REKLAMA
Znaleziono 4201 wyników
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego. Agencja Uzbrojenia i Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisały w środę, 24 czerwca 2026 roku umowę na dostawę blisko 46 tysięcy karabinków MSBS GROT C14 A3 dla Sił Zbrojnych RP. Kontrakt o wartości około 600 mln zł obejmuje dostawy realizowane w latach 2026–2027 i stanowi kolejny etap wyposażania polskich żołnierzy w nowoczesną broń opracowaną oraz produkowaną w kraju.
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzięki podpisanym umowom spółki Jelcz Sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A. oraz ZM Tarnów S.A. otrzymają środki na rozbudowę infrastruktury i możliwości produkcyjnych, co przełoży się na zwiększenie skali działalności i skuteczną realizację szerokiego wachlarza programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, dotyczących m.in. systemów obrony powietrznej.
Polska po latach powraca do produkcji czołgówartykuł
Pokaż artykuł
Polska po latach powraca do produkcji czołgów
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A.) ogłosiła wznowienie krajowej produkcji czołgów, co potwierdził Marcin Idzik, członek zarządu PGZ, w rozmowie z portalem Defence24. Decyzja ta oznacza powrót do budowy pojazdów pancernych w Polsce po długiej przerwie. Będą produkowane w fabryce Bumar-Łabędy w Gliwicach.
W Gliwicach i Poznaniu będą serwisowane czołgi Leopard 2, użytkowane przez polskie Siły Zbrojneartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach i Poznaniu będą serwisowane czołgi Leopard 2, użytkowane przez polskie Siły Zbrojne
Konsorcjum z Polską Grupą Zbrojeniową na czele zainicjowało kolejny etap wsparcia logistycznego dla czołgów rodziny Leopard 2 będących na wyposażeniu Wojska Polskiego. Obejmuje on zarówno przeglądy techniczne, jak i remonty.
Program SAFE służy polskiej suwerenności. Dla Polski kluczowy jest także aspekt local contentartykuł
Pokaż artykuł
Program SAFE służy polskiej suwerenności. Dla Polski kluczowy jest także aspekt local content
Polska może pozyskać ok. 43,7 mld euro, czyli prawie 200 mld zł ze środków z SAFE, a 89% proc. z nich ma trafić do polskich firm zbrojeniowych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wzmocnienie polskiego bezpieczeństwa poprzez zakupy uzbrojenia dla wojska, wsparcie Policji i Straży Granicznej oraz ochronę cyberprzestrzeni.
Grupa Azoty ma produkować materiały wybuchoweartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Azoty ma produkować materiały wybuchowe
Nitro-Chem, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, oraz Grupa Azoty podpisały list intencyjny w obszarze produkcji materiałów wybuchowych. Głównym założeniem porozumienia jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw surowców niezbędnych do produkcji materiałów wybuchowych oraz współpracy w zakresie projektowania instalacji produkcyjnych.
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowychartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowych
Kolejna wielka i ważna inwestycja zbrojeniowa w Polsce. W poniedziałek, 30 marca 2026, we wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Wojskowych Zakładach Elektronicznych (WZE) w Zielonce podpisano umowę na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych MBDA CAMM-ER (Common Anti-Air Modular Missile-Extended Range) i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Podpisano umowy na dostawę Pojazdów Minowania Narzutowego BAOBAB-K oraz min dla Sił Zbrojnych RP [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na dostawę Pojazdów Minowania Narzutowego BAOBAB-K oraz min dla Sił Zbrojnych RP [ZDJĘCIA]
Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej zawarły z Agencją Uzbrojenia umowy na dostawę Pojazdów Minowania Narzutowego BAOBAB-K oraz min produkowanych przez bydgoską spółkę Belma.
W Polsce powstanie wielka fabryka prochuartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie wielka fabryka prochu
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) planuje znacząco zwiększyć krajowe zdolności produkcyjne w zakresie amunicji. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest budowa nowoczesnej fabryki prochu w miejscowości Pionki (powiat radomski, województwo mazowieckie). Inwestycja znacząco zwiększy krajowe zdolności produkcyjne w zakresie amunicji. Projekt wart ponad 651 mln zł otrzyma rządowe wsparcie.
