REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Projektowanie pomnika Niepodległości dobiega końca. Stanie w centrum miastaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Projektowanie pomnika Niepodległości dobiega końca. Stanie w centrum miasta
Miasto wybrało najlepszą koncepcję pomnika przy placu Legionów prawie dwa lata temu. Mógł stanąć na...
Warszawa – Atrakcyjność miasta i rynek biurowy w 2021 roku [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa – Atrakcyjność miasta i rynek biurowy w 2021 roku [RAPORT]
Jak zintegrować budowę metra w Krakowie z rozwojem miasta? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Jak zintegrować budowę metra w Krakowie z rozwojem miasta? [FILM]
Efektywny system transportowy musi być w pełni zintegrowany nie tylko na obszarze miasta, ale i całej metropolii. Dla mieszkańca nie powinno mieć żadnego znaczenia czy wybierze pociąg, metro czy autobus. To najważniejszy wniosek, który płynie z wizyty studyjnej w Kopenhadze. W stolicy Danii w ostatnich 30 latach wybudowano cztery linie metra, które są nowoczesne, autonomiczne i dopasowane do potrzeb miasta.
Develia kupiła od miasta jedną z najdroższych działek we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Develia kupiła od miasta jedną z najdroższych działek we Wrocławiu
Jeden z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. kupiła od gminy Wrocław dużą, atrakcyjnie położoną działkę pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną przy Osi Zachodniej (al. 11 Listopada), przedłużeniu obwodnicy Leśnicy. Niezabudowana nieruchomość znajduje się na osiedlu Złotniki.
Hala Targowa w Gdańsku przyniesie nową energię w sercu miastaartykuł
Pokaż artykuł
Hala Targowa w Gdańsku przyniesie nową energię w sercu miasta
Hasło przewodnie Hali Targowej – „All around food” – najlepiej oddaje ducha tego miejsca: otwartość, różnorodność smaków i stylów, które spotykają się pod jednym dachem. Hala wraca do swoich korzeni, znów stając się przestrzenią, w której jedzenie nie tylko smakuje, ale też łączy i inspiruje.
Spółka Centralny Port Komunikacyjny wybiera Bramę Miasta na swoją łódzką siedzibęartykuł
Pokaż artykuł
Spółka Centralny Port Komunikacyjny wybiera Bramę Miasta na swoją łódzką siedzibę
Brama Miasta B, nowoczesny budynek biurowy Skanska w Łodzi, zyskuje nowego najemcę. Jest nim Spółka Centralny Port Komunikacyjny, odpowiedzialna za strategiczne inwestycje infrastrukturalne w ramach programu Port Polska. Decyzja Spółki o wyborze Łodzi na drugą siedzibę nie tylko umacnia portfolio najemców Bramy Miasta, ale także podkreśla długoterminowy potencjał miasta.
Zaprezentowano koncepcję nowego stadionu Ruchu Chorzów [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zaprezentowano koncepcję nowego stadionu Ruchu Chorzów [FILM+WIZUALIZACJE]
W Chorzowskim Centrum Kultury 15 grudnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano koncepcję budowy nowego stadionu przy ul. Cichej. Na początek nowego roku planowane jest rozpisanie przetargu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
Spadek popytu na powierzchnie biurowe w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Spadek popytu na powierzchnie biurowe w Katowicach
W minionym trzech kwartałach 2023 roku aktywność najemców na katowickim rynku biurowym była o 16% mniejsza w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. W samym III kwartale podpisano umowy najmu o powierzchni 21 700 mkw.
[Warszawa] CIMA Polska wybrała biurowiec Skylightartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] CIMA Polska wybrała biurowiec Skylight
Polski oddział Instytutu CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), międzynarodowej organ...
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowniartykuł
Pokaż artykuł
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, oddała do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni. To kolejny etap dekarbonizacji źródeł wytwórczych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Plan dekarbonizacji w kieleckiej elektrociepłowni zakłada, że do 2029 roku nastąpi wyłączenie z eksploatacji źródła węglowego i stanie się ona niskoemisyjna.
