REKLAMA
Znaleziono 1787 wyników
[Warszawa] Historyczne biurowce w centrum Warszawy sprzedaneartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Historyczne biurowce w centrum Warszawy sprzedane
Nowy gracz na polskim rynku nieruchomości – GalCap Europe sfinalizował zakup pierwszych aktywów w Po...
Wrocław: Miało być blisko 600 nowych mieszkań w rejonie Żegiestowskiej, a będzie więcej. I2 Development dokupi działkęartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miało być blisko 600 nowych mieszkań w rejonie Żegiestowskiej, a będzie więcej. I2 Development dokupi działkę
Wrocławski deweloper nabył we wrześniu teren na Gaju za niemal 20 mln zł. Zrealizuje na nim budynek...
Wrocław: Biurowiec Centrum Orląt zostanie zmodernizowanyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Biurowiec Centrum Orląt zostanie zmodernizowany
Biurowiec Centrum Orląt we Wrocławiu przejdzie gruntowną metamorfozę. Fundusz Quartum Adventum Inter...
Budowa domu: drożej znaczy taniej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa domu: drożej znaczy taniej!
Z początkiem nowego roku uruchomiony został program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczęd...
ENGIE Polska inwestuje w Słupsku i Złotowieartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE Polska inwestuje w Słupsku i Złotowie
Polska stoi przed jednym z największych wyzwań w historii sektora ciepłowniczego. Rosnące koszty emisji CO₂, zmieniające się przepisy unijne oraz dążenie do poprawy efektywności energetycznej sprawiają, że ciepłownictwo, które przez dziesięciolecia opierało się na węglu, przechodzi istotną transformację. W odpowiedzi na te wyzwania ENGIE Polska realizuje ambitny plan dekarbonizacji swoich ciepłowni w Słupsku i Złotowie, w ramach którego do końca 2025 roku obie instalacje całkowicie wyeliminują węgiel z procesu produkcji ciepła, przechodząc na biomasę, gaz ziemny oraz innowacyjne technologie wykorzystujące potencjał ciepła odpadowego.
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Bezpieczeństwo lekowe Polski i UE - podpisanie umowy IBSS BIOMED S.A. na rozwój produkcji szczepionek w ramach STEP Biotechnologieartykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczeństwo lekowe Polski i UE - podpisanie umowy IBSS BIOMED S.A. na rozwój produkcji szczepionek w ramach STEP Biotechnologie
Większa dostępność szczepionek, krótszy czas ich dostarczenia i mniejsze ryzyko braków w aptekach i szpitalach - to bezpośrednie efekty projektu, na który ponad 9 mln zł dofinansowania trafi do Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. w ramach naboru „STEP - Biotechnologie - Strategiczna niezależność UE”, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Czeski inwestor kupuje drugi etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Czeski inwestor kupuje drugi etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu
Kolejna wielka transakcja na rynku inwestycji komercyjnych w Polsce. Tym razem w stolicy Dolnego Śląska i dotyczy sektora biurowego. Skanska sfinalizowała sprzedaż drugiego etapu wrocławskiego kompleksu Centrum Południe – nowoczesnego budynku o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) 21 690 mkw. – czeskiemu funduszowi INVESTIKA Real Estate Fund i BUD HOLDINGS, działających w ramach joint venture, za 62 mln euro. Transakcja ta potwierdza zaufanie inwestora do jakości projektów Skanska, rozszerzając portfel funduszu o drugi projekt dewelopera, po warszawskim biurowcu P180.
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polski
Dęblin nie tylko lotnictwem stoi. Jedyne w Europie autoryzowane centrum serwisowe silników AGT 1500 do czołgów Abrams powstanie właśnie w tym mieście. Polska Grupa Zbrojeniowa i Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisały w środę, 6 maja 2026 roku umowę dofinansowania na budowę „Centrum Serwisowego Silników AGT 1500”, które zostanie ulokowane w dęblińskim oddziale Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1. Uroczystość odbyła się podczas tegorocznej edycji Defence24 Days.
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce [ZDJĘCIA]
W ostatnich dniach, na budowie drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem i granicą państwa w Lubawce rozpoczęły prace związane z układaniem masy bitumicznej. Pierwsze efekty widać już na trasie głównej pomiędzy Bolkowem a Sadami Górnymi oraz na budowanym węźle Kamienna Góra Południe. Warunki atmosferyczne pozwalają prowadzić prace na wszystkich możliwych frontach robót.
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiaduktyartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiadukty
Bezpieczne podróże, nowe przystanki kolejowe, dodatkowa para torów – to zaledwie kilka z korzyści, jakie przyniesie modernizacja linii kolejowej na odcinku od Będzina do Katowic Piotrowic. Prace są już prowadzone m.in. w Katowicach Morawie. Od września rozpocznie się przebudowa wiaduktów w Katowicach. Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dofinansowanie pochodzi z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Co słychać na budowie najdłuższego tunelu drogowego we wschodniej Polsce? [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie najdłuższego tunelu drogowego we wschodniej Polsce? [FILMY+ZDJĘCIA]
Najbardziej spektakularnym elementem budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia: Rzeszów Południe - Babica jest tunel drogowy. Pierwszy tego typu obiekt na Podkarpaciu drąży maszyna TBM, która właśnie przebiła się na północną stronę wzgórza Grochowiczna.
Wzrost cen mieszkań w Polsce przyspiesza po pandemicznym spowolnieniuartykuł
Pokaż artykuł
Wzrost cen mieszkań w Polsce przyspiesza po pandemicznym spowolnieniu
Po łagodnym spowolnieniu wzrostu cen mieszkań w ujęciu r/r w drugiej połowie 2020 (z lokalnymi spadk...
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Kluczowe fundamenty elektrowni w Grudziądzu ukończone [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kluczowe fundamenty elektrowni w Grudziądzu ukończone [ZDJĘCIA]
Niespełna trzy miesiące po wykonaniu płyty fundamentowej dla kotła odzysknicowego elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu zakończono budowę kolejnego kluczowego fundamentu, tym razem dla maszynowni turbozespołu. Tym samym spółka CCGT Grudziądz osiągnęła kolejny kamień milowy – zakończono prace niezbędne dla posadowienia kompletnego układu napędowego elektrowni (ang. power train).
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznychartykuł
Pokaż artykuł
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta – koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A. Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych będzie największym zakładem produkującym leki onkologiczne w naszej części Europy.
Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I w Gdańsku
Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2 150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.
Ingage Poland kolejnym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Ingage Poland kolejnym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiu
Blisko 700 mkw. powierzchni biurowej Infinity we Wrocławiu zajmie zespół firmy ingage Poland, oferującej specjalistyczne oprogramowanie Investor Relations (IR). Nowy najemca obiektu zdecydował się wynająć zlokalizowane na piątym piętrze budynku przestrzenie biurowe z widokiem na wrocławski rynek. Biurowiec Infinity cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i obecnie niemal 50% powierzchni jest wynajęte, a znaczna część pozostałej w budynku przestrzeni jest przedmiotem zaawansowanych rozmów oraz negocjacji.
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsce
Krajowy system elektroenergetyczny już wkrótce zyska nowy magazyn energii. Szwedzka firma OX realizuje w Osieku Jasielskim (powiat jasielski) w województwie podkarpackim swój pierwszy bateryjny magazyn energii w Polsce. Projekt o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh jest już w zaawansowanym stadium. Jego integracja z sieciami dystrybucyjnymi przysłuży się zwiększeniu ich niezawodności, elastyczności i wydajności.
DHL oficjalnie otwiera nowe, wielkie Międzynarodowe Centrum Logistyczne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
DHL oficjalnie otwiera nowe, wielkie Międzynarodowe Centrum Logistyczne w Polsce
Grupa DHL oficjalnie otworzyła nowe, wielkie Międzynarodowe Centrum Logistyczne w Polsce. Firma zdecydowała się ulokować je w Robakowie, w gminie Kórnik pod Poznaniem. Nowoczesne centrum to wspólny projekt trzech różnych dywizji DHL: DHL eCommerce, Post + Parcel Germany i DHL Freight.
REKLAMA