REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepła
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane.
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwoszaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwosza
Zakończył się remont fragmentu ulicy Mikołajczyka od skrzyżowania z ul. Przyjaciół Żołnierza do ogro...
[Wrocław] Dach Bud PBO wybuduje nowe osiedle mieszkaniowe na Wojszycachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Dach Bud PBO wybuduje nowe osiedle mieszkaniowe na Wojszycach
Na wrocławskich Wojszycach powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Jeden z największych wrocławskich de...
Polska firma SMAY otwarła nowy zakład produkcyjny i siedzibę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SMAY otwarła nowy zakład produkcyjny i siedzibę pod Krakowem
Producent i dostawca innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej, polska firma SMAY zainwestowała na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej w Podłężu. Firma otwarła 27 maja swój nowy zakład produkcyjny i siedzibę w tej podkrakowskiej miejscowości.
Nowa zajezdnia Helenówek otwarta! Powstał nowoczesny Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa zajezdnia Helenówek otwarta! Powstał nowoczesny Zakład Techniki MPK Łódź [ZDJĘCIA]
Na terenach dawnej zajezdni Helenówek powstał jeden z najnowocześniejszych Zakładów Techniki w Polsce. Będą w nimi naprawiane oraz modernizowane wszystkie typu wagonów. MPK Łódź myśli również o wyprodukowaniu własnego tramwaju.
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląsku
Kolejna duża inwestycja i nowe miejsca pracy na Dolnym Śląsku. W miejscowości Wszemirów (gmina Prusice, powiat trzebnicki) polska firma Wastes Service Group otworzyła nowoczesny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych (Li-ion) oraz e-odpadów (ZSEiE). Nowy obiekt „Battery & E-Scrap Recycling Park” to jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu w regionie (CEE – Europa Środkowo-Wschodnia)
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymiartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymi
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia. Bez wcześniejszych konsultacji, bez uprzedzenia i bez planów naprawczych — tak pracownicy zakładu Greenbrier Poland (zajmuje się pracami serwisowymi, remontowymi i modernizacyjnymi wagonów kolejowych) w Oławie dowiedzieli się o decyzji o likwidacji miejsca pracy. W wyniku restrukturyzacji firma planuje zwolnić 161 osób. Związkowcy mówią o braku dialogu, a zarząd tłumaczy decyzję pogarszającą się sytuacją rynkową.
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historiąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historią
Z początkiem 2026 roku Grupa Żywiec zakończy produkcję w Browarze Namysłów – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu firmy. Decyzja została podjęta w związku ze spadkiem rynku piwa, rosnącymi kosztami operacyjnymi oraz obciążeniami podatkowymi. Pracownicy zakładu otrzymają pełen pakiet odpraw oraz dodatkowe wsparcie, uzgodnione ze związkami zawodowymi. Pracę straci około 200 osób.
[Wrocław] BMW może zainwestować we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] BMW może zainwestować we Wrocławiu
Prezydent Wrocławia i prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej podczas wizyty w Monachium roz...
[Katowice] Śląski Dzień Budowlanych 2012artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Śląski Dzień Budowlanych 2012
W Sali Sejmu Śląskiego odbyło się IV Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości". Z okazji...
[Wrocław] Politechnika Wrocławska po drugiej stronie Odry. Geocentrum już gotoweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Politechnika Wrocławska po drugiej stronie Odry. Geocentrum już gotowe
Półtora roku po wmurowaniu kamienia węgielnego przy ul. Na Grobli pierwszy budynek Kompleksu Edukacy...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Italmetal Sp. z o.o.
Łęg
Rozbudowa oczyszczalni ścieków "Janówek"inwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbudowa oczyszczalni ścieków "Janówek"
Wrocław
Rewitalizacja i inwestycje deweloperskie – nowe podejście do projektowania miastartykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja i inwestycje deweloperskie – nowe podejście do projektowania miast
Remont odcinka ulicy Kolejowej, nowe ścieżki rowerowe i naprawa muru Szpitala Wolskiego – to tylko kilka efektów rewitalizacji, która zostanie zrealizowana przez Skanska razem z nowym osiedlem mieszkaniowym w Warszawie. To przykład właściwego podejścia do planowania przestrzeni miejskiej w oparciu o kontekst.
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?artykuł
Pokaż artykuł
OZE w polskim miksie energetycznym – jak w pełni wykorzystać ten potencjał?
W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. Optymistyczne prognozy zakładają, że do 2030 roku nasz kraj mógłby zwiększyć cel udziału odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 33 proc. Warunkiem jest rozwój energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. O tym, czy w wystarczającym stopniu wykorzystuje się potencjał dostępnych odnawialnych źródeł energii i co należy zrobić, aby wykorzystywać go lepiej rozmawiają goście najnowszego odcinka podcastu E.ON Talks.
Certus Investment inwestuje w podwrocławskich Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
Certus Investment inwestuje w podwrocławskich Siechnicach
Trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji kolejnej nowej inwestycji mieszkaniowej w podwrocławskich Siechnicach. Tym razem będzie to kompleks budynków jednorodzinnych.
[Katowice] Basen kryty, ul. Kościuszki inwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Basen kryty, ul. Kościuszki
Katowice, Brynów, Zgrzebnioka
Hillwood Częstochowa-Miastoinwestycja
Pokaż inwestycję
Hillwood Częstochowa-Miasto
Częstochowa, Aleja Wojska Polskiego
[Katowice] Dziś zmiana organizacji ruchuartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Dziś zmiana organizacji ruchu
W związku z wymianą infrastruktury podziemnej w rejonie skrzyżowania ulic: Mikołowska, Matejki, Dwor...
REKLAMA