Polski rynek biurowy: Optymalizacja i stabilny popyt – podsumowanie 2023 roku i prognozy na 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek biurowy: Optymalizacja i stabilny popyt – podsumowanie 2023 roku i prognozy na 2024 r.
Zmniejszający się wolumen powierzchni biurowej w budowie przy jednoczesnej dalszej optymalizacji zarówno posiadanej powierzchni przez najemców, jak i ogólnych kosztów funkcjonowania biura charakteryzowały rynek biurowy w Polsce w 2023 roku. Był to też kolejny rok, w którym zarówno najemcy, jak i deweloperzy mierzyli się z utrzymującymi się na dość wysokim poziomie ogólnymi kosztami wykończenia powierzchni. Dodatkowo „drogi pieniądz” nie sprzyjał ogólnej polityce szeroko zakrojonej ekspansji, a bardziej rynek zdominowała ostrożność.
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszu
W poniedziałek, 19 sierpnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczyna zasadnicze prace związane z modernizacją 4,4 km olkuskiego odcinka DK94. W pierwszym etapie rozbierana będzie dotychczasowa jezdnia. Będzie wiązało się to ze zmianami w organizacji ruchu. Tego dnia rano zamknięta zostanie całkowicie południowa jezdnia (w kierunku Krakowa) „starej czwórki” w Olkuszu na całej długości inwestycji, od okolic Grodziska na ul. Staromiejskiej do skrzyżowania z ul. Pakuską. Ruch w obu kierunkach będzie poprowadzony drugą jezdnią, którą dotąd samochody jeździły tylko w kierunku Dąbrowy Górniczej.
Cybulskiego 20inwestycja
Pokaż inwestycję
Cybulskiego 20
Wrocław, Śródmieście, Cybulskiego 20
[Wrocław] Concordia Hub w kamienicy na Wyspie Słodowej. Co powstanie w budynku?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Concordia Hub w kamienicy na Wyspie Słodowej. Co powstanie w budynku?
Magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na sprzedaż kamienicy na Wyspie Słodowej. Nowym właścicielem...
Prologis rozpoczął realizację kolejnej dużej inwestycji w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Prologis rozpoczął realizację kolejnej dużej inwestycji w woj. śląskim
Kolejna inwestycja firmy Prologis w województwie śląskim. Inwestor rozpoczął budowę nowego magazynu o powierzchni 37 tys. mkw. na terenie Prologis Park Ruda Śląska. Dzięki realizacji nowej hali, powstaną nowe miejsca pracy.
Rzeszowska elektrociepłownia realizuje plany inwestycyjne, których celem jest odejście od spalania węgla artykuł
Pokaż artykuł
Rzeszowska elektrociepłownia realizuje plany inwestycyjne, których celem jest odejście od spalania węgla
Rzeszowska elektrociepłownia realizuje plany inwestycyjne, których celem jest odejście od spalania węgla w jednostkach wytwórczych. Wytwarzanie ciepła w 70 proc. z paliw nisko i zeroemisyjnych do 2030 r., to strategiczny cel Grupy PGE.
Stanowisko GDDKiA w sprawie wzrostu opłat na koncesyjnych odcinkach autostrad A2 i A4artykuł
Pokaż artykuł
Stanowisko GDDKiA w sprawie wzrostu opłat na koncesyjnych odcinkach autostrad A2 i A4
W ocenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wzrost opłat za przejazd zarządzanymi przez koncesjonariuszy odcinkami autostrad jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy. Może też wpłynąć na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasach lokalnych.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielany Wrocławskie] Studio Zdjęciowe ATM Grupa
Bielany Wrocławskie
Ponad pół miliarda złotych: Wodociągi Warszawskie z unijnym wsparciem dla kolejnych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Ponad pół miliarda złotych: Wodociągi Warszawskie z unijnym wsparciem dla kolejnych inwestycji
Ponad pół miliarda złotych – to wartość inwestycji realizowanych przez miejskich wodociągowców dzięki kolejnemu dofinansowaniu ze środków europejskich. We wtorek 3 września umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA