REKLAMA
Znaleziono 597 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Strzegom] Projekt przebudowy OSiR
Strzegom
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morzaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morza
Grupa ORLEN zaoferuje klientom nowe usługi związane z odbiorem i zarządzaniem przemysłowymi emisjami dwutlenku węgla. Magazynowanie CO2 w Polsce, m.in. pod dnem Morza Bałtyckiego, będzie miało kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności krajowego przemysłu w branżach obarczonych wysokimi kosztami emisji. Do rozwoju tych usług Grupa ORLEN zamierza wykorzystać doświadczenia zebrane na Morzu Barentsa. Koncern podpisał porozumienie z norweskim Horisont Energi AS dotyczące potencjalnej współpracy przy jednym z najbardziej zaawansowanych projektów magazynowania CO2 na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecie
Uprawa konopi siewnych jest najszybszą naturalną metodą rekultywacji terenów poprzemysłowych! To naj...
Veolia z nową inwestycją w Świeciuartykuł
Pokaż artykuł
Veolia z nową inwestycją w Świeciu
Kolejna inwestycja Grupy Veolia w Polsce. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. 9 kwietnia 2025 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę kotła biomasowego oraz dwóch silników kogeneracyjnych w ciepłowni w Świeciu. Tym samym Veolia Północ z Grupy Veolia term rozpoczęła kolejny etap procesu dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzu
Proces odchodzenia Fortum od węgla postępuje wraz z dekarbonizacją elektrociepłowni (CHP) w Zabrzu. Fortum podjęło decyzję o zainwestowaniu około 85 mln euro w modernizację zakładu w Zabrzu. Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie od czwartego kwartału 2025 roku do czwartego kwartału 2027 roku.
Była kopalnia – będzie kolej. Centrum Serwisowe Kolei Śląskich powstanie w Gliwicach [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Była kopalnia – będzie kolej. Centrum Serwisowe Kolei Śląskich powstanie w Gliwicach [FILM]
Była kopalnia – będzie kolej. Teren po dawnym szybie Bojków stał się własnością Kolei Śląskich. Zielona transformacja poprzemysłowych terenów w Gliwicach to wspólna podróż władz województwa, regionalnego przewoźnika i Polskiej Grupy Górniczej w stronę nowoczesnej regionalnej kolei. Centrum Serwisowe Kolei Śląskich to przełomowy w Polsce projekt odpowiedzialnej i kompleksowej transformacji regionu.
Wielka i ważna inwestycja w Szczecinie. Poznaliśmy wykonawcę bloku gazowego w Elektrociepłowni Pomorzany artykuł
Pokaż artykuł
Wielka i ważna inwestycja w Szczecinie. Poznaliśmy wykonawcę bloku gazowego w Elektrociepłowni Pomorzany
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wybrała polską firmę Metrolog jako generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy źródła ciepła zasilanego gazem o mocy 25,1 MWt i 22,6 MW w Elektrociepłowni Pomorzany w Szczecinie. Planowany termin oddania do eksploatacji to 2028 rok
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ok. miliard złotych: PGE rozpoczyna budowę nowoczesnego źródła ciepła dla Krakowa
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE rozpoczęła pierwszy etap budowy nowoczesnego źródła ciepła w krakowskiej elektrociepłowni, który zapewni bezpieczne i stabilne dostawy dla jednego z największych rynków ciepła w Polsce. Termin oddania instalacji do eksploatacji to 2028 rok.
Nowy etap i nowe atrakcje na Olimpii Portartykuł
Pokaż artykuł
Nowy etap i nowe atrakcje na Olimpii Port
To jedno z kilku wieloetapowych osiedli społecznych Archicomu, które od lat cieszy się popularnością...
ORLEN zagospodaruje CO2 z procesów technologicznychartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zagospodaruje CO2 z procesów technologicznych
Grupa ORLEN opracuje własną technologię zagospodarowania dwutlenku węgla pochodzącego z procesów petrochemicznych, produkcji biogazu i wychwytu z gazów emitowanych w segmencie rafineryjno-energetycznym. Zgodnie z szacunkami, nowe rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie około 100 tys. ton CO2 rocznie, znacznie ograniczając emisje. Do 2030 roku ORLEN będzie dysponować potencjałem zagospodarowania lub sekwestracji około 3 mln ton CO2 rocznie.
firma
Pokaż firmę
Trzuskawica
Nowiny, Sitkóka 24
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 rokuartykuł
Pokaż artykuł
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 roku
Kolejne miliardy zainwestowane zostaną w województwie śląskim. Zapewnią stabilność po odejściu od węgla. Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych 6,6 mld złotych inwestycji planuje Grupa PGE w Rybniku do 2030 roku.
Wrocław: Zbudujemy kładkę nad Widawąartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zbudujemy kładkę nad Widawą
Jej budowa ma być ukończona w 2025 roku. Według planów będzie miała 40 metrów długości i 3 metry szerokości. Można nią będzie dotrzeć od strony Lasu Lesickiego, będącą częścią Rędzińskiego i od strony Paniowic w gminie Oborniki Śląskie.
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]
Znany polski inwestor i hotelarz Władysław Grochowski i należąca do niego Grupa Arche chcą uratować kolejny zabytek przemysłowy w województwie śląskim. Grupa, znana z działań na rzecz ochrony zabytków, nabyła historyczną Elektrociepłownię Zabrze. Inwestycja wpisuje się w kontynuację prac rewitalizacyjnych realizowanych przez firmę na terenie Górnego Śląska. W kompleksie ma powstać m.in. muzeum i baza hotelowa.
Park Zielonej Energii inwestycja
Pokaż inwestycję
Park Zielonej Energii
Gliwice, Królewskiej Tamy 135
Poznań stawia na zielone przystanki artykuł
Pokaż artykuł
Poznań stawia na zielone przystanki
Mają nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim chłodzić w upalne dni oraz oczyszczać powietrze...
Centrum Zielonej Transformacji Opolainwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Zielonej Transformacji Opola
Opole, Podmiejska 69
Ekologiczne osiedla – rozwiązania, które pozwolą połączyć ekologię z oszczędzaniemartykuł
Pokaż artykuł
Ekologiczne osiedla – rozwiązania, które pozwolą połączyć ekologię z oszczędzaniem
Na całym świecie, w tym także w Polsce, powstaje coraz więcej ekologicznych osiedli, które są budowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Coraz bardziej widoczny jest trend na osiedlanie się w miejscach, które powstały z troską o środowisko naturalne. Ponadto, rosnące rachunki za ogrzewanie czy prąd mobilizują spółdzielnie do poszukiwania oszczędności. W jaki sposób można połączyć ekologię i oszczędzanie? I jakie rozwiązania są wprowadzane na osiedlach? O tym poniżej.
TEPAL Spółka Węglowa Sp. j. Tadeusz Żabskifirma
Pokaż firmę
TEPAL Spółka Węglowa Sp. j. Tadeusz Żabski
Wałbrzych, Stefana Batorego 82
Na północy Wrocławia powstanie nowa kładka pieszo-rowerowaartykuł
Pokaż artykuł
Na północy Wrocławia powstanie nowa kładka pieszo-rowerowa
Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała wykonawcę nowej kładki pieszo-rowerowa przy ujściu Widawy do Odry. Posłuży pieszym i rowerzystom i da szansę na rozwój turystyczny tego rejonu. Obiekt dla pieszych oraz rowerzystów ma liczyć ponad 40 metrów długości i szerokości 3 metry. Kładka znajdzie się na planowanej Odrzańskiej Trasy Rowerowej – Via Regia.
REKLAMA