REKLAMA
Znaleziono 597 wyników
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Useartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO certyfikuje całe portfolio w Polsce BREEAM In-Use
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju. W jej ramach firma rozpoczęła kompleksową certyfikację BREEAM In-Use istniejącego portfolio w Polsce. Pierwszy etap przedsięwzięcia realizowany w 2025 r. zakłada objęcie projektem 16 budynków o łącznej powierzchni blisko 335 tys. metrów kwadratowych.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
Rusza budowa Centrum Energii Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Energii Włocławek
W czwartek, 4 grudnia, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca budowę nowoczesnego Centrum Energii Włocławek (CEW), Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Inwestycja realizowana przez firmę PreZero Polska we Włocławku będzie miała kluczowe znaczenie dla całego regionu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności gospodarki odpadami i transformacji energetycznej.
Kolejna wielka inwestycja za miliardy złotych w Elektrowni Dolna Odraartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja za miliardy złotych w Elektrowni Dolna Odra
14 sierpnia w ramach realizacji Kontraktu nr POST/GEK/GEK/PMR-ELD/04568/2019 „Budowa dwóch bloków gazowo-parowych w PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra” został podpisany Protokół Przejęcia Bloku nr 9 do Eksploatacji.
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowie
W Krakowie rozpoczęły się prace przy budowie gazociągu, który zasili powstającą elektrociepłownię gazową w Łęgu. To jedna z najważniejszych inwestycji w ramach transformacji energetycznej miasta — projekt, który ma realnie przełożyć się na poprawę jakości powietrza i odejście od węgla w systemie ciepłowniczym.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[Polska] Dom energooszczędny – inteligentna technologia budownictwaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dom energooszczędny – inteligentna technologia budownictwa
Trendy związane z domami energooszczędnymi, pasywnymi, zeroenergetycznymi czy dodatnimi w ostatnich...
W Gdańsku za 1,18 miliarda zł powstaje wielki terminal instalacyjny dla morskich elektrowni wiatrowych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 1,18 miliarda zł powstaje wielki terminal instalacyjny dla morskich elektrowni wiatrowych [FILM]
Grupa NDI realizuje kontrakt na obszarze Terminala Kontenerowego Baltic Hub w Gdańsku. Budowa obejmuje wykonanie głębokowodnego Terminala T5, realizowanego na zlecenie spółki Istrana, spółki celowej Polskiego Funduszu Rozwoju.
Niemiecka firma Knorr-Bremse otworzyła centrum serwisowe układów hamulcowych w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Knorr-Bremse otworzyła centrum serwisowe układów hamulcowych w Rzeszowie
Centrum serwisowe układów hamulcowych w nowym zakładzie produkcyjno-usługowym Knorr-Bremse w Rzeszowie ma zostać wiodącym punktem serwisującym hydrauliczne systemy układów hamulcowych produkcji Knorr-Bremse dla pojazdów szynowych w Europie. Obecne w zakładzie pracuje ponad 140 osób. W związku z rozwojem firmy w najbliższych latach liczba osób zatrudnionych w zakładzie wzrośnie do około 400 osób.
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Elektrownia o mocy 12 MW usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni aż około 18 ha. Budowa farmy ruszy w I kwartale przyszłego roku, a do końca 2023 roku popłynie z niej pierwsza energia odnawialna, z której korzystać będą przede wszystkim jaworzanie. W pierwszej kolejności zasili ona bowiem szkoły i przedszkola, stacje uzdatniania wody, przepompownię czy miejską oczyszczalnię.
Bridgestone i ESA logistika uruchomili największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie w Panattoni Park Poznań East Gateartykuł
Pokaż artykuł
Bridgestone i ESA logistika uruchomili największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie w Panattoni Park Poznań East Gate
Bridgestone, światowy lider w dziedzinie opon i rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności, obecny w Poznaniu od 1998 roku, oraz ESA logistika otworzyli magazyn opon o powierzchni 50 000 mkw., w którym opony będą składowane oraz wysyłane do dalszej dystrybucji.
Międzynarodowa firma z branży iGaming SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma z branży iGaming SOFTSWISS zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym w Poznaniu
Międzynarodowa firma SOFTSWISS z branży iGaming zwiększa zatrudnienie w stolicy Wielkopolski i wynajmuje nowe biuro w budynku E należącym do kompleksu Nowy Rynek. Firma zajmie około 2 000 mkw. powierzchni wyposażonej w technologie pozwalające redukować zużycie energii elektrycznej czy wody. W procesie transakcji najemcę wspierała firma doradcza JLL.
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce przekroczyła półmetek [FILM]
Zaawansowanie prac przy budowie nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce (woj. mazowieckie) wyniosło na koniec listopada 2023 r. 57 proc. Turbina gazowa – ostatni kluczowy element turbozespołu powstającej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej – została dostarczona na plac budowy. Wyprodukowane we francuskiej fabryce General Electric w Belfort urządzenie należy do najbardziej nowoczesnych, które montowane są w elektrowniach typu CCGT.
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiej
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, wybudowana została nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy.
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku
Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce (powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie), której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.
Na jakie zarobki mogą liczyć specjaliści od nieruchomości i budownictwa w 2024 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Na jakie zarobki mogą liczyć specjaliści od nieruchomości i budownictwa w 2024 roku?
Jakich wynagrodzeń mogą spodziewać się w tym roku talenty w branży budownictwa i nieruchomości? Które z trendów kształtujących ten rynek pracy będą najmocniejsze? Na jakie oferty powinny aplikować osoby planujące zmianę organizacji? Jak wynika z „Raportu Trendów & Wynagrodzeń 2024”, przygotowanego przez ManpowerGroup we współpracy z portalem pracy rocketjobs.pl, pracownicy sektora budowlanego mogą liczyć na podwyżki w wysokości 10-15%, a największym zainteresowaniem w branży nieruchomości cieszyć się będą „zielone kołnierzyki”.
BGK sfinansuje rozwój technologii wodorowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
BGK sfinansuje rozwój technologii wodorowych w Polsce
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zawarło dzisiaj z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę na realizację inwestycji w technologie wodorowe oraz wytwarzanie, magazynowanie i transport wodoru. Finansowanie będzie udzielane w formie wsparcia bezzwrotnego. Budżet na inwestycje to 640 mln euro. Środki pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowskąartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Tunel pod ul. Marszałkowską przechodzi definitywnie do historii. Po jego niedawnym zamknięciu w czwartek 25 lipca rozpoczęło się zasypywanie podziemnej przeprawy. To pierwszy krok ku przebudowie kwartału Złota/Zgoda, który już za dwa lata zmieni się nie do poznania. Likwidacja tunelu pozwoli także na połączenie przyszłego skweru z powstającym tuż obok placem Centralnym.
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksownicząartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksowniczą
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksowniczą. 12 maja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, należącej do JSW KOKS SA (Grupa Kapitałowa JSW), odbyło się uroczyste rozpalenie masywu ceramicznego nowo wybudowanej baterii koksowniczej nr 4. To wydarzenie oznacza przejście do finalnego etapu inwestycji – obsadzenia komór baterii węglem i rozpoczęcia produkcji koksu.
Polski producent słynnego "Majonezu Kieleckiego" rozbudowuje fabrykę w Kielcachartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent słynnego "Majonezu Kieleckiego" rozbudowuje fabrykę w Kielcach
Kolejna znana polska spółka z branży spożywczej ze względu na dynamiczny rozwój, inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy (WSP) “Społem” kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym roku prace związane z rozbudową zakładów przy ul. Mielczarskiego w Kielcach. Głównym ich elementem będzie nowoczesna hala produkcyjna. Zakończenie inwestycji, obejmujące odbiory techniczne, montaż i uruchomienie nowych linii, zaplanowano na połowę 2027 roku.
REKLAMA