REKLAMA
Znaleziono 2040 wyników
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?
Co dalej z ewentualną realizacją kolejnej wielkiej inwestycji z branży elektromobilności w Polsce? Niemiecki gigant motoryzacyjny – Grupa Volkswagen planuje budowę nowej, wielkiej fabryki baterii do aut elektrycznych. W październiku 2022 roku roku zaczęły pojawiać spekulacje na temat jej lokalizacji, ponieważ koncern zapowiedział, że w ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ustali miejsce, w którym powstanie zakład w Europie Wschodniej. Wśród nich była Polska i potencjalne dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku, w Głogowie i Jaworze.
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo-handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjneartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjne
PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 42-piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń krajowych, z możliwością domówienia kolejnych 30 pociągów. To pierwsze tego typu pojazdy w parku taborowym przewoźnika i największe zamówienie, biorąc pod uwagę obejmującą go liczbę pociągów zespolonych oraz wartość – prawie 10 mld zł brutto w opcji podstawowej.
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?artykuł
Pokaż artykuł
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?
PKP Intercity od wielu lat sukcesywnie rozwija się m.in. dzięki efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych. Już od 2007 roku Spółka otrzymuje środki z UE. Do tej pory dofinansowanie unijne zostało przyznane 14 projektom przewoźnika, z czego 12 zostało już zrealizowanych. Łączna kwota przyznanego wsparcia to ponad 5,3 mld złotych dla projektów o wartości 11 mld złotych.
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!
Zniknie kolejne zaniedbane miejsce w centrum, przynoszące od wielu lat wstyd stolicy? Rozpadający się gmach dawnej Fabryki Garbarskiej Temler i Szwede przy ul. Okopowej 78 na warszawskiej Woli, od lat stojący pusty, trafi na sprzedaż. To najdroższa działka, którą obecnie dysponuje stolica.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osób
Dolny Śląsk wyrasta na jednego z kluczowych graczy w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Podwrocławski zakład PIT-RADWAR S.A. w Czernicy, specjalizujący się w produkcji zaawansowanych systemów łączności wojskowej, przeżywa bezprecedensową falę zamówień.
[Warszawa] W wojnie drapaczy chmur nie ma wygranychartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] W wojnie drapaczy chmur nie ma wygranych
Pragnienie budowania coraz wyższych obiektów towarzyszyła człowiekowi od zawsze. To między innymi za...
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodzią
Kolejna wielka, globalna firma otrzyma wsparcie od rządu polskiego na realizację swojej inwestycji w naszym kraju. Tym razem jest to japoński koncern Daikin, który w Ksawerowie pod Łodzią buduje wielką fabrykę pomp ciepła. Inwestycja realizowana jest w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W Toruniu zainwestował kolejny inwestor zagranicznyartykuł
Pokaż artykuł
W Toruniu zainwestował kolejny inwestor zagraniczny
Kolejny inwestor zagraniczny pojawił się w Toruniu. DACHSER, jeden z największych dostawców usług logistycznych otworzył tu swój oddział. Swoją siedzibę ulokował w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód na terenie Panattoni Park Toruń II.
Zakończono kluczową inwestycję Portu Gdańsk wartą łącznie ponad 595 milionów złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończono kluczową inwestycję Portu Gdańsk wartą łącznie ponad 595 milionów złotych [FILM]
Zakończyła się jedna z największych inwestycji Zarządu Morskiego Portu Gdańsk – projekt pn. "Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi w Porcie Wewnętrznym".
Ponad stuletnie falochrony w Porcie Ustka zostaną wyremontowaneartykuł
Pokaż artykuł
Ponad stuletnie falochrony w Porcie Ustka zostaną wyremontowane
Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej remontu ponad stuletnich falochronów w Porcie Ustka. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie Falochron Zachodni, Wschodni oraz Nabrzeże Pilotowe. Zostanie odtworzona również ostroga przy Falochronie Zachodnim.
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu
6 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana umowa na studium wykonalności, przygotowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko oraz na odkład urobku, a także opracowań pomocniczych dla budowy nowego, wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu, która będzie realizowana dzięki środkom europejskim z Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027". W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
OT Logistics rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji w porcie w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
OT Logistics rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji w porcie w Świnoujściu
Grupa OT Logistics, notowana na GPW grupa specjalizująca się w usługach transportowych, spedycyjnych i logistycznych rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji na terenie portu w Świnoujściu.
Netto komercjalizuje wolne powierzchnie magazynowe i logistyczne know-how w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Netto komercjalizuje wolne powierzchnie magazynowe i logistyczne know-how w Polsce
Netto Polska rozwija współpracę z zewnętrznymi partnerami logistycznymi, oferując do wynajęcia wolne powierzchnie magazynowe w nowoczesnym centrum dystrybucyjnym w Gliwicach. Jednocześnie spółka podkreśla sukces modelu wdrożonego w centrum dystrybucyjnym w Teresinie, gdzie całość dostępnej powierzchni została już wynajęta, a szeroki zakres usług logistycznych realizowany jest w oparciu o doświadczenie sieci.
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskie
Saab i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały w środę, 13 maja 2026 roku w Sztokholmie umowę o strategicznej współpracy w domenie morskiej. Firmy wyraziły zainteresowanie współpracą w zakresie serwisowania i wsparcia cyklu życia okrętów nawodnych i podwodnych, włączenia spółek z Grupy PGZ działających w dziedzinie morskiej do łańcucha dostaw Saab oraz realizacji wybranych możliwości eksportowych dla platform nawodnych i podwodnych, w tym okrętów ratowniczych.
Zachodniopomorskie: LIDL najemcą powstającego SIGMA Park Handlowy w Darłowieartykuł
Pokaż artykuł
Zachodniopomorskie: LIDL najemcą powstającego SIGMA Park Handlowy w Darłowie
W województwie zachodniopomorskim zostanie otwarty kolejny nowy sklep niemieckiej sieci LIDL. W nowopowstającym obiekcie Sigma Park Handlowy w Darłowie rozpocznie działalność w swoim najnowszym koncepcie market spożywczy LIDL. Sklep zajmie ponad 1.800 metrów kwadratowych. Otwarcie obiektu już w przyszłym roku.
REKLAMA