REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje najwyższy budynek w Poznaniu, 116-metrowy biurowiec AND2 [FILM+ZDJĘCIA]
Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec AND2, osiągając wysokość 116 metrów, stał się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Wielki Piec Huty Pokój stanie się atrakcją turystyczną Rudy Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wielki Piec Huty Pokój stanie się atrakcją turystyczną Rudy Śląskiej
Ogłoszony został przetarg na adaptację Wielkiego Pieca Huty Pokój w Rudzie Śląskiej na cele turystyczno-kulturalne. Po przebudowie ma tam też działać Centrum Transformacji. Termin składania ofert wyznaczono na 3 czerwca br.
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest realizacja kolejnego nowego, wielkiego osiedla mieszkaniowego. Tym razem w zachodniej części miasta, przy ulicy lotniczej, w pobliżu Stadionu Miejskiego (Tarczyński Arena) i dużego węzła Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. To kolejna inwestycja we Wrocławiu, która ma szansę powstać w ramach specustawy mieszkaniowej "lex developer".
Kolejna wielka, globalna firma stawia na Łódź. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka, globalna firma stawia na Łódź. Nowe miejsca pracy
Kolejna wielka, globalna firma stawia na Łódź. Prologis, światowy lider rynku nieruchomości logistycznych, przekazał nowo wybudowany magazyn o powierzchni 41,535 metrów kwadratowych firmie DP World, globalnej, czołowej firmie w zakresie logistyki. Obiekt znajdujący się na terenie Prologis Park Łódź będzie pełnił funkcję centrum dystrybucji dla międzynarodowej firmy technologicznej. Już na etapie wstępnej koncepcji obiekt został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, a celem było osiągnięcie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.
Biurowiec P180 w Warszawie ma nowego właścicielaartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec P180 w Warszawie ma nowego właściciela
Skanska sprzedała kolejny biurowiec w Polsce. Tym razem w Warszawie. Biurowiec P180 został sprzedany do INVESTIKA Real Estate Fund oraz jego partnera w ramach joint-venture BUD HOLDINGS. Budynek zlokalizowany przy samej stacji metra Wilanowska oferuje 32 000 mkw. powierzchni biurowej, zgodnej z najwyższymi standardami środowiskowymi i technologicznymi.
Na osiedlu Złocień w Krakowie trwa budowa nowej szkoły [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na osiedlu Złocień w Krakowie trwa budowa nowej szkoły [ZDJĘCIA]
W Krakowie trwa budowa nowej szkoły podstawowej. Inwestycja realizowana jest przy ul. Agatowej na osiedlu Złocień. Placówka szkolna powstaje na działce o powierzchni niemal pół hektara. Pomieścić ma około 600 uczniów.
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła nową elektrownię fotowoltaiczną w Pileartykuł
Pokaż artykuł
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła nową elektrownię fotowoltaiczną w Pile
Firma Projekt Solartechnik Development uruchomiła elektrownię fotowoltaiczną o mocy 5 MW w Pile (woj. wielkopolskie). Największa tego typu inwestycja w tym mieście powstała dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem.
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaiczną
Energetyka Cieplna Opolszczyzny podpisała w dniu 28 kwietnia br. umowę z wykonawcą ekologicznego źródła energii, które powstanie w Opolu przy ul. Harcerskiej 15. Mowa o farmie fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która zajmie powierzchnię 1,24 ha.
Na warszawskiej Ochocie powstaje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Ochocie powstaje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13 powstaje kolejne Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów.
Powstający Mikołów Park coraz bliżej zakończenia komercjalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Powstający Mikołów Park coraz bliżej zakończenia komercjalizacji
W województwie śląskim powstaje kolejny nowy park handlowy. Tym razem w ponad 40-tysięcznym Mikołowie Ceetrus Polska, przy współpracy z Nhood Services Poland, realizuje inwestycję o nazwie Mikołów Park. Jednocześnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi obecnością w obiekcie.
ORLEN za blisko pół miliarda złotych buduje w Gdańsku terminal przeładunkowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN za blisko pół miliarda złotych buduje w Gdańsku terminal przeładunkowy [FILM]
Prace przy budowie terminala przeładunkowego na Martwej Wiśle postępują zgodnie z planem. Inwestycja znacząco wzmocni możliwości logistyczne rafinerii w Gdańsku i umożliwi docelowo przeładunek ok. 2 mln ton produktów paliwowych rocznie. Równolegle realizowana jest budowa hydrokrakingowego bloku olejowego, który zwiększy możliwości przerobu ropy i pozwoli na wprowadzenie nowych kategorii zaawansowanych produktów olejowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa NDI z Sopotu.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzuartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzu
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem w województwie świętokrzyskim. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group (Nippon Sheet Glass Co., Ltd.), inwestuje 160 mln zł w nowoczesną linię powlekania szkła w swojej fabryce zlokalizowanej w Sandomierzu. Dzięki realizacji tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILMY]
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii warszawskiego metra i STP Mory? Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory [FILMY]
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory. Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSE
Kolejna polska spółka zdecydowała się na realizację nowej inwestycji w województwie śląskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Tym razem nowe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Piekarach Śląskich. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Koleją na wakacje – PKP Intercity przedstawia letni rozkład jazdyartykuł
Pokaż artykuł
Koleją na wakacje – PKP Intercity przedstawia letni rozkład jazdy
Pociągami krajowego przewoźnika dotrzemy już w większość zakątków Polski. Niezależnie od tego czy planujemy urlop w kurorcie wypoczynkowym czy wolimy odkrywać miejskie atrakcje – składy PKP Intercity dowiozą nas do celu niemal przez siedem dni w tygodniu, o różnych porach dnia i nocy. W letnim rozkładzie, który wchodzi w życie od 15 czerwca będzie ich jeszcze więcej. W te wakacje spółka oddaje do dyspozycji podróżnych łącznie nawet 514 połączeń.
Wrocław: Komfortowo i bezpiecznie. Pierwsi mieszkańcy wprowadzają się do Księżnaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Komfortowo i bezpiecznie. Pierwsi mieszkańcy wprowadzają się do Księżna
Archicom zakończył pracę nad budową pierwszego etapu jednego ze swoich osiedli społecznych – Księżna...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Hercena 10
Wrocław, Hercena 10
REKLAMA