REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] FW Marszewo oddana do użytku
Farma wiatrowa Marszewo (woj. zachodniopomorskie) o mocy 82 MW rozpoczęła prace. Do budowy należącej...
Pod Poznaniem budowany jest nowy, prywatny browarartykuł
Pokaż artykuł
Pod Poznaniem budowany jest nowy, prywatny browar
Pod Poznaniem budowany jest nowy, prywatny browar, który będzie w stanie wyprodukować około 30...
[Polska] Dotacje UE – mieszkaniec warmińsko-mazurskiego otrzymał najwięcej!artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dotacje UE – mieszkaniec warmińsko-mazurskiego otrzymał najwięcej!
Fundusze Europejskie w dostrzegalny sposób zmieniają nasz kraj, stanowią bardzo silny impuls prorozw...
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
Polenergia zleciła budowę w Szprotawie dwóch farm fotowoltaicznych za łącznie ok. 89 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia zleciła budowę w Szprotawie dwóch farm fotowoltaicznych za łącznie ok. 89 mln zł
Spółki zależne od Polenergii, pracujące nad projektami farm fotowoltaicznych Szprotawa I o łącznej mocy zainstalowanej 47 MWp oraz Szprotawa II o łącznej mocy zainstalowanej 20 MWp, podpisały umowy z firmą P&Q dotyczące budowy wspomnianych farm – poinformowała Polenergia. Łączna wartość podpisanych umów wynosi około 89 milionów złotych.
Polska, rodzinna firma zainwestuje w Ornecie, dzięki wsparciu W-MSSEartykuł
Pokaż artykuł
Polska, rodzinna firma zainwestuje w Ornecie, dzięki wsparciu W-MSSE
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE S.A.) rozpoczyna 2026 rok od wydania decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla polskiej, rodzinnej firmy. Pasieka Sienkiewicz Paulina Sienkiewicz zrealizuje w Ornecie inwestycję o wartości 1 715 000 złotych polegającą na budowie nowego zakładu produkcyjnego.
Trwa przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Gdańska. Peron 4 otwarty [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Gdańska. Peron 4 otwarty [FILM]
Na stacji Warszawa Gdańska kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych. Peron 4 został już itwarty.
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskim
Kolejny inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie opolskim.
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcu
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Specjalizująca się w produkcji części motoryzacyjnych z plastiku, gumy i metalu firma SAPA Polska, kosztem ponad 51,3 mln zł rozbuduje swój polski zakład produkcyjny w Sosnowcu. Zwiększy też zatrudnienie o 30 osób. Firmę wsparła swoim doradztwem Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Kolejna polska firma, ze wsparciem Katowickiej SSE, inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, ze wsparciem Katowickiej SSE, inwestuje w woj. śląskim
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) nie zwalnia tempa i wydaje kolejną w tym roku decyzję o wsparciu inwestycji. Co cieszy, następna polska firma zdecydowała się na realizację nowych inwestycji. Tym razem jest to spółka Adapt-E, która zrealizuje swój nowy projekt inwestycyjny w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna duża i znana od wielu lat polska firma zdecydowała się na kolejne inwestycje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Nowy tunel pod torami powstanie wzdłuż Kanału Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy tunel pod torami powstanie wzdłuż Kanału Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Wrocławskie Inwestycje przygotowują przetarg na dokumentację projektową dla budowy przejścia pod torami w rejonie Kanału Miejskiego. Inwestycja połączy trasy piesze i rowerowe między Mostami Warszawskimi a Trzebnickimi. Projekt będzie realizowany na podstawie przygotowanej koncepcji. Tunel według założeń będzie miał około 20 metrów długości i zapewni połączenie pieszo-rowerowe wzdłuż rzeki.
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicach
Kolejna nowa inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). Tym razem w stolicy województwa śląskiego - Katowicach. Firma Kama Eco Group Silesian Seaplane Company Sp. z o.o. z Katowic uzyskała wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Łączna wartość inwestycji to 2 950 000,00 PLN. To pierwsza decyzja dla tej spółki w KSSE. Powstaną nowe miejsca pracy.
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przechodzi kompleksową modernizację [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przechodzi kompleksową modernizację [FILM]
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację. Istniejące konstrukcje zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowoczesne perony. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości 11,3 mln zł netto jest firma Primost Południe.
Kraków: Renowacja ołtarza Wita Stwosza przebiega zgodnie z harmonogramemartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Renowacja ołtarza Wita Stwosza przebiega zgodnie z harmonogramem
Tuż za ołtarzem Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej zaaranżowana została pracownia konserwatorska. To...
Trwa budowa przystanku kolejowego Łódź Śródmieście – jednego z trzech tunelowych [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa przystanku kolejowego Łódź Śródmieście – jednego z trzech tunelowych [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź Śródmieście to jeden z trzech przystanków, które ułatwią komunikację dzięki nowemu połączeniu między stacjami Łódź Fabryczna a Żabieniec i Kaliska. Budowane są ściany przystanku. Równocześnie postępują prace na przystankach Polesie i Koziny. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z udziałem środków unijnych POIiŚ zwiększy rolę kolei w komunikacji aglomeracyjnej i dalekobieżnej.
W Krakowie powstaje linia tramwajowa do Mistrzejowic [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje linia tramwajowa do Mistrzejowic [FILMY]
Linia łącząca skrzyżowanie ulic Meissnera i Lema z pętlą w Mistrzejowicach powstaje w ramach IV etapu rozbudowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Dzięki temu ok. 4,5-kilometrowemu połączeniu czas dojazdu do centrum miasta skróci się o ok. 12 minut. Tramwaje na tej trasie będą mogły kursować już w 2025 roku, z częstotliwością nawet 90 sekund.
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskim
Kolejna inwestycja w województwie śląskim ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma ALMARA zainwestuje 6 mln zł w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego we Wręczycy Małej w powiecie kłobuckim.
W Krakowie PKP PLK testuje nawierzchnię kolejową przeznaczoną do zadań "specjalnych"artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie PKP PLK testuje nawierzchnię kolejową przeznaczoną do zadań "specjalnych"
Do końca września zaplanowano testy nowej nawierzchni bezpodsypkowej, którą PKP PLK S.A. zbudowały w ramach poligonu badawczego przy przystanku kolejowym Kraków Przylasek. Pomyślne rezultaty badań umożliwią stosowanie takiej nawierzchni na sieci zarządzanej przez Polskie Linie Kolejowe w miejscach o szczególnych wymaganiach technicznych, np. tunelach. Pozwoli to na ograniczenie drgań i hałasu od przejeżdżających pociągów.
Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiega końca [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiega końca [FILM+ZDJĘCIA]
Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.
REKLAMA