Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w ŁodziMateriały prasowe

Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, ogłasza nową inwestycję w Fabryce Pralek przy ul. Papierniczej 1 w Łodzi. Koncern rozpoczął inwestycję wartą blisko 400 milionów złotych. Powstaną kolejne linie produkcyjne oraz rozpocznie się produkcja nowego modelu pralek. Rozwój fabryki oznacza również wzrost zatrudnienia.

Niespełna trzy lata temu, BSH lider rynku AGD w Europie, świętował otwarcie nowego budynku Fabryki Zmywarek oraz Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi. Teraz ogłasza nową inwestycję w istniejącej od 25 lat Fabryce Pralek. Koncern zdecydował o budowie nowych linii produkcyjnych, z których już w połowie przyszłego roku, zjadą nowoczesne urządzenia. Wartość inwestycji to blisko 400 milionów złotych. Rozpoczęcie produkcji nowego modelu pralek wiąże się z uruchomieniem nowych procesów w fabryce, a to oznacza rozwój kompetencji obecnych pracowników oraz utworzenie kilkudziesięciu nowych stanowisk pracy w obszarze produkcji.

– BSH była pierwszą firmą, z czołówki światowej branży AGD, która bardzo wcześnie, już w 1993 roku, podjęła odważną, na owe czasy, decyzję o zainwestowaniu w produkcję w Polsce. To właśnie w Łodzi powstała pierwsza fabryka naszej firmy w Polsce. Wraz z rozpoczęciem produkcji, rozpoczęła się historia dynamicznego rozwoju spółki w naszym kraju. Dzięki inwestycjom takim jak ta piszemy kolejne rozdziały tej historii. Możemy tworzyć nowe miejsca pracy oraz produkty, które poprawiają jakość życia konsumentów. Nowe urządzenia będą plasowały się w najwyższych klasach efektywności energetycznej oraz będą przyjazne środowisku, poprzez ograniczenie zużycia wody – mówi Konrad Pokutycki, Prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce.

REKLAMA

– Przyjaźń między Łodzią a BSH trwa już ponad 25 lat. W tym czasie mieliśmy okazję wspierać się w dobrych i tych trudniejszych chwilach. Cieszę się, że BSH ponownie wybrało nasze miasto na miejsce swojej inwestycji. Rozpoczęcie produkcji nowych urządzeń to inwestycja w stabilną przyszłość – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Materiały prasowe

Produkcja obecnych modeli pralek zostanie całkowicie zastąpiona nowym modelem na początku 2025 roku. Jest to odpowiedź na zmieniające się oczekiwania konsumentów. Nowe pralki to nie tylko najwyższa efektywność energetyczna, ale także szereg funkcji ułatwiających codzienne obowiązki np.: system master i asystent dozowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA