REKLAMA
Znaleziono 597 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Rydułtowy] Galeria Rydułtowy
Rydułtowy, osiedle Na Wzgórzu
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląsku
Polskie firmy zamykają kopalnie, a wywodząca się z Ukrainy (posiadała historycznie m.in 10 kopalni w Donbasie) Coal Energy S.A., zarejestrowana w Luksemburgu i notowana na GPW spółka z branży górniczej, uzyskała analizę prawno-techniczną, która potwierdza możliwość eksploatacji złoża węgla kamiennego „Bobrek-Miechowice” na granicy Zabrza i Bytomia. Opracowanie przygotowane przez Kancelarię Juris w ramach umowy zawartej we wrześniu br. stanowi jeden z elementów procesu uzyskania koncesji eksploatacyjnej.
[śląskie] Piekary Śląskie: Powstanie nowa halaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Piekary Śląskie: Powstanie nowa hala
W Piekarach Śląskich powstanie nowoczesny kompleks rekreacyjny. Najpierw wybudowana zostanie nowa h...
Szykuje się wielka rewitalizacja terenów dawnej kopalni Wujek w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Szykuje się wielka rewitalizacja terenów dawnej kopalni Wujek w Katowicach
Miasto Katowice, Samorząd Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowują się do przekształcenia terenów dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Wujek. Planowane jest ogłoszenie konkursu na opracowanie koncepcji urbanistycznej, którego szczegóły zostaną zaprezentowane 13 czerwca.
[śląskie] 8 tysięcy osób protestowało w obronie kopalni Brzeszczeartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] 8 tysięcy osób protestowało w obronie kopalni Brzeszcze
Około 8 tys. ludzi wzięło udział w manifestacji w obronie kopalni Brzeszcze. Górników z tego zakładu...
[śląskie] Kolejni lokatorzy w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznymartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Kolejni lokatorzy w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym
Do lokatorów Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego - firm Cadelan i NTI dołączyły przedsiębi...
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienie
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienie. Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach jeszcze w sierpniu rozpocznie wręczanie wypowiedzeń pracownikom spółki, którzy do 1 lipca 2024 roku uzyskali prawo do emerytury.
[Boguszów-Gorce] Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLDinwestycja
Pokaż inwestycję
[Boguszów-Gorce] Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD
Boguszów-Gorce
[śląskie] Bytom: Powojenna hałda do rozbiórkiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Bytom: Powojenna hałda do rozbiórki
Starsi mieszkańcy naszego miasta pamiętają czasy, gdy przy ul. Piłkarskiej, na terenie za stadionem...
Farma fotowoltaiczna w Bogdance, w województwie lubelskim na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Farma fotowoltaiczna w Bogdance, w województwie lubelskim na finiszu
Zakończyły się główne prace instalacyjne przy budowie nowej farmy fotowoltaicznej w Bogdance, woj. lubelskie. Na działce o powierzchni 5,66 ha zainstalowano już 5.552 wysokowydajnych, dwustronnych paneli fotowoltaicznych. Nowa farma będzie posiadać moc 3 MWp.
Polska energetyka – od geopolitycznych napięć do zielonej rewolucjiartykuł
Pokaż artykuł
Polska energetyka – od geopolitycznych napięć do zielonej rewolucji
Polski sektor energetyczny przechodzi strategiczne zmiany. Mimo że wciąż większość energii pochodzi z węgla kamiennego i brunatnego, w miksie energetycznym z roku na rok zwiększa się udział OZE. Polską energetykę przeanalizowali i podsumowali w raporcie „Poland Electric Power Sector 2023/2024” eksperci EMIS.
[śląskie] SEJ: Przetarg na budowę bloku fluidalnegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] SEJ: Przetarg na budowę bloku fluidalnego
Spółka Energetyczna Jastrzębie ogłosiła przetarg na budowę kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB o m...
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża "Dębieńsko 1"artykuł
Pokaż artykuł
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża "Dębieńsko 1"
Minister Klimatu i Środowisk udzielił Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla „Dębieńsko 1”. Koncesja została przyznana po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, w którym o dostęp do złoża ubiegał się również inny podmiot. Organ koncesyjny, po analizie dokumentacji i ocenie merytorycznej obu wniosków, wyżej ocenił propozycję JSW SA, co przesądziło o przyznaniu Spółce prawa do prowadzenia prac rozpoznawczych.
Ministerstwo Kultury przekaże prawie 6 mln zł na Muzeum Śląskieartykuł
Pokaż artykuł
Ministerstwo Kultury przekaże prawie 6 mln zł na Muzeum Śląskie
5,7 mln zł, które Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Muzeum Śląskiemu, zostanie...
W woj. lubelskim powstanie nowa strefa ekonomiczna?artykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubelskim powstanie nowa strefa ekonomiczna?
Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin oraz Gmina Łęczna podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu nowej strefy ekonomicznej na terenie sołectw Podzamcze i Stara Wieś w gminie Łęczna. Planowana strefa obejmie łącznie ok. 180 hektarów i ma stać się przestrzenią dla rozwoju nowoczesnego przemysłu, inwestycji oraz nowych miejsc pracy.
Pociągiem znów jedziemy z Rybnika do Suminy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem znów jedziemy z Rybnika do Suminy [ZDJĘCIA]
Można już pojechać pociągiem na odcinku Rydułtowy – Sumina na trasie Rybnik – Racibórz. To...
Bumech SA chce produkować w Polsce pojazdy opancerzoneartykuł
Pokaż artykuł
Bumech SA chce produkować w Polsce pojazdy opancerzone
Spółka Bumech SA, notowana na GPW, ogłosiła plany rozpoczęcia nowego etapu działalności, dywersyfikując swoje dotychczasowe portfolio i wchodząc w produkcję sprzętu wojskowego. W ramach strategicznego rozwoju Grupy Bumech, Spółka podpisała list intencyjny z południowoafrykańskim producentem OTT Technologies – uznanym na świecie dostawcą pojazdów opancerzonych.
NSA wydał pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie Kopalni Turówartykuł
Pokaż artykuł
NSA wydał pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie Kopalni Turów
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że postępowanie koncesyjne dotyczące przedłużenia koncesji na wydobycie węgla z KWB Turów do 2026 r. przeprowadzone zostało prawidłowo. Tym samym nie podzielił zarzutu Stowarzyszenia Eko – Unia dotyczącego udziału w przedmiotowym postępowaniu. Wyrok NSA jest prawomocny i nie ma możliwości jego zaskarżenia.
Prawie 100 milionów na nowe życie dla KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Prawie 100 milionów na nowe życie dla KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu [WIZUALIZACJE]
Sosnowiecki projekt wykorzystania terenów po kopalni „Kazimierz-Juliusz” otrzymał 70 mln zł dofinansowania! Wieża szybowa, budynek stacji ratowniczej i maszyny wyciągowej to tylko niektóre elementy dawnej kopalni, które w najbliższych latach przejdą metamorfozę.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bogatynia] Elektrownia "Turów"
Bogatynia
REKLAMA