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Pancerna Wielkopolska rośnie w siłę. W Poznaniu powstaną Wielkopolskie Zakłady Pancerne Hipolita Cegielskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Pancerna Wielkopolska rośnie w siłę. W Poznaniu powstaną Wielkopolskie Zakłady Pancerne Hipolita Cegielskiego
W poniedziałek, 22 czerwca 2026 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zostały podpisane trzy kluczowe dokumenty umożliwiające utworzenie nowego, dużego i silnego podmiotu sektora zbrojeniowego – Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego w Poznaniu S.A.
firma
Pokaż firmę
PGZ Stocznia Wojenna
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśnikuartykuł
Pokaż artykuł
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśniku
W Kraśniku (woj. lubelskie) rozpoczęła się strategiczna inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A.) – budowa nowoczesnej fabryki amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm. Projekt realizowany przez należącą do PGZ S.A. firmę MESKO S.A. wart blisko miliard złotych nie tylko wzmocni potencjał obronny kraju, ale także przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzenia setek nowych miejsc pracy.
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii [FILM]
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii. Powstały nowe hale produkcyjne i biurowe, przebudowano drogi i place, co znacząco zwiększyło jej możliwości logistyczne i operacyjne. Generalnym Wykonawcą tych prac jest Grupa NDI.
850 mln zł z FIK na inwestycje dla BUMAR-ŁABĘDY S.A.artykuł
Pokaż artykuł
850 mln zł z FIK na inwestycje dla BUMAR-ŁABĘDY S.A.
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. podpisała w poniedziałek z Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. z Gliwic umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji strategicznego projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Inwestycji Kapitałowych w wysokości 850 mln zł. Przedsięwzięcie ma doprowadzić w gliwickiej Spółce do ustanowienia zdolności do produkcji nowoczesnych kołowych oraz gąsienicowych pojazdów opancerzonych z możliwością wsparcia i zabezpieczenia również dodatkowej produkcji podwozi dla armatohaubicy samobieżnej KRAB.
Wielka inwestycja w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni będzie miała nową, najwyższą w polskiej branży stoczniowej i jedną z najwyższych w Europie halę kadłubową oraz nowoczesną halę produkcyjną. Rozbudowane zostaną również nabrzeże i place składowe. Powstaną także nowe drogi wewnętrzne. 10 marca 2023 r., na terenie PGZ Stoczni Wojennej, inwestor wraz z generalnym wykonawcą, konsorcjum składającego się ze spółek NDI S.A., NDI SOPOT S.A. oraz Pekabex BET, podpisali umowę w sprawie realizacji tego zadania.
Wielka inwestycja w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni [FILM+WIZUALIZACJE]
Już wkrótce PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni będzie miała nową, najwyższą w polskiej branży stoczniowej i jedną z najwyższych w Europie halę kadłubową oraz nowoczesną halę produkcyjną. Rozbudowane zostaną również nabrzeże i place składowe. Powstaną także nowe drogi wewnętrzne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się ze spółek NDI S.A., NDI SOPOT S.A. oraz Pekabex BET.
Pod Wrocławiem produkowane będą podwozia do polskich HIMARS-ówartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem produkowane będą podwozia do polskich HIMARS-ów
Słynne amerykańskie HIMARS-y oraz koreańskie wyrzutnie rakiet K239 Chunmoo, które zakupiła niedawno Polska, otrzymają podwozia, które produkowane będą pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach, w fabryce należącej do firmy JELCZ Sp. z o.o. To kolejny sukces tej szybko rozwijającej się spółki, działającej w aglomeracji wrocławskiej, wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).
Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loopartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loop
PGZ S.A. i HOCHTIEF Polska S.A. zawarły umowę generalnego wykonawstwa robót budowlanych w ramach inwestycji Laboratorium Hardware-in-the-Loop. Jest to druga z umów zaplanowanych w zakresie robót budowlanych dla tej inwestycji. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce, wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ.
JELCZ przygotowuje się do rozbudowy fabryki pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
JELCZ przygotowuje się do rozbudowy fabryki pod Wrocławiem. Powstaną nowe miejsca pracy
W czwartek, 19 stycznia br. Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek złożył wizytę w JELCZ Sp. z o.o. W jej trakcie zaprezentowano lokalizację przyszłych inwestycji, które są związane z rozbudową zakładów, a co za tym idzie także zwiększeniem zatrudnienia w spółce.
REKLAMA