strategicznych regionu – Pomorskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego w Wojanowie, zlokalizowanego w Gminie Pruszcz Gdański.
Dom Opieki Wyręczającej, ul. Sołtysowickainwestycja
Pokaż inwestycję
Dom Opieki Wyręczającej, ul. Sołtysowicka
Wrocław, Psie Pole, Sołtysowicka 58
Polska firma SMAY otwarła nowy zakład produkcyjny i siedzibę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SMAY otwarła nowy zakład produkcyjny i siedzibę pod Krakowem
Producent i dostawca innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej, polska firma SMAY zainwestowała na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej w Podłężu. Firma otwarła 27 maja swój nowy zakład produkcyjny i siedzibę w tej podkrakowskiej miejscowości.
Światowy lider w dziedzinie gazów inwestuje pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w dziedzinie gazów inwestuje pod Poznaniem
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie wielkopolskim. W aglomeracji poznańskiej, w miejscowości Komorniki pod Poznaniem swoją inwestycję realizuje firma Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia.
Małopolskie Centrum Psychiatriiinwestycja
Pokaż inwestycję
Małopolskie Centrum Psychiatrii
Kraków, Kopernika 36
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce
Południowokoreańska firma Hanwha Ocean inwestuje w Polsce. Ogłasza bezprecedensową inwestycję 100 mln USD w ramach programu Orka, która ma stać się motorem rozwoju przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce. Program ma stworzyć ponad 1300 miejsc pracy, wzmocnić lokalne stocznie i łańcuchy dostaw, a także wygenerować środki dla sektora publicznego.
[śląskie] POLWAX rozbudował zaplecze produkcyjneartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] POLWAX rozbudował zaplecze produkcyjne
W Czechowicach-Dziedzicach spółka uruchomiła nowoczesną instalację do produkcji małotonażowej wosków...
Kolejna zagraniczna firma stawia na Łódź i otwiera w niej swoje centrum usług wspólnychartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zagraniczna firma stawia na Łódź i otwiera w niej swoje centrum usług wspólnych
Marel otwiera w Łodzi pierwsze w Polsce centrum usług wspólnych. Zajmie ok. tysiąca mkw. przestrzeni...
Sky Net 24firma
Pokaż firmę
Sky Net 24
Poznań, Os. J. III Sobieskiego 12d/119
Polska Grupa Górnicza na nowych torach: Od węgla do zbrojeń?artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Górnicza na nowych torach: Od węgla do zbrojeń?
W obliczu zmieniającego się krajobrazu energetycznego i geopolitycznego, Polska Grupa Górnicza (PGG) podejmuje odważne kroki w kierunku dywersyfikacji swojej działalności. Niedawno podpisane porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ) otwiera przed spółką nowe perspektywy, potencjalnie prowadząc do zaangażowania w sektor zbrojeniowy. Czy to początek nowej ery dla polskiego górnictwa?
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniem
Kolejna duża inwestycja w województwie wielkopolskim. Niemiecka Grupa HOMAG buduje nową fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. W tym mieście od ponad 25 lat działa zakład produkujący maszyny do obróbki drewna i mebli. Firma zdecydowała się na budowę nowej fabryki oraz magazynów. Powstaną nowe miejsca pracy. Niemiecka firma obecnie zatrudnia w istniejącej fabryce ponad 800 osób.
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańsku
ThyssenKrupp, niemiecka grupa przemysłowa obejmująca wiele różnych branż i jedna z 30 największych s...
Gigantyczna inwestycja ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej zakończona sukcesemartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej zakończona sukcesem
Zakończył się remont wielkiego pieca numer 2, w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland. Warta ponad 720 mln zł inwestycja, która rozpoczęła się pod koniec marca obejmowała m.in. wymianę wyłożenia węglowego w garze pieca, ale również budowę nowego układu chłodzenia i nowoczesnej oczyszczalni gazu wielkopiecowego. Dzięki tej zakrojonej na szeroką skalę modernizacji huta ograniczy również swój wpływ na środowisko, w tym emisję CO2 o blisko 45 tys. ton rocznie.
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
REKLAMA