OKAM Capital rozpoczyna budowę III etapu osiedla INSPIRE w KatowicachMateriały dewelopera

OKAM Capital rozpoczyna budowę III etapu osiedla INSPIRE w Katowicach

REKLAMA

OKAM Capital oraz firma Grimbud podpisały umowę na Generalne Wykonawstwo budynku D w ramach etapu III osiedla INSPIRE w Katowicach. To kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się przy wcześniejszych fazach tej inwestycji. W marcu br. zakończona została realizacja dwóch pierwszych budynków A i B w etapie I, jednocześnie trwają prace budowlane budynku C w etapie II, a także przedsprzedaż etapu III.

Podpisana umowa dotyczy realizacji budynku D z 68 nowoczesnymi mieszkaniami o powierzchni od 27 do 147 mkw. oraz dwoma lokalami komercyjnymi. Termin zakończenia prac budowlanych na terenie działki o powierzchni ok. 2862 mkw., to II kwartał 2024 roku. W ramach etapu I (budynki A i B) powstało łącznie 110 mieszkań wraz z reprezentacyjną recepcją oraz strefą mieszkańca, fitnessem i sauną. Kolejnych 60 jest realizowanych w etapie II (budynek C), którego zakończenie planowane jest natomiast na II kwartał 2023 r. Cały projekt INSPIRE zakłada powstanie ok. 450 mieszkań w 7 budynkach.

Materiały dewelopera

Grimbud jest polską firmą działającą na rynku od 1993 r. Jako Generalny Wykonawca działała zarówno na etapie I, jak i aktualnie kontynuuje realizację II fazy inwestycji INSPIRE.

INSPIRE oferuje idealną lokalizację z szybkim 5-minutowym dojazdem samochodem do centrum Katowic, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych Doliny Trzech Stawów. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne ścieżki rowerowe, biegowe i piesze, a także naturalne zbiorniki wodne.

Materiały dewelopera
REKLAMA
Materiały dewelopera

W III etapie część mieszkań będzie miała bezpośredni widok na stawy lub/i wewnętrzny zielony dziedziniec. Na terenie INSPIRE do dyspozycji będzie plac zabaw dla dzieci i zielone patio, a także bogato wyposażona Strefa Mieszkańca – z bilardem, kącikiem zabaw dla najmłodszych, częścią wypoczynkową oraz z przeznaczeniem pod organizację eventów rodzinnych, a także z siłownią i sauną. Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z wypożyczalni rowerów i pojazdu elektrycznego Twizy Renault, którymi można poruszać się po buspasach.

Wizualizacja III etapu (budynek D):

Materiały dewelopera

Podobnie jak w przypadku etapu I, nabywcy lokali w etapach II i III otrzymają do swoich mieszkań profesjonalne oczyszczacze powietrza. Jednocześnie na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a także zaplanowano zagospodarowanie wód deszczowych. Wszystkie te rozwiązania stanowią element, funkcjonującej od 2018 r., Nowej Polityki Jakości OKAM podnoszącej jeszcze bardziej jakość i komfort życia, a także koncentrującej się na aspektach środowiskowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA